Pierwsze zwycięstwo Pałacanek!

Data:
Autor: administrator

Pierwsza wygrana naszej drużyny w tym sezonie ORLEN Ligi stała się faktem! Po pięciosetowym pojedynku zespół Adama Grabowskiego pokonał legionowianki 3:2. MVP spotkania została wybrana Marta Biedziak.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (2:6). Na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:3, jednak po niej pozwoliły rywalkom na odrobienie strat – po kilku minutach rezultat wynosił 11:11. W bydgoskich szeregach dobrze spisywały się Patrycja Polak i Małgorzata Skorupa, jednak to legionowianki schodziły na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem (14:16). Po przerwie świetnie grały one blokiem i to w połączeniu ze skutecznymi zbiciami pozwoliło im odskoczyć na kilka ‚oczek’, co w dalszej perspektywie dało pewną wygraną w premierowej partii.

Pierwszy punkt w drugiej odsłonie zdobyła drużyna gości, jednak siedem kolejnych akcji to gospodynie zakończyły na swoją korzyść. W ataku brylowały Kinga Dybek i Patrycja Polak, dzięki którym ich zespół wygrywał 8:2 na pierwszej przerwie technicznej. Po przerwie legionowianki  odrobiły część strat (10:7), jednak Pałacanki znów zaczęły świetnie atakować i zwiększać przewagę. Na drugiej pauzie prowadziły już 16:8, a po niej dzięki błędom własnym rywalek zdobywały kolejne ‚oczka’. Przy stanie 21:12 przyjezdne poderwały się jeszcze do walki, ale nie udało im się odwrócić losów seta – podopieczne Adama Grabowskiego pewnie zmierzały do wygranej w drugiej partii, co stało się faktem kilka minut później.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony spotkania przyniosły wyrównaną walkę, gdzie obie drużyny wychodziły naprzemiennie na prowadzenie (1:2, 5:3, 5:7). Na pierwszej przerwie technicznej górą były Pałacanki (8:7), które po niej nadal nieznacznie prowadziły. Rewelacyjnie spisywały się Natalia Misiuna i Weronika Fojucik, za sprawą których ataków bydgoszczanki wygrywały dwoma ‚oczkami’ na drugiej przerwie technicznej. W końcowych minutach kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęły jednak przyjezdne, które wykorzystując błędy rywalek i skutecznie atakując objęły prowadzenie i stopniowo je zwiększały. Po kilku minutach legionowianki mogły cieszyć się z rezultatu 2:1 w całym meczu.

Początek czwartej partii miał podobny przebieg, jak w przypadku poprzedniego seta – znów trwała zacięta walka (2:4, 6:4). Dwoma asami serwisowymi popisała się Patrycja Polak, jednak to ekipa gości wygrywała dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej. Przez kolejne minuty siatkarki z Mazowsza stopniowo powiększały przewagę, która w wyniku przestoju po bydgoskiej stronie siatki wynosiła sześć ‚oczek’ na drugiej przerwie technicznej. Po niej przyjezdne nadal dominowały na boisku, utrzymując bezpieczny dystans (13:19, 15:21). Pałacanki nie miały jednak zamiaru się poddawać i wskutek skutecznej gry w ataku zaczęły gonić rywalki. Ciężar gry na swoje barki przejęły głównie Weronika Fojucik i Małgorzata Skorupa, która oprócz efektownych zbić popisała się dwoma blokami. W emocjonującej końcówce po remisach 22:22 oraz 23:23 piłkę meczową miały legionowianki, jednak drużynę z opresji wyciągnęła Kinga Dybek – po jej mocnych atakach bydgoszczanki mogły przygotowywać się do tie-breaka.

W pierwszych minutach rozstrzygającej partii obie drużyny grały ‚punkt za punkt’, a na tablicy świetlnej co chwila widniał rezultat remisowy. Bydgoszczankom udało się nieco odskoczyć rywalkom tuż przed zmianą stron (8:6), a zasługę w tym miała Marta Biedziak, dwukrotnie blokując ataki legionowianek. Te z kolei szybko doprowadziły do wyrównania (9:9), po czym wyszły na prowadzenie (9:10, 10:11). Niezrażone tym podopieczne Adama Grabowskiego ponownie zaprezentowały koncertową grę w bloku, dzięki czemu już tylko punkt dzielił je od wygranej. Po chwili Pałacanki mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa ligowego.


KS Pałac Bydgoszcz – Sk bank Legionovia Legionowo 3:2 (19:25, 25:19, 18:25, 26:24, 15:12)

KS Pałac: Biedziak (6), Polak (13), Misiuna (13), Twardowska (4), Fojucik (9), Skorupa (12), Korabiec (libero) oraz Dybek (14), Bałdyga, Nowakowska, Śmieszek (2), Pieczka

Marta

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy