Dziś (wtorek) urodziny obchodzi Paulina Reiter, atakująca zespołów Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i XI LO MS Pałac II Bydgoszcz, brązowa medalistka MP Juniorek 2019.

Paulina, z okazji Twojego święta życzymy Ci dalszego rozwoju, zdrowia i sukcesów na siatkarskich parkietach oraz wszelkiej pomyślności!

19-letnia atakująca mierzy 193 centymetry wzrostu. Jej zasięg z wyskoku do ataku wynosi 310 centymetrów.

W bieżącym sezonie Tauron Ligi Paulina wystąpiła w 2 meczach, zdobywając 4 punkty. Równolegle z grą w zespole seniorek wraz z koleżankami z drużyny XI LO MS Pałac II Bydgoszcz rywalizuje w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet.

Obejrzyj rozmowę z cyklu „Co piszczy pod siatką?” i poznaj lepiej Paulinę Reiter!

Rozmowa z Pauliną Reiter w 2. sezonie cyklu „Co piszczy pod siatką?”

Paulina Reiter do zespołu Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz dołączyła przed sezonem 2020/2021. Wcześniej z powodzeniem reprezentowała barwy KS Pałac Bydgoszcz w zespołach młodzieżowych.

Z naszym klubem wywalczyła mistrzostwo Polski w kategorii kadetek (2019). W Olecku została wybrana MVP turnieju. Ma też na koncie brązowy medal rozegranych w Kętrzynie mistrzostw Polski juniorek (2019).

Reiter ma również za sobą występy reprezentacyjne. W 2017 roku została powołana do kadry narodowej na kwalifikacje do mistrzostw Europy siatkarek U–16 w Hiszpanii, rok wcześniej została wicemistrzynią Europy Wschodniej EEVZA U–16.

Paulina pochodzi z Chmielna (duża wieś kaszubska w woj. pomorskim). Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w GKS Wieżycy 2011 Stężyca, gdzie uczyła się gry w siatkówkę pod okiem trenera Macieja Stefanowskiego.

Do naszego klubu trafiła przed sezonem 2018/2019.

Fot. Dariusz Stoński.

Czytaj również:

Mistrz Polski lepszy od Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Z Polic wracamy bez punktów [relacja]