Pewny awans kadetek do półfinałów

kadetkiwpolfinalach
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Podopieczne Agaty Kopczyk już w sobotnie popołudnie zapewniły sobie miejsce premiowane awansem do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetek. Ostatecznie bydgoszczanki zajęły drugą lokatę w zawodach po niedzielnej porażce z Legionovią Legionowo.

Siatkarki Pałacu swoje zmagania w Legionowie rozpoczęły w czwartkowy wieczór od pojedynku ze Spartą Braniewo. Różnicę klas między tymi zespołami dało się zauważyć od pierwszej piłki. Bydgoszczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i pewnie wygrały dwa pierwsze sety. W trzeciej odsłonie w szeregi naszej drużyny wkradło się rozluźnienie i ta część meczu była bardziej wyrównana, ale ostatecznie to Pałacanki wyszły zwycięsko z tego starcia i mogły się cieszyć z wygranego meczu.

W piątek ekipa znad Brdy podejmowała Nike Ostrołęka. To spotkanie było nieco trudniejsze od czwartkowego, ale również stroną dominującą były bydgoskie kadetki. Premierowa partia zakończyła się wynikiem 25:17 na korzyść naszego zespołu, a druga była nieco dłuższa, jednak również po wyrównanej końcówce padła łupem bydgoszczanek. Przygaszone po dwóch przegranych setach rywalki na trzecią partię wyszły bez wiary w zwycięstwo, a to tylko ułatwiło zadanie naszemu zespołowi. Ostatni set w tym pojedynku zakończył się wynikiem 25:18 i wygraną 3:0 Pałacanek co poskutkowało wygraniem grupy B przez bydgoski zespół!

W sobotę kadetki Pałacu przystąpiły do walki o godzinie 14:00, a po drugiej stronie siatki stanął zespół z Torunia, czyli ekipa z drugiego miejsca z grupy A. Derby województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczęły się szczęśliwie dla naszych zawodniczek, bo wygranym setem 25:17. Druga partia była bardzo krótka i skończyła się zanim zdążyła się rozkręcić, gdyż przyciśnięte do muru rywalki zdołały w niej ugrać zaledwie siedem oczek. Mimo to przeciwniczki nie poddawały się i w trzeciej odsłonie wyżej postawiły poprzeczkę bydgoszczankom. Podopieczne Agaty Kopczyk jednak nie przestraszyły się i pewnie zakończyły to spotkanie w trzech partiach. To zwycięstwo zagwarantowało naszym kadetkom awans do półfinałów mistrzostw Polski!

W niedzielę bydgoszczanki miały do rozegrania ostatnie, ale najtrudniejsze spotkanie. Tym razem mierzyły się z gospodyniami turnieju i aktualnymi mistrzyniami Polski w tej kategorii wiekowej, czyli Legionovią Legionowo. Obie ekipy okazały się najlepsze w swoich grupach i nie straciły do tej pory nawet seta. I stawką niedzielnego pojedynku było zajęcie pierwszego miejsca w turnieju, co ma znaczenie przy dalszym losowaniu gospodarza turniejów półfinałowych.

Gospodynie już od pierwszych minut przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i skutecznie utrudniały Pałacankom grę swoimi mocnymi zagrywkami. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:15 na korzyść Legionovii. Druga odsłona była już wyrównana i żadna z ekip nie zdołała wypracować sobie większej przewagi. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero końcówka, w której więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Legionowa i prowadziły w całym meczu już 2:0. Trzeci set był bliźniaczo podobny do drugiego, gdy jedna drużyna zdobyła punkt, druga natychmiast odpowiadała tym samym i ponownie żaden z zespołów nie umiał odskoczyć drugiemu. Niestety końcówka ostatniej partii również należała do gospodyń, które wygrały nie tylko cały mecz 3:0, ale cały turniej bez straty seta. Nasz zespół uplasował się na drugiej pozycji, również premiowanej awansem do półfinałów mistrzostw Polski!

Awans wywalczył zespół w składzie:

stoją od lewej: Magda Jędrzejewska (kontuzja), Zuzanna Kuligowska, Ksymena Berezowska, Monika Jagła, Magdalena Bagniak, Marta Becker, Julia Reszelewska, Klaudia Laskowska, Zuzanna Balcerak.

klęczą od lewej: Agata Kamuda, Agnieszka Wojciechowska, Małgorzata Andersohn, Jagoda Januszkiewicz Julia Siuta, Iwona Polega.

Gratulacje dla naszych kadetek i trenerki Agaty Kopczyk za świetny turniej! O miejscu rozgrywania półfinałów mistrzostw Polski oraz o losowaniu grup będziemy informować na bieżąco na łamach naszej strony oraz na naszym profilu na Facebooku!

Wyniki:

czwartek, 9 marca:

16:00 LTS Legionovia – UKS Danex Siemiatycze 3:0 (25:13, 25:11, 25:9)
18:00 KS Pałac Bydgoszcz – SPS Sparta Braniewo 3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

piątek, 10 marca:

10:00 TKS-T Budowlani Toruń – UKS Danex Siemiatycze 3:0 (25:, 25:17, 25:12)
12:00 OTPS Nike Ostrołęka – SPS Sparta Braniewo 3:2 (18:25, 23:25, 25:13, 25:19, 20:18)
16:00 LTS Legionovia – TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (25:20, 25:17, 25:17)
18:00 KS Pałac Bydgoszcz – OTPS Nike Ostrołęka 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)

sobota, 11 marca:

10:00 3A – 3B UKS Danex Siemiatycze – SPS Sparta Braniewo 0:3 (20:25, 17:25, 18:25)
12:00 1A – 2B LTS Legionovia – OTPS Nike Ostrołęka 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)
14:00 2A – 1B TKS-T Budowlani Toruń – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (17:25, 7:25, 19:25)