Pora zagrać w otwarte karty!

Data:
Autor: administrator

Niezwykle ciężki pojedynek czeka dziś Centrostal Bydgoszcz. Do grodu nad Brdą zawiatją bowiem zawodniczki Aluprofu Bielsko-Biała. Oba zespoły plasują się tuż obok siebie w ligowej tabeli. Aczkolwiek patrząc na skład personalny to przyjezdne są zdecydowanym faworytem. Spotkanie z jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach będzie bardzo ważne dla siatkarek z Bydgoszczy. Pora zagrać w otwarte karty, i pokazać jakie cele stawia sobie zespół Piotra Makowskiego w lidze na ten sezon.

Zespół Centrostalu rozkręca się z meczu na mecz. Świadczą o tym ostatnie spotkania – bardzo zacięte w Krasnodarze i zdecydowane zwycięstwo z rewelacją tego sezonu w Mielcu. Z pewnością najlepiej spisującymi zawodniczkami są nowe nabytki, bardzo duże wzmocnienia drużyny z Bydgoszczy – Nellie Spicer oraz Charlotte Leys. Znakomicie spisuje się także młodziutka Patrycja Polak, kreowana na następczynię Ewy Kowalkowskiej. Nowe zawodniczki w Bydgoszczy to niespodziewana mieszkanka wybuchowa. Ze spotkania na spotkanie pozwalają sobie na coraz więcej. Doskonale w sezon weszła również Monika Naczk, która powróciła z wypożyczenia w Sopocie. W bydgoskim teamie są jeszcze bardzo doświadczone zawodniczki, które z pewnością w decydujących momentach będą umiały wprowadzić do gry trochę opanowania i spokoju.

Warto wspomnieć o tym, iż zespół Centrostalu wycofał się z rozgrywek międzynarodowych. Zarząd klubu był zmuszony zrezygnować z powodu problemów głównego sponsora drużyny. Jednakże trenerzy stwierdzili, że liga jest najważniejsza. Pora więc zagrać na całego i pokazać na co stać Centrostal w tegorocznej lidze.

Zespół Aluprofu podobnie jak Centrostal ma na swoim koncie tylko jedną porażkę z drużyna z czoła tabeli. Uległy one Muszyniance w drugiej kolejce 0:3. Zespół Grzegorza Wagnera nie przegrał z Centrostalem od trzech lat. Bardzo blisko było jednak w poprzednim sezonie, gdy dwukrotnie Centrostal prowadził 2:0, a spotkania przegrywał w tie-breaku. Wówczas brakowało mocnego uderzenia w końcówce. Patrząc na poczynania nowych zawodniczek Centrostalu możemy śmiało powiedzieć, że teraz stać na to Centrostal.

Drużyna z Bielska ma jeszcze małe kłopoty kadrowe. Po kontuzji powoli wracają Anna Werblińska oraz Anna Podolec. Lecz w jakiej formie będą na spotkanie przeciwko bydgoszczankom ciężko powiedzieć. Do Bydgoszczy po kilku sezonach powrócą Karolina Ciaszkiewicz, Jolanta Studzienna oraz Joanna Frąckowiak. Jednakże staną one po drugiej stronie siatki i będą bronić barw Aluprofu. Będzie to z pewnością podróż sentymentalna. Nie ma jednak mowy o żadnej taryfie ulgowej z ich strony , zagrają one na 100 procent swoich możliwości!

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Jakim wynikiem się zakończy? Kto zdobędzie cenne punkty? Dowiemy się już dziś wieczorem.

Początek spotkania godzina 18:00.

źródło: Sportowa Bydgoszcz / www.sportowa.bydgoszcz.pl

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy