Polki walczą o awans do Mistrzostw Europy Juniorek

Data:
Autor: administrator

Reprezentacja Polski juniorek rozpoczyna dziś walkę o awans do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Wśród siatkarek, które zabrał ze sobą do Rosji trener Wiesław Popik, znalazła się jedna zawodniczka Pałacu – Kinga Różyńska.

Przed środowym wylotem na wschód zespół przez niemal dwa tygodnie przygotowywał się do eliminacji w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Szkoleniowiec miał wtedy do dyspozycji 18 siatkarek. Kadra rozegrała tam sparingi z Jokerem Świecie i młodzieżową drużyną Atomu Trefla Sopot, po których trener Popik wybrał ostateczną dwunastkę na wyjazd. Miło nam poinformować, że znalazła się w niej środkowa Pałacu – Kinga Różyńska.

W turnieju rozgrywanym w rosyjskim Remienskoje zagrają cztery drużyny. Oprócz biało-czerwonych będą to reprezentacje Ukrainy, Szwajcarii i Rosji. Z tych ekip tylko najlepsza uzyska bezpośredni awans do europejskiego czempionatu, a zespół z drugiego miejsca zagra w lipcowych barażach. Zadanie jest więc trudne, tym bardziej, że gospodynie zawodów to zeszłoroczne mistrzynie Europy kadetek i na tych zawodniczkach opiera się aktualny skład Sbornej.

Na początek turnieju reprezentantki Polski zmierzą się z rówieśniczkami z Ukrainy – nastąpi to dziś o godzinie 15:00 polskiego czasu. Jutro przeciwniczkami naszych siatkarek będą Rosjanki (17:30), a w sobotę Szwajcarki (15:00).

Oto skład biało-czerwonych na rozgrywki w Remienskoje: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Aleksandra Lipska, Martyna Łukasik, Agata Michalewicz, Natalia Murek, Aleksandra Muszyńska, Julia Nowicka, Aleksandra Rasińska, Kinga Różyńska (Pałac), Maria Stenzel, Martyna Świrad. Trener: Wiesław Popik.

O wynikach osiąganych w Rosji przez Polki będziemy informować na naszym profilu na Facebooku.

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
Bydgoskie Centrum Sportu
Bydgoszcz
Logotyp Asseco
Metalkas
Logotyp Bista
Bank Pocztowy
Metro Club Bydgoszcz
Live Food - logo