Proxima górą w meczu siódmej kolejki

Autor: Małgorzata Armknecht

Poniedziałkowy wieczór początkowo układał się po myśli naszych siatkarek, ale potem do głosu doszła drużyna z Krakowa i wygrała to spotkanie 3:0. MVP meczu została wybrana środkowa Justyna Łukasik.

Początek spotkania należał do gospodyń, które nie popełniały właściwie żadnych błędów, a w ofensywie punkty zdobywały Joanna Kuligowska i Sandra Szczygioł (6:2). Kiedy jednak krakowianki wzmocniły zagrywkę, przez co nasze zawodniczki nie mogły swobodnie rozgrywać akcji na siatce, Proxima po punktowym bloku wyrównała na 9:9. Następnie kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka oglądali fragment dość wyrównanej gry, po czym Pałac dzięki skutecznym blokom Ziółkowskiej i Krzywickiej objął dwupunktowe prowadzenie i o czas poprosił Alessandro Chappini (14:12). Nasza przewaga urosła, kiedy dobre wejście na zagrywkę zanotowała Jagoda Maternia, a przeciwniczki zaczęły popełniać więcej błędów własnych (20:15). Podopieczne trenera Makowskiego grały konsekwentnie - sporo piłek w obronie podbijała Monika Jagła, a Magdalena Mazurek często i skutecznie uruchamiała swoje środkowe (23:18). Nie oznaczało to jednak końca emocji, przyjezdne walczyły do końca i przy zagrywce Kingi Hatali obroniły aż cztery piłki setowe (24:24). W nasze szeregi wkradło się nieco zdenerwowania, co poskutkowało między innymi atakiem w taśmę i błędem przekroczenia linii trzeciego metra, w wyniku czego to Proxima zapisała na swoim koncie wygraną w premierowej partii (24:26).

Podbudowane udaną końcówką pierwszego seta drugi siatkarki z Krakowa rozpoczęły z dużym animuszem. Ich zagrywka sprawiała sporo problemów naszym przyjmującym, a atakujące nie mogły przebić się przez blok (5:8). Po stronie Pałacu pojawiło się także coraz więcej bezpośrednich pomyłek w ofensywie i przewaga rywalek rosła (5:12). Trener Makowski próbował zmienić sytuację na boisku wprowadzając zmienniczki - Kingę Różyńską, Monikę Fedusio i Katarzynę Wenerską - ale nadal przeciwniczkom wychodziło właściwie wszystko (6:18). Takie prowadzenie nieco zdekoncentrowało zawodniczki trenera Chappiniego, zaczęły mieć sporo problemów z przyjęciem zagrywki Marty Ziółkowskiej i pozwoliły sobie na kilka błędów w ataku (17:22). Pogoń skończyła się jednak zepsutą zagrywką Jagody Materni, po czym serwisy Justyny Łukasik załatwiły sprawę w tym secie (17:25).

Po powrocie na boisko po 10-minutowej przerwie bydgoszczanki nadal grały niepewnie, w ofensywie głównie decydowały się na plasowane ataki i kiwki, bo każde mocniejsze zbicie było zatrzymywane przez blok Proximy (2:4). Pałacanki nie zdołały opanować błędów własnych, przez co zbliżenie się do rywala było niemożliwe (7:10). Wystarczyło jednak kilka mocnych zagrywek w wykonaniu Sandry Szczygioł, co odrzuciło przeciwniczki od siatki, a w kontrach wykorzystywała to osobiście nasza atakująca i byliśmy świadkami remisu 10:10. Dyspozycja gospodyń była jednak bardzo nierówna, dwa błędy w ocenie piłki po serwisie jednej z krakowianek oznaczały dla naszej drużyny ponowną konieczność odrabiania strat, na co zareagował trener Makowski prosząc o przerwę (14:17). Zespół z Krakowa grał bardzo dobrze w obronie i właściwie bezbłędnie w ataku, a kolejny zdobyty punkt przez Ewelinę Brzezińską dał im niezłą zaliczkę przed końcówką seta (17:21). Pałacanki walczyły do końca, ale strata była zbyt duża i Proxima asem serwisowym zakończyła ten mecz (21:25).

Kolejne spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet nasze siatkarki rozegrają w sobotę również na własnym parkiecie. Po drugiej stronie siatki stanie Muszynianka Muszyna, a ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 18.

KS Pałac Bydgoszcz - Trefl Proxima Kraków 0:3 (24:26, 17:25, 21:25)

Pałac: Mazurek (2), Kuligowska (5), Ziółkowska (10), Szczygioł (9), Krzywicka (9), Misiuna (3), Jagła (libero) oraz Maternia (3), Różyńska (5), Fedusio, Wenerska (1), Nickowska (libero)