15 stycznia 2024
Bardzo ważna wygrana z #Volley Wrocław

Trzecie zwycięstwo w sezonie stało się faktem. Metalkas Pałac Bydgoszcz pokonał 3:1 rywalki z Dolnego Śląska. MVP meczu została kapitan Joanna Sikorska. Zdobyła aż 30 punktów.

Ze względu na kontuzję pierwszej rozgrywającej Pauliny Bałdygi całe spotkanie rozegrała Martyna Gorzkiewicz, która dobrze wywiązała się z odpowiedzialnej roli. Rozmowę z Martyną obejrzycie na klubowym kanale YouTube

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się gdy przy stanie 7:6 gospodynie zaczęły wygrywać kolejne akcje. Udanym blokiem popisała się Joanna Sikorska, atakiem Dominika Witowska i asem Martyna Gorzkiewicz. Potem trwał koncert bydgoskiej drużyny, która pozwoliła rywalkom zdobyć w sumie tylko 11 punktów!

W drugiej partii pałacanki przegrywały 3:6 i 6:10. Potem poprawiły przede wszystkim przyjęcie zagrywki oraz grę w obronie. Szybko odrobiły straty i potem zaczęła się zacięta walka o każdy punkt. Było 20:20. Niestety, podopieczne Jakuba Tęczy słabiej zagrały końcówkę i przegrały.

Trzecia odsłona do połowy była wyrównana. Od wyniku 11:10 bydgoszczanki znowu złapały odpowiedni rytm. Dobrze zagrywały dlatego rywalki miały kłopoty z przyjęciem i wyprowadzeniem skutecznych ataków. Miejscowe siatkarki to wykorzystywały i popisywały się udanymi kontrami. Prowadziły 20:14. I tej przewagi już nie wypuściły.

W czwartym secie gospodynie prowadziły kilkoma punktami, by za chwilę stracić zaliczkę. Przy stanie 13:11 wygrały kolejne trzy akcje. Najpierw udanym blokiem popisała się Ewelina Żurowska, a po chwili rywali popełniły dwa błędy w ataku. To dodało miejscowym skrzydeł. Już nie wypuściły okazji i po ponad dwóch godzinach walki mogły się cieszyć z wygranej.

Po tym zwycięstwie bydgoski zespół awansował na 11. miejsce w tabeli.

(relacja za „Expressem Bydgoskim”, autor Dariusz Knopik)

Metalkas Pałac Bydgoszcz – #Volley Wrocław 3:1 (25:11, 21:25, 25:19, 25:16)
Metalkas Pałac: Nowakowska 14, Witowska 13, Sikorska 30, Żurowska 13, Paluszkiewicz 9, Gorzkiewicz 2, Saad (libero).