Dzisiaj (poniedziałek) urodziny obchodzi Emilia Mucha, przyjmująca zespołu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

Emilia, życzymy Ci sukcesów na siatkarskich parkietach i aby kontuzje Cię omijały oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia w życiu osobistym!

Oprócz tego życzymy Ci dobrej pogody (bo tej złej podobno nie lubisz) i wielu popisowych dań zapadających w pamięć Twoich gości.

Emilia Mucha urodziła się 27 lat temu w Warszawie. „Muszkin” mierzy 186 cm. Jej zasięg z wyskoku do ataku wynosi 307 cm.

W Tauron Lidze Emilia Mucha gra już od 10 sezonów. W siatkarskiej elicie kobiet rozegrała dotychczas 196 meczów, zdobywając łącznie 1735 punktów.

Do naszego zespołu Emilia Mucha wróciła po 7 latach przerwy, przed sezonem 2020/2021. Wcześniej broniła barw Pałacu Bydgoszcz w latach 2010-2013.

Oprócz tego występowała też w Sparcie Warszawa, Polskim Cukrze Muszyniance Muszyna, Developresie Rzeszów, BKS Profi Credit Bielsko-Biała i E.Leclerc Radomka Radom.

Co Emilia Mucha chciałaby robić po zakończeniu kariery? Obejrzyj wideo!

Emilia ma na koncie między innymi złote medale Mistrzostw Polski w kategorii kadetek (2008, 2009, 20010) i juniorek (2011). W 2019 roku wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po złoty medal podczas turnieju Volley Masters Montreux.

7 sierpnia 2020 nasza drużyna, z Emilią Muchą w składzie, wygrała w gdańsku pierwszy turniej PreZero Grand Prix PLS w siatkówce plażowej.

Fot. Dariusz Stoński.

Czytaj również:

Tauron Liga. Przegrana mimo dobrej gry [relacja, zdjęcia]

Tauron Liga. Wygrywamy pierwszy mecz w tym sezonie! [zdjęcia]

PreZero Grand Prix PLS. Mamy złoto!! [zdjęcia, wideo]