Zakończyć sezon i zostać w Lidze Siatkówki Kobiet

Data:
Autor: Ewa Leśna

W środę podopieczne Piotra Makowskiego będą miały okazję, żeby zakończyć sezon i utrzymać miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet bez konieczności rozgrywania baraży. Po drugiej stronie siatki w rewanżowym starciu stanie Legionovia Legionowo, a pierwszy gwizdek przewidziany jest na godzinę 18:00. Mecz wyjątkowo odbędzie się w Artego Arenie!

Podopieczne Piotra Olenderka fazę zasadniczą zakończyły na jedenastej pozycji mając na koncie 26 punktów. W trzech ostatnich kolejkach legionowianki zdobyły dwa punkty po pięciosetowym starciu z BKS-em Bielsko-Biała, a wcześniej uległy 1:3 Budowlanym Łódź i zostały odprawione z kwitkiem przez Pałacanki.

Ekipa znad Brdy końcówkę rundy zasadniczej może zaliczyć do udanych. Zespół Piotra Makowskiego przełamał złą passę meczem z Legionovią Legionowo, inkasując na wyjeździe komplet punktów. Później w hali Łuczniczka nasza drużyna okazała się lepsza od BKS-u Bielsko-Biała, a w ostatniej kolejce bez straty seta pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pałac rundę zasadniczą zakończył na dwunastej lokacje i miały na koncie tylko punkt mniej niż Legionovia.

Spotkanie w hali Artego będzie trzecim pojedynkiem w tym sezonie, który rozegrają ze sobą oba zespoły. Zarówno w fazie zasadniczej jak i w pierwszym meczu play-off lepsze były Pałacanki. Siatkarki znad Brdy wydają się być faworytkami tego spotkania, a jeśli je wygrają, oznacza to dla nich utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet i jedenaste miejsce w tabeli. W przypadku zwycięstwa Legionovii kolejny, decydujący już pojedynek, odbędzie się 21 kwietnia w Legionowie.

Mecz wyjątkowo zostanie rozegrany w Artego Arenie i rozpocznie się o godzinie 18:00. To może być ostatni nasz mecz w tym sezonie! Przyjdźcie i wspierajcie Pałacanki w walce o Ligę Siatkówki Kobiet!

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Enea PTPS Piła vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

Liga Siatkówki Kobiet

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3Developres SkyRes Rzeszów27
4Grot Budowlani Łódź25
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz25
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała16
7DPD Legionovia Legionowo15

II LIGA

DrużynaPunkty
1UKŻPS COCCODRILLO Kościan36
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz35
3Enea Energetyk II Poznań34
4UKS ZSMS Poznań30
5Gedania Gdańsk30
2-3
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Developres SkyRes Rzeszów

3-1
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs SKF Forex Politechnika Poznańska

11:00
II liga

Golden Orzeł Malbork vs XI LOMS Pałac II Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy