Thriller w Volbirburgu dla Polek! Juniorki z awansem

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Znakomite wspomnienia z niemieckiego Vilbisburga będzie miała reprezentacja Polski juniorek. Biało-czerwone wygrały wszystkie trzy mecze, w tym jeden bardzo zacięty z gospodyniami turnieju, i uzyskały bezpośredni awans do europejskiego czempionatu! W awansie kadrze pomogły trzy siatkarki Pałacu.

Rywalizację w grupie biało-czerwone rozpoczęły od czwartkowego pojedynku z Łotyszkami. Mecz był jednostronny i we wszystkich partiach nasze siatkarki były lepsze od swoich rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie Polki pewnie wygrały 3:0 i w żadnym z setów przeciwniczki nie zdołały przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Pełny mecz rozegrały Monika Jagła i Klaudia Laskowska, która zapisała na swoim koncie dziewięć oczek, a z tego aż pięć zdobytych blokiem. Na zmiany wchodziła również trzecia Pałacanka - Julia Mazur.

W piątek po drugiej stronie siatki stanęły zawodniczki z Portugalii. W pierwszym secie rywalki stawiały opór i przez większą jego część walczyły z podopiecznymi Waldemara Kawki jak równy z równym. Mniej więcej w połowie premierowej partii przeciwniczki spuściły z tonu i nasze juniorki miały prostą drogę do zwycięstwa. W drugim secie Polki wrzuciły wyższy bieg i niemal przejechały się po Portugalkach pozwalając im zdobyć zaledwie dziewięć oczek. Trzecia odsłona wyglądała bardzo podobnie i ekipa z Polski mogła się cieszyć z kolejnej wygranej i przygotowywać się do walki o pierwsze miejsce w grupie. Monika Jagła i Klaudia Laskowska ponownie rozegrały całe spotkanie. Środkowa Pałacu tym razem zgromadziła na koncie dwanaście punktów i była drugą najlepiej punktującą siatkarką w reprezentacji Polski w tym spotkaniu. W trzecim secie na boisku pojawiła się również Julia Mazur.

Najcięższy rywal czekał na reprezentantki Polski w sobotę, a była to reprezentacja Niemiec. W tym spotkaniu juniorki trenujące pod wodzą Waldemara Kawki zafundowały kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Kiedy dwa pierwsze sety zakończyły na swoją korzyść reprezentantki Niemiec, wielu kibiców pewnie już zaczęło godzić się z brakiem bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Europy, ale nie nasze juniorki! Trzecią partię wygrały po grze na przewagi, zachowując w końcówce więcej zimnej krwi od rywalek. Identyczny przebieg miał czwarty set i Polki doprowadziły do tie-breaka. Podbudowane wyrównaniem stanu meczu reprezentantki Polski walczyły jak lwice i trzeci raz tego wieczoru okazały się lepsze od Niemek! Biało-czerwone zwyciężyły w piątym secie 15:12 i zapewniły sobie bezpośredni awans do Mistrzostw Europy, które rozpoczną się 1 września w Albanii! Tradycyjnie już cały czas na boisku przebywały Monika Jagła i Klaudia Laskowska, która tym razem zdobyła pięć punktów. A w czwartym secie kibice mieli okazję obserwować na parkiecie również Julię Mazur.

Dziękujemy całej reprezentacji za emocje dostarczone nam podczas turnieju i gratulujemy awansu! Będziemy trzymać kciuki we wrześniu!

Wyniki Polek w turnieju:
Polska - Łotwa 3:0 (25:14, 25:14, 25:15)
Polska - Portugalia 3:0 (25:18, 25:9, 25:10)
Polska - Niemcy 3:2 (20:25, 18:25, 26:24, 26:24, 15:12)
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs #VolleyWrocław

Liga Siatkówki Kobiet

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3ŁKS Commercecon Łódź41
4Grot Budowlani Łódź37
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz31
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała24
7E.Leclerc Radomka Radom22

II LIGA

DrużynaPunkty
1UKŻPS COCCODRILLO Kościan44
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz44
3KS Spójnia Stargard37
4Enea Energetyk II Poznań37
5UKS ZSMS Poznań36
0-3
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Grot Budowlani Łódź

2-0
Młodziczki

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs UKS Culmen II Chełmno

2-0
Młodziczki

Sokół Mogilno vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

3-0
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

PO: XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs Energa MKS Truso Elbląg

2-0
Młodziczki
Zespół Szkół nr 10

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs MUKS Joker II Świecie

1-2
Młodziczki
Zespół Szkół nr 10

MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

2-3
Liga Siatkówki Kobiet
HSW MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

3-0
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

PO: XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs Energa MKS Truso Elbląg

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy