Pewne zwycięstwo Pałacanek w Bielsku-Białej

Autor: Ewa Leśna

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz rozegrały dziś spotkanie LSK z zespołem z Bielska-Białej i pokonały rywalki bez straty seta. MVP meczu została wybrana Tamara Gałucha!

Początek premierowej partii był dość wyrównany, a momentami lepsze okazywały się gospodynie. Przy stanie 7:7 podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zaczęły się mylić, a w naszym zespole świetnie funkcjonował blok (8:12). Podopieczne Piotra Mateli dobrze spisywały się również w obronie, dzięki czemu mogły wyprowadzać skuteczne kontrataki (10:15). Kiedy na prawym skrzydle zaczęła szaleć Nina Herelova, szkoleniowiec Pałacu poprosił o czas i po powrocie na parkiet Pałacanki od razu zaczęły punktować (19:22). Ostatnie trzy oczka nasz zespół zdobył po błędach gospodyń i mógł cieszyć się z prowadzenia 1:0.

W pierwszych minutach drugiego seta postrachem gospodyń była Tamara Gałucha, która niemal wszystkie piłki zamieniała na punkty (1:3). W powiększaniu przewagi pomagała również Marta Ziółkowska, stawiając szczelny blok, a później dorzuciła również kilka oczek po atakach (6:9). Zawodniczki znad Białej nie ustrzegły się błędów, dodatkowo na skrzydle brylowała Krzywicka i nasz zespół radził sobie coraz lepiej (9:14). Sześciopunktowa seria ekipy znad Brdy zdemotywowała bielszczanki, które cały czas się myliły (12:20). Punkt na wagę piłki setowej zdobyła rewelacyjnie grająca tego wieczoru Tamara Gałucha, a set, ponownie jak poprzedni, zakończył się po pomyłce naszych rywalek. Pałacanki objęły prowadzenie 2:0 i były już pewne minimum punktu do ligowej tabeli.

W pierwszych fragmentach trzeciej odsłony z lepszej strony pokazały się siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz (3:6). Magdalena Mazurek często uruchamiała Tamarę Gałuchę, co zwykle skutkowało punktem (5:10). Tradycyjnie już kilka oczek wpadło na konto naszych zawodniczek po potknięciach przeciwniczek (6:13). Potem w szeregach bydgoszczanek coś się zacięło i nie były w stanie skończyć ataku, a bielszczanki nie wstrzymywały ręki i dystans pomiędzy zespołami niepokojąco się zmniejszał (12:13). Blok rywalek pozwolił im objąć prowadzenie, jednak marzenia o zwycięstwie zaczęła im wybijać z głowy Tamara Gałucha posyłając na drugą stronę ataki nie do obrony (15:16). Siatkarki Piotra Mateli tylko na chwilę oddały inicjatywę gospodyniom, a później znów zaczęły wypracowywać przewagę (17:20). Trzy grosze wtrąciła Krzywicka, a później punkty po asie serwisowym i kiwce dorzuciła Gałucha (20:23). Bohaterką ostatniej akcji meczu również okazała się być nasza atakująca, która była tego wieczoru prawdziwą liderką zespołu, a po zakończeniu spotkania odebrała z rąk komisarza zawodów statuetkę MVP. Pałacanki wygrały 3:0 i powiększyły swój bagaż punktowy o trzy oczka.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 15:25, 21:25)

Pałac: Mazurek (1), Polak-Balmas (11), Ziółkowska (5), Gałucha (20), Krzywicka (10), Misiuna (6), Jagła (libero) oraz Różyńska, Kuligowska, Andersohn, Fedusio

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra z Grot Budowlanymi Łódź, a odbędzie się ono w poniedziałek 11 lutego o godzinie 17:30 w hali Łuczniczka! Nie może Was tam zabraknąć!