Zakończyć rundę zasadniczą zwycięstwem

Data:
Autor: Ewa Leśna

Po dwutygodniowej przerwie wracają rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet, jednak do rozegrania została już tylko ostatnia kolejka w fazie zasadniczej. Pałacanki w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Radomką Radom. Początek tego spotkania przewidziany jest na godzinę 17:30, a transmisję na żywo przeprowadzi Polsat Sport.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz w ostatnich trzech kolejkach za każdym razem schodziły z parkietu jako zwycięskie - najpierw po pięciosetowym starciu z ekipą z Ostrowca Świętokrzyskiego, później dwukrotnie wygrywały swoje pojedynki 3:0, a wyższość naszego zespołu musiały uznać zarówno Legionovia, jak i #VolleyWrocław. Aktualnie Pałacanki zajmują piąte miejsce i są już pewne, że na tej lokacie zakończą rundę zasadniczą.

Zespół Jacka Skroka z trzech ostatnich meczów wygrał zaledwie jeden, ale sprawił w nim niemałą niespodziankę, gdyż po drugiej stronie siatki znajdowała się wyżej notowana ekipa Budowlanych Łódź. Radomianki uporały się z rywalkami z Łodzi w tie-breaku, a wcześniej okazały się słabsze od BKS-u Bielsko-Biała oraz MKS-u Kalisz. Radomka aktualnie plasuje się na siódmym miejscu, jednak do Pałacu traci aż czternaście oczek.

W grudniu obie ekipy spotkały się w bydgoskiej hali Łuczniczka, gdzie z lepszej strony pokazały się Pałacanki, które wygrały 3:1. MVP tamtego meczu została wybrana Magdalena Mazurek. Tym razem za faworytki również uznawane są nasze zawodniczki, a zdobycze punktowe jednego i drugiego zespołu wskazują, że nasze siatkarki powinny wyjść z tego starcia zwycięsko. Jednak statystyki i cyferki nie grają, a wszystko już w niedzielę zostanie zweryfikowane na boisku.

Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:30, a dla sympatyków Pałacu mamy bardzo dobrą wiadomość - spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport!

Trzymajcie kciuki za Pałacanki!

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy