Środowe starcia o być lub nie być w LSK

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Jutrzejszy dzień będzie dotychczas najważniejszym w trakcie trwających rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Ostatnia kolejka fazy zasadniczej zadecyduje, które drużyny bezpośrednio spadną do 1 ligi, które będą walczyć o pozostanie w niej w barażach, a które mogą w spokoju walczyć o poszczególne miejsca w LSK. W  przypadku naszego zespołu nie tylko obowiązkowe jest zdobycie punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim, ważne będą także wyniki z innych miejscowości.

Gospodynie jutrzejszego pojedynku w ostatnich starciach prezentują nierówną formę. Ostrowczanki dobrze spisały się w meczach rozgrywanych na własnym terenie, w których pokonały po tie-breaku Budowlanych Toruń i zwyciężyły z Muszynianką w czterech setach. Zdecydowanie gorszą passę mają w spotkaniach wyjazdowych, odniosły bowiem porażki kolejno w Policach, Krakowie i Pile nie zdobywając do tabeli choćby jednego punktu. Podopieczne Adama Grabowskiego nieco obniżyły loty w rundzie rewanżowej LSK. Bardzo dobrej siódmej lokaty na półmetku nie udało się utrzymać i od połowy lutego zawodniczki KSZO znajdują się w okolicach dziewiątego miejsca w tabeli. Ta lokata daje im bezpieczną przewagę nad strefą barażową i pewne utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Pałacanki po znalezieniu się w strefie spadkowej chcą udowodnić, że ekstraklasowa siatkówka powinna zostać w Bydgoszczy i ostatnio mogą być bardzo zadowolone ze swojej postawy. Po kolejnych porażkach między innymi z Muszynianką Muszyna, PTPS-em Piła czy Budowlanymi Łódź siatkarki trenera Makowskiego powstały z kolan i w znakomitym stylu pokonały na wyjeździe Legionovię Legionowo 3:1. Równie wysoką formę zaprezentowały po przerwie wielkanocnej, kiedy na własnym parkiecie w polu pokonanych zostawiły BKS Bielsko-Biała także po czterech setach walki. Zdecydowaną liderką Pałacu w obu meczach była przyjmująca Ewelina Krzywicka, która zdobyła łącznie aż 50 punktów zasłużenie zgarniając obie nagrody MVP. Od jej dyspozycji dużo będzie zależeć także jutro, choć sytuacja bydgoszczanek nadal jest nie do pozazdroszczenia. Bezpośrednie rywalki w walce o utrzymanie, zawodniczki Budowlanych Toruń, w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyły dziewięć oczek na możliwych osiemnaście, wobec czego Pałac cały czas zajmuje trzynastą pozycję, zagrożoną bezpośrednim spadkiem do 1 ligi. Nasze siatkarki zdobyły do tej pory 22 punkty w Lidze Siatkówki Kobiet.

W pierwszym w tym sezonie meczu obu drużyn lepsze były ostrowczanki, wygrywając w Łuczniczce 3:1. W poprzednich latach pojedynki między tymi zespołami kończyły się wygranymi raz jednych, raz drugich, na pewno więc ten rywal jest w zasięgu Pałacanek. Stawka tego spotkania jest niebagatelna i aby marzyć o wydostaniu się ze strefy spadkowej LSK, nasze zawodniczki koniecznie muszą przywieźć z Ostrowca Świętokrzyskiego punkty patrząc jednocześnie na wyniki w Legionowie i w Łodzi.

Dwunasta w tabeli Legionovia podejmie u siebie BKS Bielsko-Biała i będzie walczyć o powiększenie swojego konta, które na ten moment zawiera 24 punkty. Z kolei będąca na jedenastej lokacie drużyna Budowlanych Toruń, także mająca 24 oczka, zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Zespół, który z tej trójki najgorzej poradzi sobie w jutrzejszej kolejce, opuści szeregi Ligi Siatkówki Kobiet.

Dobra passa bydgoszczanek w ostatnim czasie pozwala wierzyć, że nasze siatkarki zdobędą jutro wystarczającą ilość punktów, żeby wyprzedzić Legionovię bądź Budowlanych i uciec ze strefy spadkowej. Trzymajcie kciuki za taki rozwój wydarzeń!

Starcie KSZO z Pałacem rozpocznie się o godzinie 18 w ostrowieckiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:
16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs Amber Kalisz

17:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs SMS Police

18:30
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Joker Mekro-Energoremont Świecie vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

11:30
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Volley Wrocław vs KS PAŁAC Bydgoszcz

12:00
towarzyskie
Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs BlueSoft Mazovia Warszawa

16:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Budowlani Toruń vs KS PAŁAC Bydgoszcz

10:00
towarzyskie
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

Energetyk Poznań vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Volley Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+