Dzisiaj (poniedziałek) urodziny obchodzi Monika Jagła, libero Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz i reprezentacji Polski w siatkówce kobiet.

Monika, z okazji Twojego święta życzymy Ci zdrowia i aby kontuzje Cię omijały, dalszego rozwoju i wielu sukcesów na siatkarskich parkietach oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym!

Monika Jagła (ur. 4.01.2000) jest wychowanką naszego klubu. 21-letnia siatkarka ma na swoim koncie między innymi srebrny medal mistrzostw Polski juniorek, kadetek, a także brązowy medal mistrzostw Europy z młodzieżową reprezentacją kraju (Albania 2018). Rok wcześniej Jagła została wybrana MVP turnieju finałowego Mistrzostw Polski U-23.

W Tauron Lidze Monika Jagła gra od 4 sezonów. Dotychczas wystąpiła w 87 meczach. Najczęściej grała przeciwko BKS Bostik Bielsko-Biała (10) oraz DPD Legionovii Legionowo i Grotowi Budowlanym Łódź (po 9 razy).

Od 2019 roku Monika Jagła jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski w siatkówce kobiet. Jej celem – jak mówi sama o sobie – jest bycie pierwszą libero kadry narodowej, a marzeniem zdobycie medalu olimpijskiego.

Od dawna znane jest także zamiłowanie „Jagiełki” do siatkówki plażowej. W 2016 roku w parze z Magdaleną Orlicką wzięła udział w mistrzostwach Europy do lat 18.

W rozgrywkach grupowych Polki wygrały wszystkie spotkania i zajęły pierwsze miejsce w grupie. W bezpośredniej walce o awans do ćwierćfinału uległy rywalkom z Norwegii, odpadając z dalszej rywalizacji.

Monika była też wyróżniającą się zawodniczką podczas turnieju finałowego siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS 2020, w którym Pałacanki sięgnęły po złote medale! W drodze do finału, podczas meczu rozegranego w Warszawie przeciwko DPD Legionovii Legionowo, Monika Jagła zgarnęła jeszcze statuetkę MVP.

Jednak Monika Jagła nie od zawsze miała zostać siatkarką. – Zaczynałam w szkole podstawowej, od 1. klasy w Fordonie, bo jestem z Bydgoszczy, z Fordonu. I właśnie w 3. klasie grałam między innymi w piłkę nożną i że tak powiem, wszystko co się nadarzyło, jakieś bieganie itp. I dopiero od czwartej klasy poszłam do szkoły sportowej i tam zaczęłam trenować siatkówkę.

Moją pierwszą trenerką była Anita Adler. No i później, w 5-6 klasie, trener Maciej Kromrych mnie zaobserwował. Później pojechałam na mistrzostwa Polski z Pałacem. No i tak zaczęło się, że od gimnazjum poszłam do szkoły Pałacu Młodzieży – mówiła w czerwcu ubiegłego roku w wywiadzie dla Polska Siatkówka Monika Jagła, która początkowo grała… jako przyjmująca.

Monika, raz jeszcze życzymy Ci zdrowia i wymarzonego medalu olimpijskiego!

Czytaj również:

PreZero Grand Prix PLS. Mamy złoto!! [zdjęcia, wideo]

PreZero Grand Prix Pls. Jedziemy na finały do Gdańska!