Polki w kolejnej rundzie eliminacji do MŚ

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Jedna wygrana wystarczyła, by reprezentacja Polski juniorek mogła się cieszyć z awansu do kolejnej rundy kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej. Podopieczne Wiesława Popika uzyskały go dzięki zwycięstwu nad Portugalią 3:0.

Na inaugurację turnieju na parkiet wyszły gospodynie, Portugalki, a po drugiej stronie siatki stanęły Belgijki. Piątkowy pojedynek miał bardzo jednostronny przebieg i po nieco ponad godzinie gry reprezentantki Belgii pokonały przeciwniczki 3:0, pozwalając im na zdobycie maksymalnie siedemnastu oczek w jednym secie.

Zwyciężczynie tego meczu następnego dnia zmierzyły się z siatkarkami reprezentującymi Polskę. Eksperci wskazywali, że będzie to pojedynek o pierwsze miejsce w grupie, premiowane awansem do kolejnej rundy eliminacji. I już od pierwszych piłek spotkania młode Belgijki pokazały, że mają zamiar walczyć o wygraną w całym turnieju i zgarnięcie pełnej puli. W inauguracyjnej partii wręcz zmiażdżyły biało-czerwone. Potem Polki wróciły do gry i prowadziły bardziej wyrównaną walkę z rywalem, ale i tak to przeciwniczki były lepsze tego dnia w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrały 3:1.

Przed niedzielnym meczem z gospodyniami turnieju sytuacja siatkarek prowadzonych przez Wiesława Popika była więc jasna - musiały jak najwyżej pokonać Portugalię.

I tak się właśnie stało. Reprezentacja Polski w dobrym stylu wygrała z gospodyniami turnieju 3:0, tylko w trzecim secie pozwalając przeciwniczkom na nawiązanie walki. Nasze kadrowiczki zajęły więc drugie miejsce w zawodach z trzema punktami. Pozostałym zespołom, które zajęły drugie lokaty w swoich grupach czterozespołowych, odjęto punkty za spotkanie z ostatnią drużyną w grupie, wobec tego biało-czerwone z najlepszym bilansem uzyskały awans do kolejnej fazy eliminacji zaplanowanej na maj.

W obu spotkaniach środkowa Pałacu, Kinga Różyńska, wychodziła w podstawowej szóstce. W sobotę zdobyła dla Polski sześć punktów, a w niedzielę cztery.

Światowy czempionat odbędzie się w lipcu w Meksyku i wezmą w nim udział tylko dwa zespoły z Europy.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Impel Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy