Pierwszy reprezentacyjny występ Pałacanek

Data:
Autor: administrator

Kadra B reprezentacji Polski wystąpiła w ubiegłym tygodniu w turnieju o Puchar Borysa Jelcyna, który odbył się w rosyjskim Jekaterynburgu. Dobry występ w biało-czerwonych barwach zaliczyły świeżo zakontraktowane zawodniczki bydgoskiego Pałacu, Tamara Kaliszuk i Katarzyna Połeć.


Przypomnijmy, że rosyjski turniej jest kolejnym punktem w planie przygotowań drugiej reprezentacji do rozgrywek Uniwersjady. Polki swój start w rozgrywkach rozpoczęły się w środę 26. czerwca, kiedy to rozegrały mecz towarzyski z reprezentacją Kuby. Przeciwniczki nie postawiły większego oporu, dzięki czemu biało-czerwone wygrały 3:1. Tamara Kaliszuk zdobyła dziesięć, a Katarzyna Połeć sześć punktów.

Walka w grupie B rozpoczęła się w czwartek. Polki w tej fazie rozgrywek walczyły z Włoszkami i Dominikankami, a w pierwszym meczu podejmowały zawodniczki z południa Europy. W premierowej partii podopieczne Wiesława Popika szybko objęły prowadzenie, które utrzymywały dzięki skutecznej grze i małej ilości błędów własnych. Po kilku minutach Polki prowadziły 1:0. W drugim secie Włoszki pokazały, że nie należy ich skreślać i doprowadziły do remisu 1:1 w całym spotkaniu. Biało-czerwone nie miały zamiaru pozwolić rywalkom na przejęcie kontroli nad meczem i choć dwa następne sety były wyrównane, to skończyły się wygraną Polek, co dało im pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej rozgrywek. W czwartkowym spotkaniu niekwestionowanymi liderkami polskiej reprezentacji były świeżo upieczone Pałacanki – Katarzyna Połeć zdobyła piętnaście punktów, a łupem Tamary Kaliszuk padło aż siedemnaście ‚oczek’.

Piątkowy mecz miał decydować o awansie do półfinału turnieju. Biało-czerwone podejmowały w nim reprezentację Dominikany, która w rozgrywkach o Puchar Jelcyna wystartowała w swoim najlepszym pierwszym składzie. Mecz od początku był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywalek. Pierwszy set grany był na przewagi, a ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały Dominikanki wygrywając go 30:28. Podrażnione tą przegraną Polki starały się nieco zmienić obraz swojej gry na bardziej skuteczny, ale przeciwniczki ani myślały spuszczać z tonu. Wygrały drugą partię 25:22, a po kilkunastu minutach cieszyły się także ze zwycięstwa w trzecim secie i całym meczu, które dało im awans do półfinału rozgrywek. Polskim siatkarkom została gra o miejsce piąte. Dużą zdobycz punktową w ostatnim meczu grupowym ponownie odnotowała Tamara Kaliszuk, zdobywając dwanaście ‚oczek’.

Sobotni mecz z reprezentacją Japonii nie rozpoczął się po myśli Polek. Nie potrafiły one znaleźć właściwego rytmu gry i przegrały pierwszą partię 13:25. W drugim secie podopieczne Wiesława Popika rozpoczęły odrabianie strat i skuteczną grą doprowadziły do remisu 1:1 w całym meczu. Dalszy przebieg meczu to dominacja siatkarek z Japonii, które wygrały dwie kolejne partie i całe spotkanie 3:1, plasując się jednocześnie na piątym miejscu w turnieju. Polki zajęły natomiast ostatnie, szóste miejsce. Tamara Kaliszuk zdobyła osiem punktów w sobotnim meczu, zaś Katarzyna Połeć – dziesięć punktów.

Z pewnością Pałacanki były jasnymi punktami w swojej ekipie i przyczyniały się do dobrych wyników drużyny. Warto dodać, że w kadrze z powodzeniem występuje także Anna Grejman, która w ubiegłym sezonie reprezentowała bydgoskie barwy. Drugim trenerem młodego zespołu jest zaś Rafał Gąsior.
Marta

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy