Ponownie znaleźć się na podium mistrzostw Polski

Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Od 2 do 6 maja nasze kadetki będą walczyły w Rumi o medale mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Rok temu podopieczne Agaty Kopczyk wróciły do Bydgoszczy ze srebrnym krążkiem. Jaki wynik osiągną tym razem?

Kadetki broniące barw Pałacu swoją drogę do finałów mistrzostw Polski rozpoczęły od ligi wojewódzkiej, którą pewnie wygrały. Później bez straty seta zwyciężyły turniej ćwierćfinałowy MP, a pod koniec marca okazały się najlepsze w turnieju półfinałowym rozgrywanym w Bydgoszczy. Podopieczne Agaty Kopczyk pokonały wtedy m.in. aktualne mistrzynie Polski - Legionovię Legionowo - i pewnie awansowały do finałów Mistrzostw Polski Kadetek.

W Rumi nasze siatkarki najpierw będą walczyć w grupie B razem z zespołami: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki (środa, ok. 18:30), UMKS MOS Wola Warszawa (czwartek, ok. 14:00) oraz APS Rumia (piątek, ok. godz. 18:30). W drugiej grupie znalazły się ekipy z Poznania, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia oraz Legionowa. Od środy do piątku zespoły będą rywalizować w grupach każdy z każdym, po czym po dwa najlepsze z obu grup awansują do sobotnich półfinałów. W niedzielę zostaną rozegrane mecze o medale. Wszystkie pojedynki odbędą się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi przy ulicy Mickiewicza 49.

Tytułu mistrza Polski bronić będzie Legionovia Legionowo. Bydgoszczanki rok temu w Słupsku zajęły drugą lokatę, a na trzecim miejscu znalazł się zespół Muszyny Proximy Kraków, którego w tym roku zabrakło w finałowej stawce.

O wynikach osiąganych przez zespół Pałacu będziemy was informować w osobno przygotowanym terminarzu oraz na naszym profilu na Facebooku.

Drużyna prowadzona przez Agatę Kopczyk to ostatnia młodzieżowa ekipa, która pozostała na placu boju w sezonie 2017/2018. Trzymajcie mocno kciuki za nasze kadetki!