W Łuczniczce lepszy Developres

Data:
Autor: administrator

Bydgoszczanki uległy w trzech setach rzeszowskiemu Developresowi i stoją przed trudnym zadaniem odrobienia strat. Rewanż na Podkarpaciu zaplanowano na najbliższą środę. MVP spotkania została Emilia Mucha.

Po pierwszych akcjach premierowej odsłony spotkania na tablicy świetlnej widniał rezultat 2:2, jednak w kolejnych minutach na boisku dominowały rzeszowianki i to one schodziły na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem (3:8). Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i przyjezdne konsekwentnie powiększały przewagę (4:12, 6:14). Pałacanki nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowane rywalki, co w połączeniu z popełnianymi błędami własnymi skutkowało coraz większą stratą (8:18, 9:20). Set pewnym zbiciem zakończyła Paula Szeremeta.

Podrażnione wysoką przegraną gospodynie dobrze rozpoczęły kolejną partię, prowadząc 2:0 i 4:1. Rzeszowianki nie traciły jednak koncentracji i nie pozwalały przeciwniczkom na wypracowanie wysokiego prowadzenia (6:5, 8:6). Po pierwszej przerwie technicznej trwała wyrównana walka (10:10, 13:13), a na następnej pauzie niewiele lepsza była drużyna z Podkarpacia (15:16). W bydgoskich szeregach dobrze spisywała się Julia Twardowska, jednak to ekipa Developresu była coraz bliżej zwycięstwa w drugim secie (18:22). Pałacanki nie miały zamiaru się poddawać i po udanej grze blokiem doprowadziły do emocjonującej końcówki (21:22). W niej obroniły cztery piłki setowe, jednak nie zmieniły wyniku na swoją korzyść i przegrały partię po grze na przewagi.

Pierwszy punkt trzeciej odsłony spotkania zdobyły podopieczne Adama Grabowskiego, jednak przyjezdne były górą w pięciu kolejnych akcjach (1:5). Wygrywały one także na pierwszej przerwie technicznej (6:8), jednak cały czas były zmuszone odpierać ataki walecznych bydgoszczanek (9:11, 11:13). Wyrównana walka utrzymywała się do drugiej przerwy technicznej (14:16), po której od stanu 17:17 rzeszowianki przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i zdobywały punkt za punktem (17:23). Na koniec dobrze zaatakowała jeszcze Patrycja Polak, ale ostatecznie to siatkarki Developresu cieszyły się z pewnej wygranej.

Mecz rewanżowy odbędzie się w środę w hali na Podpromiu. Aby Pałacanki mogły zająć dziewiąte miejsce w klasyfikacji przed decydującą rundą play-off, muszą wygrać spotkanie stosunkiem 3:0 bądź 3:1 i pokonać rywalki w ‚złotym secie’. Ewentualne zwycięstwo w dwumeczu pozwoli zagrać w kolejnej fazie z teoretycznie słabszym przeciwnikiem niż w przypadku zajęcia dziesiątej lokaty.


KS Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (12:25, 26:28, 19:25)

KS Pałac: Biedziak, Dybek (4), Skorupa (7), Polak (15), Twardowska (8), Misiuna (5), Nowakowska (libero) oraz Fojucik (4), Bałdyga (1), Pieczka, Korabiec (libero)


Marta

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy