Pokrzyżować plany mistrzyniom Polski

Data:
Autor: Ewa Leśna

Przed nami trzynasta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet, w której Pałacanki powalczą o ligowe punkty z Chemikiem Police. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00 w polickiej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Siedleckiej 6.

Podczas pierwszej części rundy zasadniczej skład naszych sobotnich rywalek nieco uległ zmianie. Do zespołu dołączyła utytułowana chorwacka atakująca, Sanja Gamma, znana sympatykom siatkówki w Polsce pod nazwiskiem Popović. W Policach nie zagra już Magdalena Stysiak, która w znacznym stopniu przyczyniła się do dobrej postawy drużyny i pierwszego miejsca w tabeli.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz rozpoczęły rundę rewanżową od meczu z wicemistrzyniami Polski. Bydgoszczanki przed własną publicznością nie dały szans ŁKS-owi i zgarnęły komplet punktów, wygrywając 3:1. Wcześniej drużyna znad Brdy pokonała 3:1 Radomkę Radom i uległa 2:3 Legionovii Legionowo. Ekipa Piotra Mateli rozegrała w tym sezonie dwanaście spotkań i aż osiem razy schodziła z parkietu jako zwycięska, co zaowocowało wysokim, czwartym miejscem w tabeli.

Chemik Police to niekwestionowany lider Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół Marcelo Abbondanzy ma aż osiem oczek przewagi nad drugim Developresem i przegrał do tej pory tylko jedno spotkanie. Jedynymi w tym sezonie pogromczyniami mistrzyń Polski są siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Policzanki w pozostałych pojedynkach wygrywały za trzy punkty, a ostatnio odprawiły z kwitkiem Legionovię Legionowo, ŁKS Łódź oraz #VolleyWrocław.

Pierwszy mecz Pałacu z Chemikiem w tym sezonie zakończył się zwycięstwem mistrzyń Polski 3:0 i teraz również w przeciwniczkach należy upatrywać faworyta tego pojedynku. Jednak Pałacanki już udowodniły, że niestraszne im mecze z wyżej notowanymi rywalami i z pewnością napsują policzankom sporo krwi. My jesteśmy dobrej myśli!

Trzymajcie kciuki w sobotę o godzinie 18:00!

 

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy