Polki z awansem do Mistrzostw Europy!

Data:
Autor: administrator

Reprezentacja Polski kobiet pod wodzą trenera Jacka Nawrockiego zapewniła sobie start w przyszłorocznym europejskim czempionacie, który odbędzie się w Gruzji i Azerbejdżanie. Biało-czerwone z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w grupie C.

Po trzech wygranych w turnieju na Węgrzech Polki były w znakomitej sytuacji przed kolejnymi pojedynkami. Również w Bielsku-Białej podopieczne trenera Nawrockiego potwierdziły wysoką dyspozycję. W pierwszym meczu w hali bialskiej Stali bez problemu pokonały reprezentację Estonii bez straty seta. W sobotę, kiedy po drugiej stronie siatki miały stanąć Finki, było już wiadomo, że jeśli nasze kadrowiczki wyjdą zwycięsko z tego spotkania, awansują do Mistrzostw Europy. I być może ta świadomość nieco gospodynie sparaliżowała, gdyż po dwóch wygranych partiach przydarzył się im moment dekoncentracji, co rywalkom udało się wykorzystać. W czwartym secie biało-czerwone wróciły już na właściwe tory, wygrały 25:19, po czym mogły zaprezentować na boisku taniec radości – awans do ME stał się faktem!

Niedzielny mecz z Węgierkami Polki rozegrały już zupełnie rozluźnione, bez presji i to też przełożyło się na wynik. Przeciwniczki nie miały argumentów, by przeciwstawić się naszej drużynie, która była skuteczna w każdym elemencie i od początku do końca kontrolowała przebieg spotkania. Efektowna wygrana 3:0 przyniosła sporo radości kibicom w Bielsku-Białej. Reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw i punktów triumfowała w grupie C.

Rozgrywająca Pałacu, Marlena Pleśnierowicz, pojawiła się na boisku w trzecim secie niedzielnego meczu i prowadziła grę kadry już do końca spotkania. Z pewnością była to miła puenta udanych dla Polski eliminacji!

Wyniki Polek w turnieju:

Polska – Estonia 3:0 (25:19, 25:17, 25:17)

Finlandia – Polska 1:3 (23:25, 20:25, 25:20, 19:25)

Polska – Węgry 3:0 (25:18, 25:18, 25:10)

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy