Wrócić z Portugalii z awansem

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Reprezentacja Polski juniorek pod wodzą Wiesława Popika rozpoczyna walkę o udział w lipcowych Mistrzostwach Świata. W weekend biało-czerwone, z Pałacanką Kingą Różyńską w składzie, rozegrają dwa spotkania, których stawką jest awans do kolejnej rundy eliminacji.

Dzisiejszym starciem z Belgijkami Polki zainaugurują turniej w portugalskim mieście Viana do Castelo. Pojedynek, który rozpocznie się o godzinie 16, jest teoretycznie trudniejszym dla naszych siatkarek w ten weekend. W rozegranym wczoraj meczu pomiędzy Belgią a Portugalią to dzisiejsze rywalki kadry Polski okazały się zdecydowanie lepsze. Gra będzie się więc dziś toczyć najprawdopodobniej o wygraną w całym turnieju, co zapewni zwycięzcy awans do kolejnej rundy eliminacji do MŚ. Zespół, który zajmie drugą lokatę, będzie musiał czekać, czy znajdzie się w gronie trzech najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Jutrzejszymi przeciwniczkami biało-czerwonych będą za to gospodynie zawodów, Portugalki. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30.

W składzie reprezentacji Polski jest jedna siatkarka Pałacu, środkowa Kinga Różyńska. 18-latka będzie miała okazję grać z koleżankami, które dostały już swoją szansę w ORLEN Lidze - między innymi Alicją Grabką, Aleksandrą Rasisńską czy Martyną Łukasik. To sprawia, że Polki są zdecydowanymi faworytkami turnieju.

Trzymajcie kciuki za Kingę i biało-czerwone!

Skład kadry Polski: Monika Fedusio, Alicja Grabka, Martyna Łukasik, Natalia Murek, Katarzyna Niderla, Aleksandra Rasińska, Kinga Różyńska, Maria Stenzel, Martyna Świrad, Weronika Wołodko, Barbara Zakościelna, Aleksandra Żurawska

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Impel Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy