Powrócić na podium Mistrzostw Polski Juniorek

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Jutro w Malborku rusza najważniejszy turniej sezonu dla juniorek Pałacu. Finały mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej będą trwały do 23 kwietnia i najpierw bydgoszczanki powalczą o punkty w grupie B. W niedzielę rozstrzygnie się, na czyich szyjach zawisną medale tegorocznych MPJ.

Bydgoszczanki swoją drogę do turnieju finałowego MP rozpoczęły od ligi województwa kujawsko-pomorskiego, którą pewnie wygrały. Później podopieczne Rafała Gąsiora bez straty seta przebrnęły przez zawody ćwierćfinałowe rozgrywane w Pałacu Młodzieży, a następnie również przed własną publicznością okazały się najlepsze w półfinale, co dało im awans do finałów MPJ.

Styl, w jakim bydgoszczanki pokonywały kolejnych rywali, wprawił naszych kibiców w świetny nastrój przed turniejem finałowym. Szczególnie wygrane bez straty seta z medalistkami zeszłorocznych mistrzostw - siatkarkami Legionovii oraz Impela - mógł budzić podziw i pozwala bardzo optymistycznie patrzeć na mecze finałowe. Pałac wymieniany jest w gronie faworytów do zdobycia medalu, jednak jak to w siatkówce młodzieżowej bywa, ciężko przewidzieć końcowe rozstrzygnięcia. Tym bardziej, że z racji odmładzania ORLEN Ligi przeciwnicy także dysponują bardzo silnymi składami i mają wysokie aspiracje.

W tym roku finały Mistrzostw Polski Juniorek odbędą się w Malborku, a wszystkie zaplanowane spotkania będą rozgrywane w hali sportowej Gimnazjum nr 3 przy ulicy Wybickiego 32. Jak co roku, osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. W grupie A znalazły się: UKS SMS Szóstka Mielec, Impel Wrocław, BKS Bielsko-Biała, Atom Trefl Malbork. Podopieczne Rafała Gąsiora trafiły zaś do grupy B razem z ekipami z Jarosławia i Dąbrowy Górniczej oraz broniącą tytułu Legionovią Legionowo.

Rywalizacja grupowa będzie trwała od środy do piątku. Dla Pałacanek Mistrzostwa Polski Juniorek rozpoczną się od środowego pojedynku z MKS-em San-Pajda Jarosław o godzinie 12:00, w czwartek po drugiej stronie siatki o godzinie 10:00 stanie MKS Dąbrowa Górnicza, a fazę grupową nasze juniorki zakończą meczem z Legionovią Legionowo w piątek o godzinie 12:00. Dwie najlepsze ekipy z obu grup zameldują się w sobotnich półfinałach.

Tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku będą bronić zawodniczki z Legionowa, drugie miejsce w Luboniu zajął wtedy Atom Trefl Malbork, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Impel Wrocław. Pałacanki zajęły najgorsze dla sportowca czwarte miejsce, minimalnie ulegając wrocławiankom 2:3.

Ostatni raz nasze juniorki sięgnęły po medal Mistrzostw Polski Juniorek w Wieliczce dwa lata temu. Zespół prowadzony wówczas przez Macieja Kromrycha zdobył krążek ze srebrnego kruszcu ulegając w finale Legionovii Legionowo. Był to siódmy z rzędu medal zdobyty przez nasze juniorki w mistrzostwach Polski. Wierzymy, że w tym roku podopiecznym Rafała Gąsiora uda się powrócić na podium MPJ!

O wynikach będziemy was na bieżąco informować w osobno przygotowanym terminarzu oraz na naszym profilu na Facebooku. Transmisje na żywo z meczów będzie można oglądać na stronie www.wideo-sport.pl, informacje o zawodach znajdziecie także na www.vispolska.pl.

środa, 19 kwietnia:

10:00 grupa B LTS Legionovia Legionowo - MKS Dąbrowa Górnicza SA
12:00 grupa B MKS San-Pajda Jarosław - KS Pałac Bydgoszcz
16:00 grupa A UKS SMS Szóstka Mielec - Atom Trefl Malbork
18:00 grupa A IMPEL Wrocław - BKS Stal Bielsko-Biała  

czwartek, 20 kwietnia:

10:00 grupa B MKS Dąbrowa Górnicza SA - KS Pałac Bydgoszcz
12:00 grupa B LTS Legionovia Legionowo - MKS San-Pajda Jarosław
16:00 grupa A Atom Trefl Malbork - BKS Stal Bielsko-Biała
18:00 grupa A UKS SMS Szóstka Mielec - IMPEL Wrocław

piątek, 21 kwietnia:

10:00 grupa B MKS San-Pajda Jarosław - MKS Dąbrowa Górnicza SA
12:00 grupa B KS Pałac Bydgoszcz - LTS Legionovia Legionowo
16:00 grupa A IMPEL Wrocław - Atom Trefl Malbork
18:00 grupa A BKS Stal Bielsko-Biała - UKS SMS Szóstka Mielec

sobota, 22 kwietnia:

10:00 o VII miejsce IV A - IV B
12:00 o V miejsce III A - III B  
16:00 półfinał I A - II B
18:00 półfinał II A - I B

niedziela, 23 kwietnia:

10:00 mecz o III miejsce
12:00 finał
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Impel Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy