Pewna wygrana w Legionowie! Utrzymanie coraz bliżej

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Podopieczne trenera Piotra Makowskiego rozpoczęły rywalizację o 11. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet w najlepszy z możliwych sposobów. Pałacanki wygrały w Legionowie 3:0 i jeśli w środę także zwyciężą, zapewnią sobie utrzymanie w LSK. MVP meczu została wybrana Natalia Misiuna.

Spotkanie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Świetnie na siatce spisywały się Ewelina Krzywicka z Natalią Misiuną, a gospodynie w pierwszych akcjach były dość niepewne (2:6). Punkty zapisały na swoim koncie także Różyńska i Kuligowska, które potrafiły wykorzystać agresywną zagrywkę Misiuny i nasza przewaga wzrosła (4:10). Legionowianki próbowały odrabiać straty, ale szybko po udanym zagraniu przydarzał im się błąd własny, a do tego świetnie zamiary rywalek umiała w bloku przeczytać Kinga Różyńska (7:16). Z takim prowadzeniem grało się Pałacankom swobodnie, pozwoliły sobie co prawda na chwilę dekoncentracji, kiedy po atakach Beaty Mielczarek wynosiło ono tylko cztery oczka (17:21), ale potem sprawy w swoje ręce wzięła Joanna Kuligowska najpierw skutecznie zbijając, a potem posyłając na drugą stronę asa serwisowego (18:25).

Nieudana premierowa partia wyraźnie dodatkowo zmobilizowała podopieczne Piotra Olenderka, które kolejną rozpoczęły ze sporym animuszem. Agresywnymi floatami straszyła Joanna Pacak, dobrą passę w ofensywie zanotowała Magdalena Damaske i przeciwniczki szybko odskoczyły (8:1). Pałacanki błyskawicznie jednak otrząsnęły się po tych ciosach, impas przełamała Krzywicka i to ona razem z Misiuną były bohaterkami kolejnych akcji (8:5). Kiedy jeszcze do punktowania dołączyła Jagoda Maternia, wynik zaczął oscylować w okolicach remisu (9:8, 11:10). Legionowianki po złej serii ustabilizowały swoją grę, odpowiedzialność wzięła na swoje barki Anna Bączyńska, która ponownie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie (14:11). Kibice zgromadzeni w Arenie Legionowo oglądali całkiem niezły fragment widowiska, podobać im się mogła szczególnie gra Magdaleny Damaske, a po stronie Pałacu wysoką formę prezentowały Kinga Różyńska z Natalią Misiuną (19:17). W końcówce w poczynania obu drużyn wkradło się trochę nerwów, co poskutkowało błędami w ofensywie (22:22). Ostatnie akcje tego seta to znakomita gra Jagody Materni, w której Magdalena Mazurek znalazła swoją liderkę na ten fragment meczu i atakująca odpłaciła się arcyważnymi zbiciami dającymi wygraną w drugiej partii (23:25).

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie jak poprzednia - legionowianki atakowały z pełną mocą od pierwszych piłek, a bydgoszczanki przystąpiły do nich jakby nie do końca skoncentrowane (5:0). Czas na życzenie trenera Makowskiego uspokoił jednak poczynania jego podopiecznych, które zrobiły przejście dzięki Ewelinie Krzywickiej, po czym przede wszystkim ograniczyły ilość własnych pomyłek. Te za to przeszły na stronę Legionovii, choć trzeba przyznać, że działo się to także za sprawą dobrych zagrywek Kingi Różyńskiej i wynik się wyrównał (5:5). Po odrobieniu strat Pałacanki złapały swój rytm gry, na lewym skrzydle mocno zbijała Krzywicka, swoje punkty dokładały także Maternia i Misiuna (9:12). W szeregach gospodyń swój zespół próbowały poderwać do walki Damaske, Mielczarek i Bączyńska skutecznie atakując, ale potem skrzydła podcinały im kolejne błędy, na co zareagował trener Olenderek prosząc o przerwę (12:16). Po niej nasze zawodniczki nieco zacięły się w ofensywie, ale nadal mogły liczyć na swój blok, dzięki czemu utrzymywały przewagę nad Legionovią (16:19). Gospodynie dwoiły się i troiły, by przedłużyć ten mecz, na zagranie Kingi Różyńskiej odpowiedziała Anna Bączyńska (20:22). Punktowy blok atakującej z Legionowa pozwalający zniwelować straty do jednego oczka to było jednak wszystko, na co stać było drużynę z Mazowsza w tym meczu (22:23). Sprawę rozstrzygnęły niezawodne tego dnia Natalia Misiuna z Eweliną Krzywicką i Pałac mógł się cieszyć z wygranej 3:0 (22:25)!

W rywalizacji do dwóch wygranych meczów nasz zespół prowadzi 1:0 i teraz walka przenosi się do Bydgoszczy. Środowe spotkanie zadecyduje, czy Pałac kończy sezon na 11. miejscu i wysyła Legionovię do baraży z pierwszoligowcem, czy przeciwniczki wyrównają stan rywalizacji i przedłużą ją do najbliższej soboty.

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 18 wyjątkowo w Artego Arenie!

Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)

Pałac: Mazurek (2), Kuligowska (6), Różyńska (13), Maternia (9), Krzywicka (15), Misiuna (16), Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Fedusio (1)

stan rywalizacji (do dwóch wygranych meczów) - 1:0 dla Pałacu

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs #VolleyWrocław

Liga Siatkówki Kobiet

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3ŁKS Commercecon Łódź41
4Grot Budowlani Łódź37
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz31
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała24
7E.Leclerc Radomka Radom22

II LIGA

DrużynaPunkty
1UKŻPS COCCODRILLO Kościan44
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz44
3KS Spójnia Stargard37
4Enea Energetyk II Poznań37
5UKS ZSMS Poznań36
0-3
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Grot Budowlani Łódź

2-0
Młodziczki

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs UKS Culmen II Chełmno

2-0
Młodziczki

Sokół Mogilno vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

3-0
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

PO: XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs Energa MKS Truso Elbląg

2-0
Młodziczki
Zespół Szkół nr 10

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs MUKS Joker II Świecie

1-2
Młodziczki
Zespół Szkół nr 10

MLKS Tucholanka Europrojekt I Tuchola vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

2-3
Liga Siatkówki Kobiet
HSW MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

3-0
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

PO: XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs Energa MKS Truso Elbląg

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy