W Łuczniczce lepszy Tauron

Autor: administrator

Podopieczne Adama Grabowskiego uległy po trzech setach zespołowi z Dąbrowy Górniczej w dwudziestej kolejce ORLEN Ligi. MVP spotkania została wybrana Izabela Bałucka.

Przez pierwsze minuty spotkania żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej przewagi. Raz na prowadzeniu były Pałacanki, a chwilę później więcej punktów na koncie miały dąbrowianki. Na pierwsza przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem schodziły gospodynie. Walka „punkt za punkt” trwała aż do stanu 12:12, później dwa „oczka” zainkasowały przyjezdne, a o czas poprosił Adam Grabowski. Gdy przerwa nie pomogła naszym zawodniczkom, na parkiecie pojawiły się Dominika Minicz i Marlena Pleśnierowicz. Na drugą przerwę techniczną zaprosiła kibiców asem serwisowym Karolina Różycka (12:16). Kiedy przeciwniczki zdobyły osiemnasty punkt, szkoleniowiec Pałacu poprosił o drugą przerwę (12:18). Dwa udane ataki Dominiki Minicz pozwoliły bydgoszczankom zbliżyć się do siatkarek MKS-u na dwa punkty (16:18). Siatkarkom Pałacu udawało się wyprowadzać tylko pojedyncze udane akcje, a podopieczne Juana Manuela Serramalery grały konsekwentnie i przewaga była coraz większa (19:24). W szeregi rywalek wkradło się jeszcze trochę rozluźnienia, ale ostatecznie nic nie odebrało im zwycięstwa w pierwszej partii (22:25).

Drugą odsłonę rewelacyjnie rozpoczęły przyjezdne, Pałacanki były bezradne wobec silnych ataków Kamili Ganszczyk czy Karoliny Różyckiej. Przy pierwszej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła już pięć punktów (3:8). Po naszej stronie mnożyły się błędy, a rywalkom wychodziło niemal wszystko i ich prowadzenie było coraz większe (9:16). Pojedyncze akcje Kuligowskiej czy Minicz to było za mało, żeby nawiązać wyrównaną walkę (17:21). Przeciwniczki pewnie zwyciężyły do 19.

Trzecia partia na początku wyglądała bardzo podobnie do pierwszej (3:3), jednak tym razem z dwupunktową przewagą na przerwę techniczną schodziły zawodniczki MKS-u. Gospodynie ponownie doprowadziły do remisu (8:8), ale potem znowu po naszej stronie pojawiły się błędy (9:13). Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej nadal utrzymywały wysoką skuteczność swoich akcji, z kolei bydgoszczanki nie miały swobody w ataku przez słabsze przyjęcie (11:16). Pałacanki próbowały zmienić obraz gry, świetnie w końcówce spotkania zaprezentowała się Natalia Misiuna, ale rywalki ani myślały zaprzepaścić taką przewagę (18:24). Przysłowiową „kropkę nad i” w tym meczu postawiła Kamila Ganszczyk kończąc to spotkanie atakiem ze środka.

Kolejne spotkanie Pałacanki rozegrają 7 marca w Rzeszowie, a po drugiej stronie siatki stanie tamtejszy Developres.

KS Pałac Bydgoszcz – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (22:25, 19:25, 18:25)

Pałac: Bałdyga, Kuligowska (8), Misiuna (11), Fojucik, Krzywicka (8), Śmieszek (4), Nowakowska (libero) oraz Minicz (6), Pleśnierowicz