Pokrzyżować plany mistrzyniom Polski

Data:
Autor: Ewa Leśna

Przed nami trzynasta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet, w której Pałacanki powalczą o ligowe punkty z Chemikiem Police. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00 w polickiej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Siedleckiej 6.

Podczas pierwszej części rundy zasadniczej skład naszych sobotnich rywalek nieco uległ zmianie. Do zespołu dołączyła utytułowana chorwacka atakująca, Sanja Gamma, znana sympatykom siatkówki w Polsce pod nazwiskiem Popović. W Policach nie zagra już Magdalena Stysiak, która w znacznym stopniu przyczyniła się do dobrej postawy drużyny i pierwszego miejsca w tabeli.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz rozpoczęły rundę rewanżową od meczu z wicemistrzyniami Polski. Bydgoszczanki przed własną publicznością nie dały szans ŁKS-owi i zgarnęły komplet punktów, wygrywając 3:1. Wcześniej drużyna znad Brdy pokonała 3:1 Radomkę Radom i uległa 2:3 Legionovii Legionowo. Ekipa Piotra Mateli rozegrała w tym sezonie dwanaście spotkań i aż osiem razy schodziła z parkietu jako zwycięska, co zaowocowało wysokim, czwartym miejscem w tabeli.

Chemik Police to niekwestionowany lider Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół Marcelo Abbondanzy ma aż osiem oczek przewagi nad drugim Developresem i przegrał do tej pory tylko jedno spotkanie. Jedynymi w tym sezonie pogromczyniami mistrzyń Polski są siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Policzanki w pozostałych pojedynkach wygrywały za trzy punkty, a ostatnio odprawiły z kwitkiem Legionovię Legionowo, ŁKS Łódź oraz #VolleyWrocław.

Pierwszy mecz Pałacu z Chemikiem w tym sezonie zakończył się zwycięstwem mistrzyń Polski 3:0 i teraz również w przeciwniczkach należy upatrywać faworyta tego pojedynku. Jednak Pałacanki już udowodniły, że niestraszne im mecze z wyżej notowanymi rywalami i z pewnością napsują policzankom sporo krwi. My jesteśmy dobrej myśli!

Trzymajcie kciuki w sobotę o godzinie 18:00!  
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Energa MKS Kalisz

Liga Siatkówki Kobiet

KONKURSY! Wygraj podwójne zaproszenia na mecz!
KONKURSY! Wygraj podwójne zaproszenia na mecz!

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3Developres SkyRes Rzeszów32
4Grot Budowlani Łódź28
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz28
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała22
7Enea PTPS Piła16

II LIGA

DrużynaPunkty
1XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz41
2UKŻPS COCCODRILLO Kościan38
3Enea Energetyk II Poznań36
4UKS ZSMS Poznań33
5Gedania Gdańsk30
2-3
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Pile

Enea PTPS Piła vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

20:30
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Energa MKS Kalisz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+