urime per fiter bajrami 202010 marca 2023
urime per fiter bajrami 2020

Gzuar Fitr Bajramin Mubarak. Falnderoj Zotin do dit q m dha nj mik si ti. Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. Muhammedi [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem] i ka kushtuar rndsi t veant duke i urdhruar myslimant q t falin kt namaz. N kt ngjarje t Kurban Bajramit, Allahu (xh.sh) pranoft pendesn tuaj dhe ju favorizoft vazhdimisht. Ibn Omeri [radijall-llahu anhu] thot: Q t pranohet nj vepr e imja tek All-llahu [subhanehu ve teala] sht m mir pr mua se sa tr bota. Jeni t mirpritur t bashkoheni me ne. This website is using a security service to protect itself from online attacks. Bajrami eshte dhurat per ty. Rektorati - Rr. Festa e Kurban Bajramit pr ju dhe familjen tuaj. Urime Bajramin me shume gezim! We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Nga INDRITI n forumin Komuniteti musliman, Nga Studenti-Te n forumin Komuniteti musliman, Nga rina_ n forumin Aktualitete shoqrore. Ishaallah xhenetin fitove! Bajram Mubarak! "Urimet e Fitr Bajramit 2022 pr Mubarak". Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. Festa e Fitr Bajramit! Ai u hap pr her t par n vitin 1998 si pjes e projektit Albasoul. Besimtart mysliman n Shqipri festojn Kurban Bajramin. Allahu i pranoft t gjitha lutjet tuaja dhe ju fal t gjitha gabimet. Urime te qofte edhe ty festa! Drita e kesaj dite te madhe Bajram Mubarak! Shfrytzojeni momentin dhe jini t lumtur. A te gezoj Bajrami? 17. You also have the option to opt-out of these cookies. T dashur besimtar! July 31, 2020. Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty! N portalin ton mund ti gjeni t gjitha lajmet q ju interesojn nga t gjitha segmentet e jets si: Lajmet nga Vendi, Lajmet nga Rajoni, Lajmet nga Bota, Opinione, Shndetsi, Kuriozitete, Sport, Showbiz, Teknologji dhe Argtim. Xheneti, stacion i fundit per ju qoft!!! 36. Urime festa e Fiter Bajramit. Kto urime dhe urime pr Festn e Fitr Bajramit pr familjen dhe miqt tuaj jan mnyra m e bukur pr t shprehur dashurin tuaj ndaj tyre dhe pr t'u drguar atyre bekime pr nj sezon t mrekullueshm festiv. Le t vazhdoni t bheni m t menur dhe m simpatik do dit! Duke ju uruar ju dhe familjen tuaj nj Dit Bajrami jashtzakonisht t lumtur, t begat dhe t lumtur! Meleket therasin, secilin qe hasin, sot eshte dita qe nuk humb merita, sot Zoti do tju paguaj, i lutem qe shum sevape te vu shkruaj. 69. Ju uroj asgj, por vetm gjra t mira n kt Bajram. A tu forcu Imani? Me nj knaqsi unike n zemrn time, ju uroj t gjithve nj Fitr Bajram t bekuar. far duhet t ham saktsisht pr syfyr? Bajrami i Bajramit. Jeta juaj t jet e mbushur me gzim dhe lumturi n kt Bajram! Per 10 net nje qast kerkova Puna jote drite u bofte A te pastroj Ramazani? FITER BAJRAMIN! Festa e Bajramit mik i dashur! Eid Mubarak! Allahu i pranoft t gjitha sakrificat tona dhe na mbuloft me bekimet e Tij. 77. te kqiat ti harojm dhe ve te mira te bojm, per ahirat te mendojm Muaji i Ramazanit na ka ln mikun tim, dhe rasti i gzueshm i Bajramit sht prezent edhe nj her para nesh. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Kurban Bajrami mikut tim m t menur dhe m t kujdesshm n bot. 82. Fitr Bajrami, urime pr besimtart 18.Aug.2012 18:27 I urojm t gjith besimtart pr festn e Fitr Bajramit. cdo familje sot te bashkohet, Bajram Mubarak! I Allahut bekime t pamas jini me ju gjat jets tuaj n kt bot dhe jetn tjetr. 30. Bajram Bajrami pr ju dhe familjen tuaj. Kush ste pa sa shume dhurove Urime Fiter Bajrami. Festa e Fitr Bajramit pr t gjith! 59. Urime dhe gezuar Fiter Bajramin. Me gzim t pakrahasueshm n zemrn time, ju uroj t gjithve nj Fitr Bajram t bekuar. I pari sht "Fitr Bajrami" i cili vjen pas nj muaji agjrimi gjat muajit t shenjt t "Ramazanit". 56. Your email address will not be published. Le t fal t gjitha lutjet tuaja dhe t plotsoj t gjitha dshirat tuaja. Faleminderit q ishe me mua gjithmon. Zoti na pranoft agjerimin dhe lutjet tona gjat muajit t bekuar t Ramazanit! Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. Kjo dite Bajrami qoft per ju perplot gezim! Knaquni si fmij dhe falnderoni Allahun sepse ai u ka dhuruar t gjith muslimanve nj dit kaq t bukur. "Urimet e Fitr Bajramit 2022 pr Mubarak". Merrni nj pushim nga t jetuarit n stres dhe ky sht Bajram kshtu q le t festojm! Your email address will not be published. te kqiat ti harojm dhe ve te mira te bojm, per ahirat te mendojm drita e Allahut te ndriqoft 40. Vllezr dhe motra, t dashur, Bajram Mubarak pr t gjith ju. Erdha edhe per pleqeri! You also have the option to opt-out of these cookies. Ibn Kajjimi [rahimehull-llah] thot: Pejgamberi [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem] ditn e Bajramit e ndrronte rrugn, shkonte n nj rrug dhe kthehet nga nj tjetr. Bajram Mubarak i dashur. Ishalla iu pranon Allahu agjerimin dhe iu shperblen. Duke ju uruar t gjithve festa t gzuara, qndroni t sigurt dhe lutuni t Plotfuqishmit tuaj. By admin On May 24, 2020. Erdha edhe per pleqeri! Me mallengjim pe percjell Ramazanin Inshaallah kemi dit qysh me e prit Sangare shnoi super gol por shpejtsia q mori topi pas goditjes ishte e jashtzakonshme, Pes arsyet pse mund t prfundosh n shtrat me nj burr n mosh, Nj bar i zakonshm kundr dhimbjes mund ta zvogloj rrezikun e nj lloji t kancerit, Arrestohen 7 hajdut nga Shtipi, kishin kryer 11 vjedhje, Alarmet e rreme pr bomba shkaktuan srish kaos n shkollat e Shkupit, prindrit t revoltuar, Kim Kardashian provokon ish t dashurin prmes fotografive t fundit, Adele u zhduk nga skena gjat performancs n Las Vegas, fansat mbetn t hutuar, Publikohen prapaskenat e fotos ikonike t Messi dhe Ronaldo, Maqedonine e Veriut e presin reshje t shumta t shiut, S shpejti roboti m i avancuari n bot do t bhet me kmb. URIME KURBAN BAJRAMI, pr gjith lexuesit tan t besimit Islam. Zoti ua dhasht o zemer Kalimi i Bajramit me miqt dhe familjen me shum ushqime t shijshme sht nj bekim i pastr; konsiderojeni veten me fat nse i keni n jetn tuaj! 68. Duke i marr parasysh rrethanat e krijuara, kjo fest pr her t par do t festohet m ndryshe nga vitet e tjera, andaj me lejoni q n emrin tim personal dhe t gjith antarve t Lvizjes BESA tua uroj Fitr Bajramin, duke iu dshiruar paq, mirsi, lumturi dhe harmoni familjare. Transmetohet nga Enesi [radijall-llahu anhu], i cili thot: Pejgamberi [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem] erdhi n Medine dhe gjeti njerzit duke festuar dy dit t caktuara. Sot Bajramin me zemer ta Uroj Gezuar Fiter Bajramin dhe cdo te mire ne jete. Njeri tjetrit doren tja zgatim dhe bajramin tja urojm. Uroj q ky rast i bukur i Bajramit t'ju jap t gjitha arsyet pr ta br jetn tuaj edhe m t bukur. Gzuar Ditn e Bajramit 2022! Kaq i duhet nje gruaje ta fitoje Xhenetin! Rama mesazh urimi pr Fiter Bajramin: Zoti i dgjoft lutjet tuaja, iu dhn drit e forc! Do te vazhdoj te punoj por sa te zbardh dita Le t marr magjia e ksaj feste t shenjt lumturi e pakufishme n jetn tuaj dhe zbukurojeni at me nuancat e parajss! Jeni t mirpritur t bashkoheni me ne. Koha e namazit t Bajramit fillon me ngritjen e Diellit nga horizonti sa nj shtiz, derisa t arrij n zenit. N rekatin e par pas tekbirit fillestar merren shtat tekbire, mandej lexohet sureja Fatiha dhe ndonj sure tjetr (preferohet t lexohet sureja Ala ose Kaf). Mund t m sjellsh nj buzqeshje n fytyr edhe kur ndihem i trishtuar. Bajram Mubarak! November 2020; October 2020; September 2020; August 2020; July 2020; June 2020; May 2020; April 2020; March 2020; February 2020; January 2020; December 2019; November . Festa e Kurban Bajramit pr ju dhe familjen tuaj! Bajram Mubarak. Uroj q ky rast i bukur i Bajramit t'ju jap t gjitha arsyet pr ta br jetn tuaj edhe m t bukur. Urime Kurban Bajrami, Allahu ju shprbleft. Ti, miku im, je nj cop e rrall perl. T dashur nn dhe baba, ndihem aq me fat q kam prindr si ju pr t kaluar ditn me ta. Per Bajram do te festoj Postimi i plot: Pas nj muaji lutje, sakrific dhe adhurim, sot gjith besimtart musliman festojm festn e madhe t Fitr Bajramit. Gzuar Bajramin pr ju dhe familjen tuaj. 21. Le t jet ky Bajram fillimi i nj viti tjetr t suksesshm n jetn tuaj. dashurise dhe miresise per ju, "Urimet e Fitr Bajramit 2022 pr Mubarak", 90 Mesazhe Romantike dhe t mbla t Mirmngjesit pr T, Urimet e prvjetorit t dasms pr gruan, citate, prshndetje dhe mesazhe, Urimet e Bajramit Ngushlluese pr T Dashurit tuaj, 100 Mesazhe Gzuar Bajramin dhe Urimet e Bajramit. Stafi i forumit sht staf vullnetar dhe pa pages. 33. E para sht "Fitr Bajrami" i cili vjen pas nj muaji agjrimi gjat muajit t shenjt t "Ramazanit". Urime festa e Fiter Bajramit. Le t gjeni nj milion motivime pr ta br jetn tuaj m t mrekullueshme n kt dit. Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. Festa e Fiter Bajramit, ceremonin e se cils jemi mbledhur ta . Shpenzimet e forumit mbulohen nga nismtart, donacionet e antarve dhe t ardhurat nga reklamat. . N kt fest t shenjt, duke ju uruar nj dit t mbushur me shum t qeshura dhe momente t lumtura. fiter bajrami Gezuar festa e Bajramit. by Administrator in Lajmet dhe ngjarjet, Njoftime pr student, Slider. Mire se shkon o Ramazan This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Ju uroj nj dit t mrekullueshme t Bajramit! All-llahu agjerimin ta pranofte Allahu i dhnt jets son gzim, urtsi shpirtrore dhe udhzim hyjnor. Bajram Mubarak nga familja ime tek e juaja! Me fat Bajramin. 41. 79. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website. Ju uroj nj dit t lumtur Bajrami! Allahu ju bekoft! Por, me te mirat ti lejova Urime Fiter Bajrami Urimin po e bj me klipin q e kam punuar vet pr kt dit t madhe shpirtrore: . dhe shenetin ta fitojm. Te mirat tua skan kufi Me zemer te paster Bajramin urime! Nse prdoret si duhet, kjo bim e mrekullueshme ul, Shprndaje Diskutimi i vijuar prej muajsh tashm sht br fakt i kryer: Instagram-i ka vendosur opsionin e titrave automatike n. dhe ua shtoft at qe e keni This website uses cookies to improve your experience. *** //--> 46. Me lutjen q tu jet pranuar agjrimi si sakrific e prkushtim ndaj besimit tuaj, si dhe adhurimet gjat muajit t shenjt t Ramazanit! Fitr Bajrami sht festa e cila bhet pas mbarimit t muajit t Ramazanit. Bajram Mubarak. 24. Thjesht shijoni do moment t do dite. Ai pyeti: far jan kto dy dit? Etiketa: Urimet e Fitr Bajramit 2021, Dita e dyt uron festn e Bajramit, urimet e Bajramit, eid mubarak uron sms 2021, Urimet dhe Mesazhet e Fitr Bajramit, Urimet dhe Mesazhet e Fitr Bajramit pr miqt tuaj islamik, urimet e Bajramit pr dashnorin, urimet e Kurban Bajramit nga Kurani, gezuar urimet e bajramit, person special urime festa e Kurban Bajramit. 30 dite jetova e sa shume mesova Bajram Mubarak! Do te percjell ashtu si te prita Kjo fest e shejnt pr Muslimant vjen pas muajit t Ramazanit, nj prej pes shtyllave t Islamit, ku besimtart agjruan, duke ju prkushtuar m shum adhurimit dhe devotshmris ndaj Krijuesit t tyre, Zotit. Festa e Fitr Bajramit pr t gjith! Webmasters can also download some free XML files. I Plotfuqishmi na ndihmoft t gjithve q t bhemi burra dhe gra t but. Bajram Mubarak. Postimi i tij: Komandanti i FSK-s uron besimtart mysliman me rastin e Fitr Bajramit Komandanti i Forcs s [] Urimet me te mira u dergohen njerezve te mire, Fitr Bajrami 2020. 86. Ju uroj ju dhe familjen tuaj nj Bajram t paharrueshm kt vit! A te gezoj Bajrami? Festa e Kurban Bajramit pr t gjith m t afrmit dhe m t dashurit e mi. E ne, pasi q jemi pran nj feste madhshtore t Fitr Bajramit, vlen q t'i themi disa fjal rreth ksaj feste. Duke uruar t'ju kene pranuar lutjete dhe ibadetet tuaja,ju uroj Fitr Bajramin edhe per shume vite. T shtna me arm n Medresen Isa Beu n Tetov! Le t zbukuroj jetn tuaj ky rast i veant i Bajramit me ngjyrat e parajss. Erdha te turoj ty o i ri Ishaallah kemi dit qysh me e prit Me shume dashuri ta uroj Bajramin! Me fat Bajrami. T nderuar besimtar dhe ju tele-shikues, nga kudo q po na ndiqni - Paqa dhe bekimet e Allahut qofshin mbi ju! Shijoni Bajramin tuaj dhe prcillni prshndetjet e mia pr familjen tuaj! Bajram Mubarak. Bajram Mubarak! N vitin 2030 myslimant do t'i . Urojm t festoni bashk me familjet e tuaja dhe me shoqrin ku jetoni, duke ndar mirsi, lumturi, shndet dhe paqe n mes veti. Funksionari i, Shprndaje Shkruan: Silvana BEGAJ Politikant po ua falim! Erdha te turoj ty o i ri nje melek Kuranin shfleton, You can email the site owner to let them know you were blocked. "Urimet e Fitr Bajramit 2022 pr Mubarak". Prano bekimet e Allahut me gjith zemrn tnde dhe harro pikllimet q t rndojn shpirtin tnd. Bajram Mubarak! Fjala.mk sht n shrbimin tuaj 24 or duke u kujdesur q n koh reale t prcjell tek ju vetm lajme t sakta, korrekte dhe profesionale, nga gazetar profesionist dhe t dshmuar. 2014 - DibraIme.com. gjithcka le te jete sic deshironi ju. 53. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website. urime nga zemra ime 57. 23. Por, le ta dij bota mbar se kjo Shqipri nuk do t, Shprndaje Aloe vera mund t prdoret edhe n trajtimet kundr diabetit. i lutem qe shum sevape te vu shkruaj. Ummu Atijje thot: Pejgamberi [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem] urdhronte edhe grat q t dalin dhe t falin namazin e Bajramit. Shume urime per Muslimane lutjet dhe faljet jane shpetim Inshaallah te takoj perseri! Pastori Xhons ka hequr dor nga planet pr djegien e Kuranit, Ku do te kaloni festat e Vitit te Ri dhe Bajramin. Kurban Bajrami sht nj periudh pr t krkuar falje pr mkatet e kaluara dhe pr t parashikuar ditt m t mira t s ardhmes. Urime festn e Kurban Bajramit, Zoti leshon besimin mbi ata qe besojn, 20. T shtna me arm n Medresen Isa Beu n Tetov! Kryetari i Lvizjes BESA, Bilall Kasami drgoi urime deri te t gjith besimtart mysliman, me rastin e Fitr Bajramit, prcjell ALBAZONE MEDIA. Q prkujton madhrin e Zotit t vet dhe falet. (Ala: 14-15) Po ashtu All-llahu [subhanehu ve teala] thot: Ti falu dhe prej kurban pr hir t Zotit tnd. (Keuther: 2), Ummu Atijje thot: Pejgamberi [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem] urdhronte edhe grat q t dalin dhe t falin namazin e Bajramit. Nga elementet prgatitjes pr festn e bajramit jan: Shum njerz duke mos i ditur rregullat q kan t bjn me festn e Bajramit, bien n gabime, q duhet trhequr vrejtjen nga ato: Prej shenjave t pranimit t adhurimit sht vazhdimi i bamirsis pas do vepre t mir. Ruaj keto festa si ata dy sy dhe dije se Erdha te tgezoj ty o femij Your IP: Vlersoni do moment t kjo fest e shklqyer dhe kuptoni q gjithka pr t ciln mund t shpresoni do t funksionoj s shpejti. Mrgata dhe roli i shteteve shqiptare n Ballkan! Ndjeni magjin e Bajramit prreth jush dhe dijeni se hiri i Zotit sht gjithmon me ju. 9. Mirese vjen o Bajram Gezuar Fiter Bajramin dhe cdo te mire ne jete. Cdo Musliman aty e tubofte, pergjithmone e gezofte! far duhet t ham saktsisht pr syfyr? Mengjesi i kesaj dite zemrat na gezoj shirtat na pastroj, Gzimi i Bajramit mund t shtohet nj mij her dhe t mbetet me ju deri n fund t kohs. Cdo dite e kaluar sot te kujtohet, Prifti 22 pyetje ndrsa muslimani nj pyetje, Kujt i bhesh mafiash, rrahje n mes t Shkupit (VIDEO), Miliona prdorues t Facebook paralajmrohen pr aplikacionet q vjedhin fjalkalimet e llogarive, Prodhimi i iPhone 14 kushton 20 pr qind m shum se i iPhone 13, Internet pa WIFI, shqiptarja fiton mimin e 2-t n bot dhe merr dhuratn e veant nga Bill Gates, Opsion i ri n WhatsApp, mund t fshiheni nga persona t caktuart. Sangare shnoi super gol por shpejtsia q mori topi pas goditjes ishte e jashtzakonshme, Pes arsyet pse mund t prfundosh n shtrat me nj burr n mosh, Nj bar i zakonshm kundr dhimbjes mund ta zvogloj rrezikun e nj lloji t kancerit, Arrestohen 7 hajdut nga Shtipi, kishin kryer 11 vjedhje, Alarmet e rreme pr bomba shkaktuan srish kaos n shkollat e Shkupit, prindrit t revoltuar, Kim Kardashian provokon ish t dashurin prmes fotografive t fundit, Adele u zhduk nga skena gjat performancs n Las Vegas, fansat mbetn t hutuar, Publikohen prapaskenat e fotos ikonike t Messi dhe Ronaldo, Maqedonine e Veriut e presin reshje t shumta t shiut, S shpejti roboti m i avancuari n bot do t bhet me kmb. Hols DB. Festa e Bajramit pr ju! Urimet m t mira pr nj dit t shklqyeshme t Bajramit! Sa shume u gezova kur te takova Shijoni momentet me t cilat ndani familja jote. Ne Xhenet te ndriqofte! 30 dite jetova e sa shume mesova 89. Allahu ju bekoft, ju udhheqt dhe ju shndrit rrugn e suksesit dhe ju sjellt lumturi n zemrat dhe shtpit e juaja. A u dogj shejtani? Ju uroj nj dit t lumtur Bajrami! Shendet, lumturi dhe Gezim te deshiroj.. Zoti na pranoft agjerimin dhe lutjet tona qe i kemi be. Allahu ju bekoft, ju udhheqt dhe ju shndrit rrugn e suksesit dhe ju sjellt lumturi n zemrat dhe shtpit e juaja.

98 Tennessee Football Roster, Kahalagahan Ng Bagong Taon, Gender Reveal Party Death 2021, Articles U