Wykonać pierwszy krok w celu uniknięcia baraży

Data:
Autor: Ewa Leśna

Po uniknięciu rzutem na taśmę bezpośredniego spadku z Ligi Siatkówki Kobiet podopieczne Piotra Makowskiego czeka kolejne trudne zadanie. Tym razem będą walczyć z Legionovią Legionowo o uniknięcie baraży, a pierwszy mecz już w niedzielę o 18:00. 

W ostatnich trzech spotkaniach zespół Piotra Olenderka powiększył swój dorobek punktowy o zaledwie dwa oczka. W 24. kolejce Legionovia uległa u siebie Pałacankom, a tydzień później za silny dla ekipy spod Warszawy okazał się zespół Budowlanych Łódź. W meczu kończącym fazę zasadniczą nasze niedzielne rywalki odprawiły ekipę z Bielska-Białej, ale dopiero po tie-breaku. Legionovia ostatecznie uplasowała się w tabeli na jedenastym miejscu.

Bydgoszczanki za to w ostatnich tygodniach przeżywają prawdziwy renesans formy. Zwycięstwo za trzy punkty z Legionovią Legionowo uskrzydliło siatkarki Piotra Makowskiego i pozwoliło im uwierzyć w siebie. Presja, jaka ciążyła nad zespołem, nie przeszkodziła im pokonać 3:1 faworyzowanej ekipy z Bielska-Białej. Rundę zasadniczą nasz zespół zakończył zwycięstwem w Ostrowcu Świętokrzyskim, a pozostałe mecze ułożyły się tak, że bydgoszczanki mogły odetchnąć z ulgą i uniknęły bezpośredniego spadku do pierwszej ligi, zajmując ostatecznie dwunastą lokatę. Warto wspomnieć, że w każdym z wyżej wymienionych meczów statuetkę MVP dostała Ewelina Krzywicka, która będzie również ważnym ogniwem naszej drużyny w rywalizacji w Legionovią.

Walka będzie się toczyć do dwóch wygranych meczów. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie Legionovia, natomiast drugi mecz odbędzie się w Bydgoszczy. W przypadku remisu po dwóch spotkaniach, na trzeci pojedynek oba zespoły ponownie przeniosą się do Legionowa. Zwycięzca zajmie 11. miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet, a pokonany zagra baraż z drużyną 1 ligi o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet sezonu 2018/2019.

Pojedynki z ekipą Piotra Olenderka od lat zapewniają kibicom obu drużyn wiele emocji, gdyż większość z tych meczów kończy się tie-breakiem. Z pewnością i tym razem obie drużyny będą zaciekle walczyć o pozostanie w elicie siatkarskiej w Polsce, bez konieczności mierzenia się z najlepszą drużyną z pierwszej ligi.

Najbliższe spotkanie już w niedzielę o godzinie 18:00 w Arenie Legionowo. Trzymajcie mocno kciuki za Pałacanki!

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:
16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs Amber Kalisz

17:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs SMS Police

18:30
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Joker Mekro-Energoremont Świecie vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

11:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Volley Wrocław vs KS PAŁAC Bydgoszcz

12:00
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs BlueSoft Mazovia Warszawa

16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Budowlani Toruń vs KS PAŁAC Bydgoszcz

10:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Energetyk Poznań vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Volley Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+