W piątek startują Mistrzostwa Świata U-20

juniorkiawansms
Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Reprezentacja Polski juniorek jest już w Meksyku, gdzie odbędzie się najważniejsza impreza tego sezonu – Mistrzostwa Świata U-20. Podopieczne Wiesława Popika swoje spotkania fazy grupowej rozegrają w Cordobie. W składzie kadry jest środkowa naszego klubu, Kinga Różyńska.

Po majowych kwalifikacjach zakończonych sukcesem biało-czerwone wszystkie siły rzuciły na misję – „Meksyk”. 19  czerwca kadrowiczki i sztab szkoleniowy spotkali się w Zakopanem, by tam jak najlepiej przygotować się do światowego czempionatu. Po obserwacji wszystkich zawodniczek trenerzy dokonali wyboru dwunastu reprezentantek na mistrzostwa, wśród których jest nasza siatkarka Kinga Różyńska, wychowanka Pałacu, świeżo upieczona środkowa drużyny seniorek. Uznanie w oczach selekcjonera ponownie zdobyły także zawodniczki, które zdobyły z naszym klubem srebro tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorek – Natalia Murek i Julia Nowicka.

Turniej rusza w piątek, 14 lipca, od fazy grupowej granej w dwóch meksykańskich miastach. Rywalkami Polek w grupie B będą rówieśniczki z Dominikany (14 lipca, 22:00), Chin (16 lipca, 1:00) i Peru (16 lipca, 20:00). Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do dalszej fazy turnieju, a reszcie pozostanie walka o lokaty 9-16.

Koledzy z męskiej drużyny juniorów, którzy we wspaniałym stylu przywozili złote medale z każdej międzynarodowej imprezy, być może rozbudzili nieco apetyty polskich kibiców na zawody pań, należy jednak pamiętać, że dla kadry Wiesława Popika sam awans na światowy czempionat jest już sukcesem. Ostatni raz reprezentacja w tej kategorii wiekowej rywalizowała w mistrzostwach świata w 2011 roku, wraca więc po kilkuletniej nieobecności z nadziejami na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.,

O wynikach osiąganych przez Polki będziemy informować na naszym profilu na Facebooku. Trzymajcie kciuki za naszą Kingę i całą kadrę!

Skład reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwa świata U-20:

rozgrywające: Alicja Grabka, Julia Nowicka
atakująca: Martyna Łukasik
środkowe: Aleksandra Gryka, Kinga Różyńska, Martyna Świrad
przyjmujące: Oliwia Bałuk, Zuzanna Górecka, Aleksandra Lipska, Natalia Murek
libero: Justyna Łysiak, Maria Stenzel

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Wyszukiwarka aktualności:

ORLEN Liga

DrużynaPkt
10Atom Trefl Sopot26
11Enea PTPS Piła26
12KS PAŁAC Bydgoszcz26
13KSZO Ostrowiec23
14Legionovia Legionowo20

Młoda Liga Kobiet - grupa A

DrużynaPkt
2Legionovia Legionowo ML23
3Budowlani Łódź ML17
4KS PAŁAC Bydgoszcz ML16
5Enea PTPS Piła ML8
6Atom Trefl Malbork ML3
Odliczanie do następnego wydarzenia:

ORLEN Liga – wyniki na żywo
ORLEN Liga – wyniki na żywo
Sponsorzy