Zapewnić sobie bilety do Malborka

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Sezon 2016/2017 dla naszych juniorek wkracza w decydującą fazę. Od piątku do niedzieli w Bydgoszczy podopieczne Rafała Gąsiora będą walczyć o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Malborku. Aby tego dokonać, muszą zająć miejsce w czołowej dwójce weekendowych zawodów.

Siatkarki Pałacu do tej pory radzą sobie znakomicie. W lidze wojewódzkiej wygrały wszystkie swoje spotkania, podobnie było w zawodach ćwierćfinałowych MP. Niecałe trzy tygodnie temu gospodynie nie miały litości dla swoich rywali, wygrywając cztery mecze bez straty seta! Szczególnie występ przeciwko aktualnym mistrzyniom Polski, zawodniczkom Legionovii Legionowo, mógł się naszym kibicom podobać, bowiem bydgoszczanki wręcz je rozbiły, nie pozwalając w żadnej z partii na przekroczenie bariery 20 punktów.

Od turnieju ćwierćfinałowego do drużyny Pałacu dołączyły siatkarki, które w lidze wojewódzkiej nie brały udziału, gdyż na co dzień uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. I tak zespół został wtedy wzmocniony przez środkową Kingę Różyńską, przyjmującą Natalię Murek i rozgrywającą Julię Nowicką. Każda z nich była mocnym punktem drużyny i może stanowić o jego sile także w ten weekend.

Obok Pałacanek głównym faworytem do zajęcia miejsca premiowanego awansem do finałów będą zawodniczki Impela Wrocław. Aktualne brązowe medalistki mistrzostw Polski w swoim ćwierćfinale w Proszowicach w czterech spotkaniach odniosły trzy zwycięstwa i uzyskały awans z pierwszej lokaty. W ich składzie większość siatkarek przez cały sezon miała okazję ogrywać się w Młodej Lidze Kobiet, a na półfinały do Bydgoszczy przyjadą wzmocnione jeszcze zawodniczkami trenującymi na co dzień z ekipą z ORLEN Ligi.

Z kolei drużyny SAPS-u Rumia i Truso Elbląg zajęły drugie miejsca w swoich ćwierćfinałach odpowiednio w Kaliszu i w Elblągu. W kontekście awansu do malborskich finałów nie tylko każda wygrana, ale nawet każdy zdobyty set może mieć znaczenie i mecze zapowiadają się bardzo emocjonująco!

W piątek zespoły będą rywalizować w bydgoskim Zespole Szkół nr 9 przy ulicy Cichej, a w sobotę i niedzielę siatkarki gościć będzie Pałac Młodzieży. Zapoznajcie się uważnie z poniższym terminarzem, zapiszcie sobie godziny rozgrywania meczów i przyjdźcie kibicować Pałacankom! Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Do zobaczenia!

piątek, 17 marca, Zespół Szkół nr 9, ul. Cicha 59:

16:00 KS Pałac Bydgoszcz - SAPS Rumia
18:00 MKS Truso Elbląg - Impel Wrocław

sobota, 18 marca, Pałac Młodzieży, ul. Jagiellońska 27:

16:00 SAPS Rumia - Impel Wrocław
18:00 KS Pałac Bydgoszcz - MKS Truso Elbląg

niedziela, 19 marca, Pałac Młodzieży, ul. Jagiellońska 27:

9:30 MKS Truso Elbląg - SAPS Rumia
11:30 Impel Wrocław - KS Pałac Bydgoszcz
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

MUKS Spartakus Lniano vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Kadetki

Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
1-3
Juniorki
SP nr 8 w Świeciu

MUKS Joker Świecie vs KS PAŁAC Bydgoszcz

16:00
Kadetki
SP w Lnianie

MUKS Spartakus Lniano vs KS PAŁAC Bydgoszcz

10:00
Młodziczki

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola

11:30
Młodziczki

UKS Culmen I Chełmno vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

16:15
Młodziczki
Pałac Młodzieży

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs UKS Kopernik Gałczewo

17:45
Młodziczki
Pałac Młodzieży

KS Stal Grudziądz vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
4Grot Budowlani Łódź12
5KSZO Ostrowiec Świętokrzyski11
6KS PAŁAC Bydgoszcz11
7Polski Cukier Muszynianka Muszyna9
8Enea PTPS Piła8
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+