W piątek startują Mistrzostwa Świata U-20

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Reprezentacja Polski juniorek jest już w Meksyku, gdzie odbędzie się najważniejsza impreza tego sezonu - Mistrzostwa Świata U-20. Podopieczne Wiesława Popika swoje spotkania fazy grupowej rozegrają w Cordobie. W składzie kadry jest środkowa naszego klubu, Kinga Różyńska.

Po majowych kwalifikacjach zakończonych sukcesem biało-czerwone wszystkie siły rzuciły na misję - "Meksyk". 19  czerwca kadrowiczki i sztab szkoleniowy spotkali się w Zakopanem, by tam jak najlepiej przygotować się do światowego czempionatu. Po obserwacji wszystkich zawodniczek trenerzy dokonali wyboru dwunastu reprezentantek na mistrzostwa, wśród których jest nasza siatkarka Kinga Różyńska, wychowanka Pałacu, świeżo upieczona środkowa drużyny seniorek. Uznanie w oczach selekcjonera ponownie zdobyły także zawodniczki, które zdobyły z naszym klubem srebro tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorek - Natalia Murek i Julia Nowicka.

Turniej rusza w piątek, 14 lipca, od fazy grupowej granej w dwóch meksykańskich miastach. Rywalkami Polek w grupie B będą rówieśniczki z Dominikany (14 lipca, 22:00), Chin (16 lipca, 1:00) i Peru (16 lipca, 20:00). Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do dalszej fazy turnieju, a reszcie pozostanie walka o lokaty 9-16.

Koledzy z męskiej drużyny juniorów, którzy we wspaniałym stylu przywozili złote medale z każdej międzynarodowej imprezy, być może rozbudzili nieco apetyty polskich kibiców na zawody pań, należy jednak pamiętać, że dla kadry Wiesława Popika sam awans na światowy czempionat jest już sukcesem. Ostatni raz reprezentacja w tej kategorii wiekowej rywalizowała w mistrzostwach świata w 2011 roku, wraca więc po kilkuletniej nieobecności z nadziejami na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.,

O wynikach osiąganych przez Polki będziemy informować na naszym profilu na Facebooku. Trzymajcie kciuki za naszą Kingę i całą kadrę!

Skład reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwa świata U-20: rozgrywające: Alicja Grabka, Julia Nowicka atakująca: Martyna Łukasik środkowe: Aleksandra Gryka, Kinga Różyńska, Martyna Świrad przyjmujące: Oliwia Bałuk, Zuzanna Górecka, Aleksandra Lipska, Natalia Murek libero: Justyna Łysiak, Maria Stenzel
UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

POLI Budowlani Toruń vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Liga Siatkówki Kobiet

Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
Liga Siatkówki Kobiet – wyniki na żywo
17:00
Liga Siatkówki Kobiet
Arena Toruń

POLI Budowlani Toruń vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
9Trefl Proxima Kraków19
10Legionovia Legionowo18
11KS PAŁAC Bydgoszcz16
12Impel Wrocław15
13POLI Budowlani Toruń12
Sponsorzy