Zuzia Kuligowska z debiutem w biało-czerwonych barwach!

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Młodziczka Pałacu, Zuzanna Kuligowska, dostąpiła zaszczytu debiutu w młodzieżowej reprezentacji Polski. Córka naszej kapitan z zespołu ORLEN Ligi, Joanny Kuligowskiej, wzięła udział w turnieju barażowym do Mistrzostw Europy do lat 16. Tych zawodów Polki nie mogą jednak zaliczyć do udanych, choć młodej Zuzi należą się wielkie słowa uznania.

W barażach o awans do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Awans do europejskiego czempionatu uzyskiwali zwycięzcy grup oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Turniej w hiszpańskiej Palencji nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Andrzeja Pecia. W czwartkowym starciu z Holenderkami biało-czerwone wygrały pierwszą partię, ale później dominowały rywalki i zwyciężyły 3:1. W Wielki Piątek Polki odwróciły sytuację i wygrały z rówieśniczkami z Łotwy w czterech setach. Najmniej kłopotów sprawiły naszym reprezentantkom siatkarki gospodarzy. W sobotnim starciu po pierwszej wyrównanej partii potem to biało-czerwone dominowały na parkiecie i wygrały bez straty seta. Z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce w turnieju.

Jak się okazało, nie wystarczyło to, by awansować do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Mimo że mecze grupy B rozgrywającej swoje zawody w Grecji zostały zaplanowane dopiero na przyszły weekend, już teraz wiadomo, że Polki nie znajdą się na jednym z dwóch miejsc premiowanych awansem z drugiej lokaty - przed młodymi kadrowiczkami znajdą się na pewno Węgierki i Dunki, wobec czego biało-czerwone wróciły z hiszpańskiej Palencji bardzo niepocieszone.

Wynik reprezentacji nie może cieszyć, ale należy zwrócić uwagę na świetny występ naszej Zuzi Kuligowskiej (na zdjęciu z numerem 2). We wszystkich spotkaniach Zuzia była pierwszym wyborem szkoleniowca na pozycji przyjmującej i w każdym z nich była najlepiej punktującą zawodniczką! Przeciwko Holandii 14-latka zdobyła 14 punktów przy 34%-owej skuteczności w ofensywie, dzień później wykręciła aż 28 oczek przy efektywności 51% w ataku, a w  sobotę zdobyła 11 punktów przy skuteczności 29%.

Mimo niezadowalającego rezultatu zespołowego na ręce Zuzi, jej mamy oraz klubowych szkoleniowców prowadzących składamy więc najserdeczniejsze gratulacje!

Wyniki Polek w turnieju:

czwartek, 13 kwietnia: Holandia - Polska 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:23)

piątek, 14 kwietnia: Polska - Łotwa 3:1 (25:17, 22:25, 25:20, 25:18)

sobota, 15 kwietnia: Polska - Hiszpania 3:0 (26:24, 25:19, 25:16)

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Impel Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy