Rewolucja z dodatkiem ewolucji

Data:
Autor: administrator

Rafał Gąsior nowym trenerem, Magdalena Godos nową rozgrywającą, a Ewa Kowalkowska menedżerem GCB Centrostalu Bydgoszcz – to najważniejsze oficjalne informacje przekazane podczas piątkowej konferencji prasowej klubu. „Przed nami najważniejszy etap prowadzenia rozmów w sprawie budowy drużyny” – zapowiada Kowalkowska.


Choć rozgrywki PlusLigi Kobiet zakończyły się w połowie maja, to oficjalne zakończenie sezonu nastąpiło 31 maja. Wówczas zakończyły się kontrakty wszystkim zawodniczkom bydgoskiego klubu. Po dziesięciu dniach zarząd – w osobie pełniącego obowiązki prezesa klubu Waldemara Sagana – przekazał pierwsze doniesienia z placu budowy zespołu na sezon 2011/2012.

Jak już informowaliśmy wcześniej, z bydgoską drużyną związała się środkowa Julia Szeluchina, reprezentująca dotąd barwy Budowlanych Organiki Łódź. Co skłoniło pochodzącą z Ukrainy zawodniczkę, żeby związać się z Centrostalem? „Mimo że miała lepsze finansowo propozycje, przystała na tę naszą. Świadczy to o tym, że odpowiada jej polityka klubu” – zaznacza Sagan.

Jej wyznacznikiem jest odważne stawianie na młodzież i niezapominanie o wychowankach, o czym często mówią bydgoscy działacze. Dlatego też kolejny rok w Bydgoszczy spędzi młoda Patrycja Polak, w kadrze znajdą się absolwentki Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Justyna Sosnowska i Zuzanna Czyżnielewska, a także Anna Grejman. Do pierwszej drużyny została włączona również Ewelina Krzywicka.

W Centrostalu nie zapomina się również o budowaniu szkieletu w oparciu o bardziej doświadczone siatkarki. Zakontraktowanie Magdaleny Godos oznacza, że w kolejnym sezonie nie zobaczymy Nellie Spicer. „Stawiamy na Magdę. Z kim będzie rywalizowała? Tego jeszcze nie wiemy” – przyznaje Waldemar Sagan. Ponadto, umowę przedłużyła libero Marta Kuehn-Jarek, która znakomicie wkomponowała się w bydgoską ekipę.

Powyższe ruchy wskazują jednoznacznie, że Centrostal czeka rewolucja kadrowa. „Uporządkowanie personaliów należy do nowego trenera – Rafała Gąsiora, Ewy Kowalkowskiej oraz po części również mnie” – wylicza Sagan. Nowy szkoleniowiec (zastąpił na tym stanowisku Piotra Makowskiego, który podpisał kontrakt z Delektą) nie boi się wyzwania związanego z przebudową zespołu. „Dziękuję za udzielony mi kredyt zaufania” – zaznaczył.

Już dzisiaj wiadomo, że do jego dyspozycji nie będzie Moniki Naczk (związała się z PTPS-em Piła) czy Charlotte Leys (wybrała ofertę MKS-u Dąbrowa Górnicza). Nie jest przesądzona natomiast przyszłość Katarzyny Mróz, Kingi Zielińskiej czy Joanny Kuligowskiej. „Jak tylko podejmiemy wiążące decyzje, na pewno o tym poinformujemy” – zastrzega Kowalkowska, która podkreśla, że jeśli trener poprosi ją o pomoc na boisku, z pewnością nie odmówi.

Jej mąż, Jarosław został nowym menedżerem do spraw marketingu. Będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów i rozmowy z partnerami klubu. „Uznaliśmy, że jest to zasadne w związku z wygaśnięciem umowy z Centrostalem, a także prowadzonymi negocjacjami ze spółką PBG” – wyjaśnia Sagan utworzenie nowego stanowiska w klubie. „Za pomoc w rozmowach z PBG chcę bardzo podziękować władzom miasta” – mówi sam Kowalkowski, dodając, że ważnym elementem strategii klubu jest również pozyskiwanie mniejszych darczyńców. „Praktykujemy to od lat i w tym względzie nic się nie zmieni” – podsumowuje Sagan.

Eryk Dominiczak

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy