Trzy sety w Bielsku-Białej (relacja)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał z BKS-em Stalą Bielsko-Biała
Autor: Redakcja

W meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał z BKS-em Stalą Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 18:25, 23:25).

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Pałacanki prowadziły 6:4, ale gospodynie doprowadziły do remisu 6:6. W kolejnych minutach Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz odskoczył na kilka punktów i na tablicy wyników było 10:15. Wtedy nastąpił okres gorszej gry naszego zespołu, co wykorzystały bielszczanki. Po remisie 18:18, bydgoszczanki obroniły jeszcze 2 piłki setowe, ale ostatecznie przegrały set otwarcia po błędzie Terezy Vanzurovej 22:25.

W drugiej części meczu ekipa BKS-u Profi Credit szybko wyszła na prowadzenie. Przy stanie 7:2 Marta Biedziak zmieniła Magdalenę Mazurek. Bank Pocztowy wrócił do dobrej dyspozycji z początku pierwszego seta, ale podopieczne Bartłomieja Piekarczyka nadal utrzymywały kilkupunktową przewagę. Kolejne minuty to dzielny pościg w wykonaniu Pałacanek, ale BKS prowadził już 18:14.

Przy stanie 21:16 na parkiecie pojawiła się Izabella Rapacz, zastępując Terezę Vanzurovą. W końcowej fazie drugiej partii powtórzyła się sytuacja z pierwszej odsłony tego meczu. BKS wyszedł na prowadzenie 23:18 i nie oddał go już do końca. Drugi set, po skutecznym bloku na Annie Stencel, zakończył się wynikiem 25:18. Po 26 minutach gry w Hali Pod Dębowcem zrobiło się 2:0.

Początek trzeciej odsłony należał do podopiecznych trenera Piotra Mateli, który dosyć łatwo objęły prowadzenie 5:2. Kilka minut później bydgoszczanki znowu zanotowały spadek koncentracji i było 5:6, a następnie tylko 9:10. Pałacanki nie zamierzały jednak składać broni i po kilku dobrych akcjach objęły prowadzenie 15:10. Trener BKS-u poprosił o czas.

Przerwa okazała się skuteczna, bo jego zespół szybko zmniejszył straty do 2 punktów (15:17), a chwilę później wyszedł na prowadzenie 21:17. W końcówce meczu nasz zespół, pomimo ambitnej postawy, nie był już w stanie skutecznie się przeciwstawić i przegrał trzecią partię 23:15.

Dla Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz była to 4. przegrana w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w piątek, 22 listopada w HSW Immobile Łuczniczka. Rywalem Pałacanek będzie Mistrz Polski ŁKS Commercecon Łódź. Początek meczu o 17.30.