Pewna gra wiceliderek tabeli. Trzy punkty zostają w Łodzi

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Siatkarki Pałacu były blisko przedłużenia spotkania siedemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rozgrywanego w Atlas Arenie, ale doświadczenie rywalek dało o sobie znać i ŁKS wygrał z naszą drużyną w trzech setach. MVP pojedynku została wybrana Izabela Kowalińska.

Po raz pierwszy w tym roku w składzie meczowym znalazła się jedna z naszych kontuzjowanych  do tej pory zawodniczek, atakująca Sandra Szczygioł. Trener Makowski nadal jednak nie ma do dyspozycji trzech kolejnych siatkarek - Marty Ziółkowskiej, Zuzanny Czyżnielewskiej i Katarzyny Wenerskiej, a do tego grona dołączyła jeszcze libero Joanna Nickowska.

Spotkanie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, dobrze popracowała zagrywką Monika Fedusio, a na siatce wykorzystywała to Joanna Kuligowska (1:4). Szybko jednak sytuacja się odwróciła, gospodynie zrobiły przejście i przejęły inicjatywę na boisku (7:4). Nasze przyjmujące zaczęły mieć spore problemy z odbiorem serwisów rywalek, co przełożyło się na brak skuteczności w ofensywie (10:4). Błyskawicznie zareagował trener Makowski wprowadzając na boisko zmienniczki, ale niewiele to zmieniło w grze drużyny. Nadal udane zbicia w naszym zespole należały do rzadkości, a po drugiej stronie siatki bezwzględne były Izabela Kowalińska i Ewa Kwiatkowska (17:7). Pałacanki chyba straciły wiarę w odrobienie strat w tym secie, tym bardziej że blok ŁKS-u na niewiele pozwalał naszym skrzydłowym (22:9). Gospodynie bez żadnego problemu dokończyły tę partię, a kropkę nad "i" postawiła mocnym atakiem z szóstej strefy Regiane Bidias (25:11).

Początek drugiej partii należał do podopiecznych Piotra Makowskiego - znakomicie pracował nasz blok, a szczególnie czujna na siatce była Natalia Misiuna (2:5). Podobnie jednak jak w poprzednim secie, wystarczyło, że siatkarki ŁKS-u uciekły z niewygodnego ustawienia, po czym zaczęły agresywnie serwować i wynik się wyrównał (5:5). Obie drużyny wyraźnie miały problemy z koncentracją, bardzo mało było bowiem regularnych akcji rozgrywanych po dokładnym przyjęciu, a gra była mocno szarpana. Lepiej w tej sytuacji odnalazły się łodzianki, a sprytem w ofensywie imponowała Ewa Kwiatkowska (10:8). Potem kibice zgromadzeni w Atlas Arenie byli świadkami kilku przedłużonych wymian, w których bardziej cierpliwe były bydgoszczanki i zdobywały punkty dzięki Ewelinie Krzywickiej (14:13). Kolejne fragmenty meczu nie były zbyt porywającym widowiskiem, trener Masek musiał poprosić o przerwę, kiedy kilka razy pomyliły się jego zawodniczki (16:16). Lucie Muhlsteinova widząc nierówną formę swoich koleżanek zaczęła posyłać większość piłek do Izabeli Kowalińskiej, a ta nie wstrzymywała ręki i o czas poprosił szkoleniowiec Pałacu (20:19). Końcówka seta to początkowa wymiana ciosów, na atak Pauliny Świder odpowiedziała Izabela Kowalińska (21:20). Ostatnie piłki należały już jednak do łodzianek, które wyblokowywały wszystkie nasze zbicia, a spokojnie na siatce blok omijała Regiane Bidias (24:20). Bydgoszczanki zerwały się jeszcze do walki, asa serwisowego zanotowała Świder, a punktowy blok zaliczyła Maternia, ale ponownie doświadczenie Bidias dało o sobie znać i jej skuteczny plas zakończył drugą odsłonę (25:23).

Do trzeciego seta łodzianki przystąpiły pewne swego, wolną przestrzeń po naszej stronie boiska bez problemu znajdowała Kowalińska, a z szóstej strefy atakowała Bidias (5:2). Zawodniczki Pałacu przeważnie decydowały się na techniczne rozwiązania w ofensywie, ale dobrze reagowały na to przeciwniczki i wyprowadzały mocne kontrataki (8:3). Siatkarki ŁKS-u mogły imponować swoim doświadczeniem, nawet jeśli ich pierwsza akcja była zatrzymana przez naszą defensywę, to w ponowieniu były już skuteczne (11:5). Pałacankom ciężko było nawiązać walkę, bo kiedy już udało im się zdobyć oczko, chwilę później psuły zagrywkę i przewaga rywalek nie malała (16:9). Przez kolejny fragment meczu drużyny grały punkt za punkt, dobrze atakowały Krzywicka i Świder, ale wobec następujących później bloków Efimienko-Młotkowskiej nadal bydgoszczanki miały do odrobienia siedem oczek (20:13). Nasze siatkarki nie składały broni, Monika Fedusio posyłała na drugą stronę agresywne floaty, a dobrze na siatce blokował duet Ewelina Krzywicka - Paulina Świder (20:17). Walka trwała, sygnał swoim koleżankom do ataku dała Weronika Fojucik mocnymi zbiciami i zagrywkami, wobec czego o przerwę poprosił trener Masek (22:21). W najważniejszym momencie seta gospodynie bezbłędnie ustawiały się w obronie, spokojnie stawiały sobie piłkę do ataku i ciosy Katarzyny Sielickiej zadecydowały o końcowym triumfie ŁKS-u (25:22).

Mecz osiemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet bydgoszczanki rozegrają w sobotę na własnym parkiecie. Do hali Łuczniczka przyjedzie Chemik Police, a początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18.

ŁKS Commercecon Łódź - KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:23, 25:22)

Pałac: Mazurek (1), Kuligowska (2), Różyńska, Maternia (3), Fedusio (6), Misiuna (5), Jagła (libero) oraz Krzywicka (13), Świder (6), Fojucik (3)

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

MUKS Joker I Świecie vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

18:00
II liga
2018/2019

UKŻPS COCCODRILLO Kościan vs XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz

16:30
Juniorki
2018/2019
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

KS PAŁAC Bydgoszcz vs TKS-T Budowlani Toruń

00:00
Młodziczki
2018/2019

MUKS Joker I Świecie vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

00:00
Młodziczki
2018/2019

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs MUKS Spartakus Lniano

00:00
Młodziczki
2018/2019

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs KS Stal Grudziądz

00:00
Młodziczki
2018/2019

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

16:30
II liga
2018/2019
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz vs SMS Police

00:00
Kadetki
2018/2019

MUKS Joker Świecie vs KS PAŁAC Bydgoszcz

II LIGA

DrużynaPunkty
1Enea Energetyk II Poznań11
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz9
3Gedania Gdańsk6
4SMS Police6
5Energa MKS Truso Elbląg6
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
1#VolleyWrocław0
2BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała0
3Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz0
4Chemik Police0
5DPD Legionovia Legionowo0
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+