Reprezentacja Polski nie zagra w przyszłorocznych mistrzostwach świata

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

kReprezentacja Polski prowadzona przez trenera Jacka Nawrockiego zajęła trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata rozgrywanym w Warszawie. Ta lokata zamknęła im drogę do awansu na światowy czempionat.

W trwających od wtorku zawodach brało udział sześć drużyn. System rozgrywek był wymagający, bowiem wiadomo było, że tylko dwie z nich będą się cieszyć w ostatni dzień turnieju - zwycięzca uzyskiwał bezpośredni awans do mistrzostw świata, a zespół z drugiej lokaty zapewnił sobie udział w trzeciej rundzie eliminacji zaplanowanej na końcówkę sierpnia.

Pierwsze trzy mecze ułożyły się dla Polek rewelacyjnie - Cypryjki i Islandki nie postawiły poprzeczki zbyt wysoko, a środowe spotkanie z reprezentacją Słowacji biało-czerwone także wygrały mimo chwilowych problemów w trzeciej partii. Wszyscy jednak wiedzieli, że schody zaczną się w sobotę.

Serbki jako wicemistrzynie olimpijskie i trzecia drużyna w rankingu FIVB były zdecydowanymi faworytkami warszawskich zawodów. I swoją wysoką formę potwierdzały od wtorku, niemal rozjeżdżając kolejnych rywali. Kibice ostrzyli sobie zęby na sobotni mecz Polska - Czechy, który zgodnie z przewidywaniami miał decydować o tym, który zespół zajmie drugie miejsce w turnieju i przedłuży swoje szanse na start w przyszłorocznym światowym czempionacie. I tak w istocie było.

Ten pojedynek od pierwszej piłki był bardzo emocjonujący, już premierowa partia pokazała, jak wyrównane są obie ekipy i jaką determinacją się wykazują w walce o zwycięstwo. Po czterech setach był remis 2:2 i o końcowym triumfie miał zadecydować tie-break. W nim podopieczne Jacka Nawrockiego prowadziły już 8:2 i chyba każdy kibic śledzący to spotkanie był już pewien, że wygraną mamy w kieszeni. Nic jednak bardziej mylnego - w szeregach biało-czerwonych coś się zacięło, a Czeszki złapały drugi oddech, grały jak natchnione i to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Choć wszystkim zgromadzonym w Torwarze ciężko było w to uwierzyć, fakty były takie, że przegrana 2:3 z naszymi południowymi sąsiadkami mocno skomplikowała sytuację w kontekście awansu do mistrzostw świata. Aby przedłużyć swoje szanse, Polki musiały wygrać w niedzielę z Serbkami.

Zespół prowadzony przez Zorana Terzica nie miał jednak zamiaru ułatwiać naszej reprezentacji zadania, ani na moment nie stracił koncentracji i zdecydowaną wygraną 3:0 pogrzebał marzenia biało- czerwonych o udziale w przyszłorocznym czempionacie.

Rozgrywająca Pałacu, Marlena Pleśnierowicz, w spotkaniu z Cyprem zmieniła Joannę Wołosz w trzecim secie, a pojedynek z Islandią poprowadziła od pierwszej do ostatniej piłki. W pozostałych meczach nie pojawiła się na boisku.

Wyniki Polek w turnieju:

Polska - Cypr 3:0 (25:14, 25:17, 25:15)

Polska - Islandia 3:0 (25:16, 25:5, 25:18)

Polska - Słowacja 3:1 (25:19, 25:15, 26:28, 25:19)

Polska - Czechy 2:3 (35:33, 14:25, 25:14, 22:25, 9:15)

Polska - Serbia 0:3 (15:25, 16:25, 15:25)

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy