Świetny początek Polek w eliminacjach ME

Autor:
Notice: Use of undefined constant display_name - assumed 'display_name' in /home/klient.dhosting.pl/kspalac/kspalac.bydgoszcz.pl/public_html/wp-content/themes/ks-palac/single.php on line 31
Małgorzata Armknecht

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – biało-czerwone nie mogły wymarzyć sobie lepszego początku eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski jest na dobrej drodze, by w niedzielę w Bielsku-Białej cieszyć się z awansu do europejskiego czempionatu.

Podopieczne Jacka Nawrockiego wybrały się do węgierskiego Érd w roli faworytek turnieju. I w trakcie meczów pokazały, że w pełni zasłużyły na to miano. Dwaj pierwsi przeciwnicy zupełnie nie sprawili im problemów, nasze reprezentantki pokonały Finlandię i Estonię bez straty seta, w jednej tylko partii z sześciu pozwalając rywalkom na przekroczenie granicy dwudziestu punktów. Bardziej wymagający był niedzielny mecz, w trakcie którego po drugiej stronie siatki stały gospodynie turnieju. I pierwszy set padł ich łupem, ale potem Polki pokazały swoją wyższość i triumfowały w trzech kolejnych partiach. Trzecie zwycięstwo stało się faktem i, co ważne, nasze siatkarki całe zawody zakończyły z kompletem punktów na koncie.

W spotkaniach piątkowym i sobotnim rozgrywająca Pałacu, Marlena Pleśnierowicz, pojawiała się na boisku na krótkie zmiany w drugiej partii.

Sprawa awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Europy rozstrzygnie się w niedzielę. W dniach 23-25 września w hali Stali w Bielsku-Białej te same zespoły będą walczyć o końcowy triumf, który zapewni zwyciężczyniom bilety na europejski czempionat. Piątkowym rywalem reprezentacji Polski będzie kadra Estonii (godz. 20:30), w sobotę podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Finkami (godz. 17:30), a w niedzielę czeka je starcie z najgroźniejszymi przeciwniczkami – Węgierkami (20:30).

Wierzymy, że biało-czerwone zakończą cały turniej z podobnym efektem jak w Érd!