Mam nadzieję, że jutro będziecie z nami na meczu przeciwko drużynie z Opola. To będzie bardzo trudny mecz i drużyna potrzebuje Waszego wsparcia – mówi nowy szkoleniowiec Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przed meczem z UNI

Mecz z beniaminkiem TauronLigi w poniedziałek o 17.30. Transmisja w Polsacie Sport. Naszym najmłodszym kibicom spotkanie z pewnością uatrakcyjni Animilandia.

W video posłuchajcie powitania nowego trenera Polskich Przetworów. A poniżej uzupełnienie przesłania:

Praca na stanowisku głównego trenera w TauronLidze zawsze była moim celem. Nie wahałem się ani sekundy, żeby zaakceptować współpracę z klubem. Oczywiście sytuacja jest trudna. Jednak wcale się nie martwię i nie mam żadnych wątpliwości. Niestety zespół się martwi i jest pełen wątpliwości. Moim pierwszym zadaniem jest pomóc dziewczynom zmienić sposób myślenia i sprawić, aby były bardziej pozytywne i radosne. Chcę grać  agresywną siatkówkę. Wygrywa zespół, który zdobędzie więcej punktów, a nie zespół, który popełnia mniej błędów. Nigdy nie będziemy rozmawiać o błędach.

Oczywiście będziemy rozmawiać o sytuacjach i o tym, jakie rozwiązania są mądre, a jakie nie, ale ja toczę moją osobistą wojnę ze „strachem przed błędem” i „strachem przed osądem”. Potrzebujemy wsparcia wszystkich. Dziewczyny ciężko pracują, aby się zmienić i każdego dnia dadzą z siebie wszystko. Czasami poniesiemy porażkę, ale nie unikniesz porażki, mówiąc „teraz nie możesz przegrać”. W ten sposób sprawiasz, że ludzie są spięci i przestraszeni. Spędziłem dużo czasu z reprezentacją USA Karcha Kiraly. Ani razu nie słyszałem „nie strać piłki”.
Czy mówiąc to ryzykuję? Być może. Ale jak zawsze podążam za swoimi przekonaniami, za wszelką cenę. Jestem pewien, że nasze dziewczyny dobrze zareagują na te pomysły.