Proxima górą w meczu siódmej kolejki

Data:
Autor: administrator

Poniedziałkowy wieczór początkowo układał się po myśli naszych siatkarek, ale potem do głosu doszła drużyna z Krakowa i wygrała to spotkanie 3:0. MVP meczu została wybrana środkowa Justyna Łukasik.

Początek spotkania należał do gospodyń, które nie popełniały właściwie żadnych błędów, a w ofensywie punkty zdobywały Joanna Kuligowska i Sandra Szczygioł (6:2). Kiedy jednak krakowianki wzmocniły zagrywkę, przez co nasze zawodniczki nie mogły swobodnie rozgrywać akcji na siatce, Proxima po punktowym bloku wyrównała na 9:9. Następnie kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka oglądali fragment dość wyrównanej gry, po czym Pałac dzięki skutecznym blokom Ziółkowskiej i Krzywickiej objął dwupunktowe prowadzenie i o czas poprosił Alessandro Chappini (14:12). Nasza przewaga urosła, kiedy dobre wejście na zagrywkę zanotowała Jagoda Maternia, a przeciwniczki zaczęły popełniać więcej błędów własnych (20:15). Podopieczne trenera Makowskiego grały konsekwentnie – sporo piłek w obronie podbijała Monika Jagła, a Magdalena Mazurek często i skutecznie uruchamiała swoje środkowe (23:18). Nie oznaczało to jednak końca emocji, przyjezdne walczyły do końca i przy zagrywce Kingi Hatali obroniły aż cztery piłki setowe (24:24). W nasze szeregi wkradło się nieco zdenerwowania, co poskutkowało między innymi atakiem w taśmę i błędem przekroczenia linii trzeciego metra, w wyniku czego to Proxima zapisała na swoim koncie wygraną w premierowej partii (24:26).

Podbudowane udaną końcówką pierwszego seta drugi siatkarki z Krakowa rozpoczęły z dużym animuszem. Ich zagrywka sprawiała sporo problemów naszym przyjmującym, a atakujące nie mogły przebić się przez blok (5:8). Po stronie Pałacu pojawiło się także coraz więcej bezpośrednich pomyłek w ofensywie i przewaga rywalek rosła (5:12). Trener Makowski próbował zmienić sytuację na boisku wprowadzając zmienniczki – Kingę Różyńską, Monikę Fedusio i Katarzynę Wenerską – ale nadal przeciwniczkom wychodziło właściwie wszystko (6:18). Takie prowadzenie nieco zdekoncentrowało zawodniczki trenera Chappiniego, zaczęły mieć sporo problemów z przyjęciem zagrywki Marty Ziółkowskiej i pozwoliły sobie na kilka błędów w ataku (17:22). Pogoń skończyła się jednak zepsutą zagrywką Jagody Materni, po czym serwisy Justyny Łukasik załatwiły sprawę w tym secie (17:25).

Po powrocie na boisko po 10-minutowej przerwie bydgoszczanki nadal grały niepewnie, w ofensywie głównie decydowały się na plasowane ataki i kiwki, bo każde mocniejsze zbicie było zatrzymywane przez blok Proximy (2:4). Pałacanki nie zdołały opanować błędów własnych, przez co zbliżenie się do rywala było niemożliwe (7:10). Wystarczyło jednak kilka mocnych zagrywek w wykonaniu Sandry Szczygioł, co odrzuciło przeciwniczki od siatki, a w kontrach wykorzystywała to osobiście nasza atakująca i byliśmy świadkami remisu 10:10. Dyspozycja gospodyń była jednak bardzo nierówna, dwa błędy w ocenie piłki po serwisie jednej z krakowianek oznaczały dla naszej drużyny ponowną konieczność odrabiania strat, na co zareagował trener Makowski prosząc o przerwę (14:17). Zespół z Krakowa grał bardzo dobrze w obronie i właściwie bezbłędnie w ataku, a kolejny zdobyty punkt przez Ewelinę Brzezińską dał im niezłą zaliczkę przed końcówką seta (17:21). Pałacanki walczyły do końca, ale strata była zbyt duża i Proxima asem serwisowym zakończyła ten mecz (21:25).

Kolejne spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet nasze siatkarki rozegrają w sobotę również na własnym parkiecie. Po drugiej stronie siatki stanie Muszynianka Muszyna, a ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 18.

KS Pałac Bydgoszcz – Trefl Proxima Kraków 0:3 (24:26, 17:25, 21:25)

Pałac: Mazurek (2), Kuligowska (5), Ziółkowska (10), Szczygioł (9), Krzywicka (9), Misiuna (3), Jagła (libero) oraz Maternia (3), Różyńska (5), Fedusio, Wenerska (1), Nickowska (libero)

 

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy