Zakończyć sezon i zostać w Lidze Siatkówki Kobiet

Data:
Autor: Ewa Leśna

W środę podopieczne Piotra Makowskiego będą miały okazję, żeby zakończyć sezon i utrzymać miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet bez konieczności rozgrywania baraży. Po drugiej stronie siatki w rewanżowym starciu stanie Legionovia Legionowo, a pierwszy gwizdek przewidziany jest na godzinę 18:00. Mecz wyjątkowo odbędzie się w Artego Arenie!

Podopieczne Piotra Olenderka fazę zasadniczą zakończyły na jedenastej pozycji mając na koncie 26 punktów. W trzech ostatnich kolejkach legionowianki zdobyły dwa punkty po pięciosetowym starciu z BKS-em Bielsko-Biała, a wcześniej uległy 1:3 Budowlanym Łódź i zostały odprawione z kwitkiem przez Pałacanki.

Ekipa znad Brdy końcówkę rundy zasadniczej może zaliczyć do udanych. Zespół Piotra Makowskiego przełamał złą passę meczem z Legionovią Legionowo, inkasując na wyjeździe komplet punktów. Później w hali Łuczniczka nasza drużyna okazała się lepsza od BKS-u Bielsko-Biała, a w ostatniej kolejce bez straty seta pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pałac rundę zasadniczą zakończył na dwunastej lokacje i miały na koncie tylko punkt mniej niż Legionovia.

Spotkanie w hali Artego będzie trzecim pojedynkiem w tym sezonie, który rozegrają ze sobą oba zespoły. Zarówno w fazie zasadniczej jak i w pierwszym meczu play-off lepsze były Pałacanki. Siatkarki znad Brdy wydają się być faworytkami tego spotkania, a jeśli je wygrają, oznacza to dla nich utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet i jedenaste miejsce w tabeli. W przypadku zwycięstwa Legionovii kolejny, decydujący już pojedynek, odbędzie się 21 kwietnia w Legionowie.

Mecz wyjątkowo zostanie rozegrany w Artego Arenie i rozpocznie się o godzinie 18:00. To może być ostatni nasz mecz w tym sezonie! Przyjdźcie i wspierajcie Pałacanki w walce o Ligę Siatkówki Kobiet!

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Impel Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+