Siatkarski thriller w hali przy Toruńskiej! [relacja]

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz uległ Developresu SkyRes Rzeszów
Autor: Redakcja

W meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz uległ Developresu SkyRes Rzeszów 2:3 (19:25, 19:25, 25:21, 25:21, 18:20).

Pierwsza godzina rywalizacji nie zapowiadała zbyt wielu emocji w końcówce. Co prawda Pałacanki prowadziły nawet 14:10, ale później gra się wyrównała. Przyjezdne wygrały tego seta 25:19 i było 0:1.

W drugiej odsłonie kibice w Bydgoszczy znowu zobaczyli dwa oblicza swojego zespołu. Od stanu 19:17 dla gospodyń, rzeszowskie Rysice wygrały osiem kolejnych akcji i całą drugą partię 25:19.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wraca do gry

Gospodynie przebudziły się w trzecim secie i szybko wyszły na prowadzenie 8:4 i 10:7. Tym razem rzeszowianki nie zdołały odrobić strat i podopieczne trenera Piotra Mateli wygrały trzecią odsłonę meczu 25:21.

Na początku czwartej partii Developres odskoczył na kilka punktów, prowadząc już nawet 8:3. Dobra gra bydgoszczanek pozwoliła im jednak doprowadzić do remisu 11:11. Koniec czwartego seta to skuteczna postawa gospodyń. Decydujący punkt (25:21) Pałacanki zdobyły po dotknięciu siatki przez rywalki i kibice w HSW Immobile Łuczniczka mogli się szykować na tie-break.

Zabrakło trochę zimnej krwi

W 5. secie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz prowadził już 12:8, a fani bydgoskiej drużyny… zaczęli kibicować na stojąco. Wtedy do pracy zabrała się ekipa z Rzeszowa. I była to dobra robota, bo po chwili na tablicy wyników było już 13:13.

W końcówce spotkania bydgoszczanki miały aż 5 piłek meczowych (!), ale nie wykorzystały żadnej z nich. Zwycięstwo (20:18 w tie-breaku) dała przyjezdnym kiwka Katarzyny Zaroślińskiej-Król zakończona jeszcze wideo weryfikacją.

Fotorelację z dzisiejszego pojedynku w HSW Immobile Łuczniczka możesz obejrzeć na oficjalnym profilu naszego klubu na Facebooku (kliknij).

W piątek jedziemy do Polic

Kolejny mecz Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz rozegra na wyjeździe. W 15. kolejce bydgoszczanki zmierzą się w Policach z miejscową Grupą Azoty Chemikiem. Początek piątkowego (24 stycznia) spotkania z liderem Ligi Siatkówki Kobiet o 20.30. Transmisja w Polsat Sport.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (19:25, 19:25, 25:21, 25:21, 18:20)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Magdalena Mazurek, Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Izabella Rapacz, Ewelina Żurowska, Anna Stencel – Monika Jagła (libero) oraz Marta Biedziak, Patrycja Polak Balmas, Tereza Vanzurova. Trener: Piotr Matela.

Developres SkyRes Rzeszów: Anna Kaczmar, Jelena Blagojevic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Alexandra Frantti, Michaela Mlejnkova, Kamila Witkowska – Aleksandra Krzos (libero) oraz Magdalena Hawryła, Natalia Valentin-Anderson, Katarzyna Zaroślińska-Król. Trener: Stephane Antiga.