Trzy punkty dla Pałacu! Wygrana w Dąbrowie po czterosetowym meczu

Autor: Małgorzata Armknecht

W rewelacyjnych humorach wrócą z Dąbrowy Górniczej nasze siatkarki prowadzone przez Piotra Makowskiego. W trzeciej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Pałac pokonał MKS 3:1 i dopisał do swojego konta w tabeli trzy punkty. MVP tego pojedynku została wybrana Natalia Misiuna.

Spotkanie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Gospodynie miały problemy z kończeniem swoich akcji, a szybkie trzy ciosy zadała Joanna Kuligowska (0:3). Z tym prowadzeniem Pałacankom grało się dość swobodnie, Magdalena Mazurek uruchamiała w ofensywie wszystkie swoje koleżanki i każda z nich była skuteczna (6:9). MKS miał spore problemy z przyjęciem, przez co musiał oddawać piłki właściwie za darmo, co wykorzystywały w kontrach Natalia Misiuna i Ewelina Krzywicka (8:14). Trener Magdalena Śliwa poprosiła o drugą przerwę, po której skutecznie atakowała Sikorska (13:16), ale dzięki Misiunie nasze zawodniczki wróciły do bezpiecznej przewagi (13:18). To nie oznaczało końca emocji w tym secie, bo w bydgoskich szeregach coś się zacięło, a swoje koleżanki poderwała do walki Patrycja Polak (19:20). Kibice zgromadzeni w hali Centrum byli świadkami wyrównanej końcówki - kiedy nasze przyjmujące nie poradziły sobie z zagrywką Purchartovej, na tablicy wyników pojawił się remis 22:22. Więcej zimnej krwi w tym decydującym momencie zachowały Pałacanki, ważny blok postawiła Sandra Szczygioł, a jedna z dąbrowianek zaatakowała w siatkę i wygraliśmy pierwszy set (23:25).

Początek drugiej partii był wyrównany, nasze zawodniczki zdobywały punkty głównie dzięki skutecznym blokom, a po stronie MKS-u mocno zbijały Purchartova i Lipska (6:6). Atak w kontrze Natalii Misiuny pozwolił Pałacowi wyjść na dwupunktowe prowadzenie, które później powiększyło się po błędach dąbrowianek (9:12). W poczynania gospodyń wdarło się trochę chaosu, co na siatce potrafiły wykorzystać Sandra Szczygioł i Marta Ziółkowska, dzięki czemu nasza przewaga rosła (10:16). Tym razem podopieczne trenera Makowskiego nie pozwoliły sobie na chwilę dekoncentracji, która pozwoliłaby rywalkom wrócić do gry - bezbłędnie atakowały Szczygioł z Kuligowską, doświadczona przyjmująca wzięła jeszcze na siebie ciężar zdobywania punktów w końcówce i Pałac schodził na 10-minutową przerwę prowadząc 2:0 w setach.

Trzecią partię lepiej otworzyły dąbrowianki. Sporo zamieszania w naszych szeregach wprowadzała swoją zagrywką Barbora Purchartova i MKS szybko osiągnął przewagę 7:3. Kiedy już jednak Czeszka opuściła pole serwisowe, skuteczne akcje wyprowadziły Szczygioł, Krzywicka i Misiuna (8:8). Huśtawka nastrojów trwała, po kolejnych czterech punktach zdobytych przez gospodynie Piotr Makowski poprosił o czas (12:8). Nasz szkoleniowiec widząc, że gra jego drużyny jest coraz mniej skuteczna, wprowadził na boisko trzy zmienniczki - Kasię Wenerską, Monikę Fedusio i Kingę Różyńską (16:11). Nie zmieniło to obrazu sytuacji, bo po udanych akcjach bydgoszczankom przydarzały się bezpośrednie błędy, co nie pozwalało podgonić wyniku (20:15). Zawodniczki MKS-u bez problemu dokończyły tę partię - skuteczność utrzymywały Trivunović i Polak, co wystarczyło do wygrania trzeciego seta (25:19).

W wyjściowej szóstce w kolejnej partii trener Makowski pozostawił na boisku rezerwową rozgrywającą i przyjmującą. Początek czwartego seta obfitował w sporą ilość błędów po obu stronach. MKS i Pałac grały punkt za punkt, po czym pomyłki naszych siatkarek i atak Martiniuc dały dąbrowiankom prowadzenie 9:7. Wtedy na parkiet wróciły Mazurek z Kuligowską i bydgoszczanki odnalazły swój rytm gry - świetnie na siatce prezentowały się Szczygioł i Krzywicka, a kiedy skuteczny blok dołożyła Misiuna, prowadziliśmy 13:10. Przerwa, o którą poprosiła Magdalena Śliwa, na niewiele się zdała, bo rewelacyjny fragment gry zanotowała Natalia Misiuna zdobywając oczka w bloku i ataku (13:19). Dąbrowianki próbowały jeszcze odrobić straty, mocno atakowała Polak, ale odpowiadały na to Ziółkowska i Kuligowska (16:23). Dokończenie tego meczu było już formalnością, a uczyniła to Sandra Szczygioł (17:25). Wygraliśmy w Dąbrowie Górniczej za trzy punkty!

Kolejny pojedynek w Lidze Siatkówki Kobiet Pałacanki rozegrają za tydzień na własnym parkiecie. Ich rywalem w sobotnim spotkaniu będzie łódzki ŁKS.

MKS Dąbrowa Górnicza - KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (23:25, 17:25, 25:19, 17:25)

Pałac: Mazurek (3), Kuligowska (14), Misiuna (17), Szczygioł (13), Krzywicka (12), Ziółkowska (6), Nickowska (libero) oraz Jagła (libero), Wenerska, Maternia (1), Fedusio (2), Różyńska (1), Świder