Plany Grupy EKOTECH Sp. z o.o., Sponsora Pałacu, na 2018 rok

Data:
Autor: Redakcja

Na pytania odnośnie sponsorowania Naszej Drużyny w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet i działalności Firmy odpowiada Prezes Zarządu Grupy EKOTECH Sp. z o.o., Pan Kamil Szczygielski.

Skąd idea, aby wesprzeć drużynę Pałacu Bydgoszcz?

KS: Za każdym razem, gdy rozpoczynamy nową inwestycję, zastanawiamy się także, jak wesprzeć lokalną społeczność. Jako dostawca spoiw hydraulicznych bierzemy udział w budowie trasy ekspresowej S5 właśnie w okolicach Bydgoszczy. Stąd pomysł, aby wesprzeć bydgoski sport.

Czemu skupili się Państwo na sporcie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto ogólnie opowiedzieć o głównej idei stojącej za naszą firmą. A jest nią zachowanie zasobów naturalnych poprzez wykorzystywanie minerałów antropogenicznych – w naszym przypadku popiołu powstałego przy spalaniu węgla w energetyce. Na jego bazie tworzymy spoiwa hydrauliczne do wykorzystania w budownictwie, tym samym wprowadzając go z powrotem do obiegu w gospodarce. Normalnie popiół jest traktowany jako odpad i z tego obiegu wypada.

W ten sposób staramy się ograniczyć zużycie zasobów, ale także ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Dla nas sport jest bardzo dobrym uzupełnieniem działań proekologicznych, których celem jest poprawa zdrowia poprzez zapewnienie możliwie czystego środowiska. A przecież uprawienie sportu również temu służy.

Jakie są plany firmy na 2018 rok związane z działalnością społeczną?

W 2018 roku chcielibyśmy skupić się na promocji idei gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), o której wspomniałem wyżej. I będzie nam bardzo miło, jeśli chociaż część kibiców Pałacu dzięki naszemu wsparciu tego klubu dowie się o tym, czym GOZ jest i jakie są jego założenia – bo wsparcie dla Pałacu też jest dla nas formą promocji gospodarki o obiegu zamkniętym. I przy okazji wierzę głęboko, że 2018 rok będzie jak najlepszy dla zawodniczek Pałacu, a setów wygranych będzie w nim dużo, dużo więcej niż przegranych.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
10Legionovia Legionowo26
11Impel Wrocław26
12KS PAŁAC Bydgoszcz25
13POLI Budowlani Toruń24
14MKS Dąbrowa Górnicza11
Sponsorzy