Trzy siatkarki Pałacu do dyspozycji trenera Popika

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Reprezentacja Polski juniorek od jutra do niedzieli będzie walczyć o awans na mistrzostwa świata do lat 20. Z turnieju ostatniej fazy eliminacji rozgrywanego w Wieliczce bilety na europejski czempionat zapewni sobie tylko najlepsza z czterech drużyn. W składzie kadry prowadzonej przez Wiesława Popika są trzy reprezentantki Pałacu - Natalia Murek, Julia Nowicka i Kinga Różyńska.

Po udanych zawodach pierwszej fazy eliminacji, które odbyły się w styczniu w Portugalii, biało-czerwone po jednym zwycięstwie i jednej porażce zapewniły sobie awans do drugiej rundy kwalifikacji. Teraz w Wieliczce nie będzie już miejsca na żadne potknięcie, bo z czterech zespołów w niedzielę cieszyć się będzie tylko jeden. A po drugiej stronie siatki staną rywalki z wysokiej półki - rówieśniczki z Niemiec, Belgii i Bułgarii.

Na pierwszy ogień kibice w wielickim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym obejrzą starcie Polek z zachodnimi sąsiadkami, w sobotę podopieczne trenera Popika zmierzą się z Bułgarkami, a w niedzielę z Belgijkami. Stawka jest bardzo wyrównana i ciężko wskazać faworyta rywalizacji, pewne jest, że w każdym spotkaniu będzie trzeba zachować maksimum koncentracji i, jak powiedział dla strony PZPS statystyk Iwo Wagner, ograniczyć do minimum ilość błędów własnych.

Sztab szkoleniowy kadry w Wieliczce będzie miał do dyspozycji skład złożony z dwunastu siatkarek. Trzy z nich to zawodniczki naszego klubu, niedawne wicemistrzynie Polski juniorek - Natalia Murek (na zdjęciu nr 9, kapitan drużyny), Julia Nowicka i Kinga Różyńska (nr 15).

Trzymajcie kciuki za Pałacanki i całą kadrę! O wynikach będziemy was informować na naszym profilu na Facebooku.

Reprezentacja Polski juniorek na turniej kwalifikacyjny w Wieliczce do 2017 FIVB U20 Women Volleyball World Championship:

rozgrywające: Julia Nowicka, Alicja Grabka atakujące: Martyna Łukasik środkowe: Kinga Różyńska, Martyna Świrad, Aleksandra Gryka przyjmujące: Natalia Murek, Monika Fedusio, Aleksandra Lipska, Zuzanna Górecka libero: Maria Stenzel, Justyna Łysiak

piątek, 19 maja:

17:00 Niemcy - Polska
19:30 Belgia - Bułgaria

sobota, 20 maja:

16:00 Polska - Bułgaria
18:30 Niemcy - Belgia

niedziela, 21 maja:

15:00 Polska - Belgia
17:30 Bułgaria - Niemcy
fot. cev.lu
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Impel Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy