Znaleźć się w finałowej ósemce

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Od piątku do niedzieli w Bydgoszczy podopieczne Agaty Kopczyk będą walczyć o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek. Aby tego dokonać, muszą zająć miejsce w czołowej dwójce weekendowych zawodów.

Jak co roku nasze juniorki najpierw rywalizowały w lidze wojewódzkiej. Tam wygrały pięć na sześć spotkań, co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce i zdobyć złote medale. Zespół Agaty Kopczyk  awansował więc do rozgrywek centralnych z pierwszej lokaty. W ostatnim tygodniu lutego młode adeptki siatkówki znad Brdy brały udział w ćwierćfinałowym turnieju MP w Lublinie. Tam wygrały wszystkie cztery mecze i wywalczyły awans do półfinału mistrzostw Polski.

W Bydgoszczy oprócz Pałacu do walki o awans do turnieju finałowego staną trzy ekipy. Będą to MKS San Pajda Jarosław, UKS SMS Szóstka Mielec oraz Gedania Gdańsk. Wszystkie mecze odbędą się w Zespole Szkół nr 9 przy ulicy Cichej 59 w Bydgoszczy.

W zeszłym roku bydgoszczankom nie udało się awansować do finałowej ósemki Mistrzostw Polski Juniorek, dlatego tym razem zespół będzie podwójnie zmotywowany, żeby powrócić do walki o medale w tej kategorii wiekowej.

Mocno trzymajcie kciuki za nasze juniorki! Wyniki będą aktualizowane na bieżąco w terminarzu oraz  na naszym profilu na Facebooku.

 

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy