Umocnić się na piątej lokacie

Data:
Autor: Ewa Leśna

W poniedziałek zawodniczki Piotra Mateli rozegrają wyjazdowe spotkanie w ramach siedemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, a po drugiej stronie siatki stanie BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Początek meczu zaplanowany jest na poniedziałek na godzinę 17:30, w transmisję z pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

BKS to jedna z nielicznych drużyn, która nie uległa transferowemu szaleństwu w trakcie sezonu. Jedyną zmianą, jaka zaszła w szeregach naszych poniedziałkowych rywalek, jest dołączenie do ekipy seniorek rozgrywającej Ewy Kostery. Młoda zawodniczka wsparła zespół, kiedy z kontuzją borykała się Julia Nowicka.

Po świetnym początku sezonu siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz ostatnio trochę spuściły z tonu. Najpierw po pięciosetowym spotkaniu uległy wyżej notowanemu Developresowi Rzeszów, później czekał je kolejny mecz zakończony tie-breakiem, tym razem z pilskim PTPS-em. To starcie sympatycy Pałacu z pewnością zapamiętają na długo, gdyż zespół Piotra Mateli w ostatnim secie przegrywał już 1:8, a ostatecznie wygrał 17:15 i cały mecz 3:2. W ostatniej kolejce ekipa znad Brdy nie sprostała wzmocnionemu przez kilka doświadczonych zawodniczek MKS-owi Kalisz i przegrała mecz 1:3. Aktualnie bydgoszczanki plasują się na piątej lokacie i mają na koncie 28 oczek.

Bielszczanki po dość słabym starcie sezonu w minionych tygodniach prezentują się znacznie lepiej. W ostatnich trzech pojedynkach podopieczne Bartłomieja Piekarczyka odnotowały trzy zwycięstwa - najpierw wprawiły w osłupienie sympatyków Ligi Siatkówki Kobiet i bez straty seta pokonały Budowlanych Łódź, następnie również 3:0 wygrały z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego. W ostatniej kolejce potrzebowały aż pięciu setów, żeby pokonać #VolleyWrocław, ale ostatecznie wróciły do Bielska-Białej z dwoma punktami. Na dzień dzisiejszy BKS zajmuje szóste miejsce, tuż za Pałacem i traci do naszego zespołu cztery punkty.

W poprzednich latach w pojedynkach między tymi zespołami częściej górował BKS, jednak w tym sezonie w pierwszym meczu w Bydgoszczy lepsze okazały się Pałacanki. Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku, na co wskazują również sąsiadujące ze sobą miejsca w tabeli zajmowane przez oba zespoły. My mamy nadzieję, że zwycięsko z tego meczu wyjdą Pałacanki, jednak jak będzie naprawdę, dowiemy się dopiero w poniedziałek.

Do Bielska-Białej z Bydgoszczy daleka droga, jednak tym razem nie trzeba pokonywać tyle kilometrów, żeby zobaczyć zmagania naszej drużyny. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport. A tych, którzy chcą wspierać Pałacanki na żywo, zapraszamy w poniedziałek o godzinie 17:30 do bialskiej hali Pod Dębowcem!

Trzymajcie kciuki za Pałac!
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do najbliższego wydarzenia:

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy