27 lutego 2024
Beniaminek okazał się lepszy

Metalkas Pałac Bydgoszcz przegrał 0:3 z ITA TOOLS Stalą Mielec na wyjeździe. Tym samym debiutant w Tauron Lidze udanie zrewanżował się za porażkę w Bydgoszczy

MVP meczu została Weronika Gierszewska, która zdobyła 20 punktów. Po 14 u bydgoszczanek miały Pola Nowakowska i Joanna Sikorska. W pierwszym secie mielczanki szybko zyskały kilkupunktową przewagę i nie oddały jej do końca. Sety nr 2 i 3 były bardziej wyrównanie. Niestety, tak jak w całym meczu bydgoszczankom brakowało stabilności w grze, dłuższych serii punktowych, które pozwoliłyby na korzystniejszy rezultat. Przyjęcie nie było mocną stroną w poniedziałkowy wieczór; brakło także punktów z ataku niektórych zawodniczek, jak na przykład Wiktorii Makarewicz – 1 punkt (14 ataków). Najdobitniejszy tego dowód był w zaciętej i nerwowej końcówce drugiego seta. Przy prowadzeniu 22:20 Metalkas Pałac Bydgoszcz stracił pięć kolejnych punktów. Gospodarze mogli cieszyć się z obronienia miejsca w Tauron Lidze, w ich pierwszym sezonie w elicie.

ITA TOOLS Stal Mielec – Metalkas/Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)
Metalkas Pałac Bydgoszcz: Nowakowska 14, Witowska 6, Sikorska 14, Makarewicz 1, Paluszkiewicz 5, Gorzkiewicz 2, Saad (libero) oraz Bałdyga 1, Łyszkiewicz 4, Bujnarowska 1, Gorzkiewicz 0.

Już w najbliższą sobotę, 2 marca mecz Metalkas Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz. Początek w Immobile Łuczniczce o 19. Transmisja w Polsat Box Go. To będzie przedostatni mecz rundy zasadniczej w Bydgoszcz. Kolejny, ostatni odbędzie się w poniedziałek, 11 marca, także o 19.