Pierwsze zwycięstwo Pałacanek!

Autor:
Notice: Use of undefined constant display_name - assumed 'display_name' in /home/klient.dhosting.pl/kspalac/kspalac.bydgoszcz.pl/public_html/wp-content/themes/ks-palac/single.php on line 31
Redakcja

Pierwsza wygrana naszej drużyny w tym sezonie ORLEN Ligi stała się faktem! Po pięciosetowym pojedynku zespół Adama Grabowskiego pokonał legionowianki 3:2. MVP spotkania została wybrana Marta Biedziak.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (2:6). Na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:3, jednak po niej pozwoliły rywalkom na odrobienie strat – po kilku minutach rezultat wynosił 11:11. W bydgoskich szeregach dobrze spisywały się Patrycja Polak i Małgorzata Skorupa, jednak to legionowianki schodziły na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem (14:16). Po przerwie świetnie grały one blokiem i to w połączeniu ze skutecznymi zbiciami pozwoliło im odskoczyć na kilka ‚oczek’, co w dalszej perspektywie dało pewną wygraną w premierowej partii.

Pierwszy punkt w drugiej odsłonie zdobyła drużyna gości, jednak siedem kolejnych akcji to gospodynie zakończyły na swoją korzyść. W ataku brylowały Kinga Dybek i Patrycja Polak, dzięki którym ich zespół wygrywał 8:2 na pierwszej przerwie technicznej. Po przerwie legionowianki  odrobiły część strat (10:7), jednak Pałacanki znów zaczęły świetnie atakować i zwiększać przewagę. Na drugiej pauzie prowadziły już 16:8, a po niej dzięki błędom własnym rywalek zdobywały kolejne ‚oczka’. Przy stanie 21:12 przyjezdne poderwały się jeszcze do walki, ale nie udało im się odwrócić losów seta – podopieczne Adama Grabowskiego pewnie zmierzały do wygranej w drugiej partii, co stało się faktem kilka minut później.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony spotkania przyniosły wyrównaną walkę, gdzie obie drużyny wychodziły naprzemiennie na prowadzenie (1:2, 5:3, 5:7). Na pierwszej przerwie technicznej górą były Pałacanki (8:7), które po niej nadal nieznacznie prowadziły. Rewelacyjnie spisywały się Natalia Misiuna i Weronika Fojucik, za sprawą których ataków bydgoszczanki wygrywały dwoma ‚oczkami’ na drugiej przerwie technicznej. W końcowych minutach kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęły jednak przyjezdne, które wykorzystując błędy rywalek i skutecznie atakując objęły prowadzenie i stopniowo je zwiększały. Po kilku minutach legionowianki mogły cieszyć się z rezultatu 2:1 w całym meczu.

Początek czwartej partii miał podobny przebieg, jak w przypadku poprzedniego seta – znów trwała zacięta walka (2:4, 6:4). Dwoma asami serwisowymi popisała się Patrycja Polak, jednak to ekipa gości wygrywała dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej. Przez kolejne minuty siatkarki z Mazowsza stopniowo powiększały przewagę, która w wyniku przestoju po bydgoskiej stronie siatki wynosiła sześć ‚oczek’ na drugiej przerwie technicznej. Po niej przyjezdne nadal dominowały na boisku, utrzymując bezpieczny dystans (13:19, 15:21). Pałacanki nie miały jednak zamiaru się poddawać i wskutek skutecznej gry w ataku zaczęły gonić rywalki. Ciężar gry na swoje barki przejęły głównie Weronika Fojucik i Małgorzata Skorupa, która oprócz efektownych zbić popisała się dwoma blokami. W emocjonującej końcówce po remisach 22:22 oraz 23:23 piłkę meczową miały legionowianki, jednak drużynę z opresji wyciągnęła Kinga Dybek – po jej mocnych atakach bydgoszczanki mogły przygotowywać się do tie-breaka.

W pierwszych minutach rozstrzygającej partii obie drużyny grały ‚punkt za punkt’, a na tablicy świetlnej co chwila widniał rezultat remisowy. Bydgoszczankom udało się nieco odskoczyć rywalkom tuż przed zmianą stron (8:6), a zasługę w tym miała Marta Biedziak, dwukrotnie blokując ataki legionowianek. Te z kolei szybko doprowadziły do wyrównania (9:9), po czym wyszły na prowadzenie (9:10, 10:11). Niezrażone tym podopieczne Adama Grabowskiego ponownie zaprezentowały koncertową grę w bloku, dzięki czemu już tylko punkt dzielił je od wygranej. Po chwili Pałacanki mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa ligowego.

KS Pałac Bydgoszcz – Sk bank Legionovia Legionowo 3:2 (19:25, 25:19, 18:25, 26:24, 15:12)

KS Pałac: Biedziak (6), Polak (13), Misiuna (13), Twardowska (4), Fojucik (9), Skorupa (12), Korabiec (libero) oraz Dybek (14), Bałdyga, Nowakowska, Śmieszek (2), Pieczka