Przegrana w Muszynie po walce

Autor: administrator

W piątej kolejce ORLEN Ligi bydgoskie siatkarki mimo wyrównanej walki uległy w czterech setach ekipie z Muszyny i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli bez dorobku punktowego. MVP spotkania została Sylwia Wojcieska.

Spotkanie asem serwisowym otworzyła Marta Biedziak, po czym cztery kolejne punkty padły łupem gospodyń. Na pierwszej przerwie technicznej wygrywały one 8:5, jednak po przerwie miały problemy z przyjęciem zagrywki Małgorzaty Śmieszek, co spowodowało stratę sześciu ‚oczek’ z rzędu. Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie traciły jednak kontroli nad wydarzeniami na boisku i szybko doprowadziły do remisu. Przez kilka minut toczyła się wyrównana walka ‚punkt za punkt’, jednak na drugiej przerwie technicznej znów górą były Mineralne (16:13). Po niej świetnie w ataku spisywała się Weronika Fojucik i to pozwoliło Pałacankom zmniejszyć dystans do rywalek (18:17). Końcówka seta należała jednak do ekipy z Muszyny – po kilku udanych akcjach i błędach przeciwniczek mogły się one cieszyć z wygranej w pierwszej partii.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się wymianą przewag i równą walką, jednak po kilku minutach niewielki dystans punktowy wypracowały sobie gospodynie (6:3, 7:4). Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły one 8:5, po czym – identycznie jak w secie pierwszym – Pałacanki doprowadziły do wyrównania (8:8). Następne akcje to wyrównana gra, podczas której żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na bezpieczny dystans punktowy. Chwilę później udało się to przyjezdnym, które wykorzystywały błędy własne popełniane przez rywalki i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Po niej zawodniczki MKS-u rzuciły się do odrabiania strat, ale świetnie dysponowane w polu zagrywki Pałacanki skutecznie im to utrudniały (15:19, 16:22). Po bydgoskiej stronie siatki nastąpiła wtedy mała utrata koncentracji, przez co gospodynie stopniowo zmniejszały dystans, aż do stopnienia przewagi do jednego ‚oczka’ (22:23). W emocjonującej końcówce partii obie ekipy broniły piłek setowych, jednak ostatecznie więcej szczęścia miały bydgoszczanki, które wygrały seta rezultatem 30:28.

Kolejną odsłonę spotkania gospodynie rozpoczęły od silnego uderzenia, zdobywając punkt za punktem i na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:3. Po niej drużyna gości dzięki skutecznym atakom Zuzanny Czyżnielewskiej i Patrycji Polak zmniejszyła stratę (8:6), jednak w późniejszej części seta całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęły Mineralne. Ich świetna gra w ataku i bloku powodowała powiększanie przewagi (12:6, 16:6 na drugiej przerwie technicznej, 20:9) i nie dawała Pałacankom najmniejszych nadziei na odwrócenie losów trzeciej partii. Ostatecznie przyjezdne zdobyły w nim jedynie jedenaście punktów.

Bydgoszczanki podrażnione wysoką przegraną w poprzednim secie lepiej od rywalek rozpoczęły kolejną część meczu, prowadząc po kilku akcjach 4:1. Gospodynie szybko jednak doprowadziły do remisu (4:4), by po chwili wygrywać 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. Pałacanki nie pozwalały im jednak na wypracowanie większej przewagi i cały czas kontrolowały grę (9:8, 11:10). Dobrze w ataku spisywała się Zuzanna Czyżnielewska, ale siatkarkom z Muszyny udało się odskoczyć na trzypunktowy dystans na drugiej przerwie technicznej. Po niej dzięki skutecznej grze m.in. Weroniki Fojucik rezultat wynosił już tylko 17:16 na korzyść Mineralnych. Przy tym stanie czerwoną kartkę za opóźnianie gry otrzymała trenerka bydgoszczanek Agata Kopczyk, co skutkowało utratą zagrywki przez jej podopieczne i przyznaniem punktu na rzecz gospodyń. Siatkarki drużyny gości prowadziły jeszcze wyrównaną walkę, jednak po kilku akcjach to ich przeciwniczki cieszyły się z wygranej w czwartym secie, a w konsekwencji – w całym meczu.

Polski Cukier Muszynianka MKS Muszyna –  KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 28:30, 25:11, 25:21)

KS Pałac: Biedziak (4), Polak (11), Śmieszek (10), Czyżnielewska (12), Fojucik (6), Misiuna (8), Korabiec (libero) oraz Twardowska (3), Dybek, Bałdyga, Pieczka, Skorupa