Pałacanki wracają z Polic z punktem

Autor: Ewa Leśna

Pałacanki pokazały się dziś w Policach z bardzo dobrej strony, jednak po pięciosetowym spotkaniu podopieczne Piotra Makowskiego musiały uznać wyższość aktualnych mistrzyń Polski. MVP meczu piątej kolejki LSK została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król.

Szkoleniowiec Pałacu nieco zaskoczył wyjściowym ustawieniem swojej drużyny. Od pierwszej piłki szansę na zaprezentowanie się dostały siatkarki, które wcześniej częściej obserwowały poczynania koleżanek z kwadratu dla rezerwowych - rozgrywająca Katarzyna Wenerska i środkowa Kinga Różyńska. Dodatkowo w trakcie inauguracyjnej partii nasz zespół grał z jedną libero, Moniką Jagłą, podczas gry w poprzednich meczach trener preferował system na dwie libero.

Przez pierwsze minuty tego pojedynku kibice zgromadzeni w hali w Policach oglądali wyrównane spotkanie (6:6). Potem punkt zdobyty przez policzanki blokiem oraz as serwisowy Bianki Busy wybiły Pałacanki z rytmu i Piotr Makowski poprosił o czas (8:6). Po powrocie na parkiet jedna z rywalek ponownie popisała się asem serwisowym, jednak oczkiem zdobytym po ataku ze środka odpowiedziała Natalia Misiuna (9:7). Po tej akcji żadna z bydgoszczanek nie była w stanie przebić się przez blok Chemika, a przeciwniczkom wychodziło prawie wszystko (12:7). Przy stanie 14:7 szkoleniowiec Pałacu ponownie zaprosił swoje zawodniczki do siebie, jednak dystans pomiędzy obiema drużynami był już zbyt duży i aktualne mistrzynie Polski pewnie zwyciężyły pierwszego seta 25:11.

Od początku drugiej partii w miejsce Katarzyny Wenerskiej oraz Moniki Fedusio na boisku pojawiły się Magdalena Mazurek i Joanna Kuligowska. Początek tej odsłony ułożył się po myśli naszego zespołu - prowadziliśmy już 8:1, z czego aż pięć oczek było autorstwa Natalii Misiuny. Swoimi atakami próbowała poderwać Chemika do boju Katarzyna Zaroślińska-Król, ale Sandra Szczygioł błyskawicznie odpowiadała na jej świetną grę (5:11). Również w polu zagrywki nasze siatkarki prezentowały się bardzo dobrze, czego dowodem były asy serwisowe w wykonaniu Joanny Kuligowskiej oraz Kingi Różyńskiej (6:15). Gospodynie wciąż atakowały, jednak bydgoszczanki również zdobywały punkty i przewaga naszej ekipy cały czas była bezpieczna (14:22). W ostatnich akcjach tej partii błędy popełniały siatkarki Jakuba Głuszaka i nasz zespół wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Po powrocie na boisko po 10-minutowej przerwie lepiej spisywały się siatkarki z Polic. Świetną passę w zagrywce zanotowała Natalia Mędrzyk i głównie to za sprawą jej wysokiej dyspozycji gospodynie prowadziły 7:4. Po stronie Chemika cały czas punktowała Zaroślińska-Król, a w szeregach Pałacu zdobycze punktowe rozkładały się pomiędzy kilka zawodniczek (13:10). Za sprawą Sandry Szczygioł i Eweliny Krzywickiej nasz zespół doprowadził do wyrównania 13:13, a później sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i raz prowadziła jedna drużyna, a raz więcej oczek na koncie miała druga ekipa. Przy stanie 19:19 dwa punkty zdobyły gospodynie i o czas poprosił Piotr Makowski (21:19), a po powrocie na boisko Szczygioł i Krzywicka ponownie doprowadziły do remisu (22:22). Błąd po naszej stronie wyprowadził siatkarki z Polic na prowadzenie, ale nie trwało ono długo, gdyż piłkę setową zapewnił nam punktowy atak Sandry Szczygioł (23:24). Kropkę nad "i" w tej odsłonie postawiła Magdalena Mazurek i bydgoszczanki prowadziły w całym spotkaniu 2:1!

Podrażnione porażką gospodynie do czwartego seta przystąpiły z podwójną motywacją. Pierwsze minuty partii były wyrównane i kibice oglądający to widowisko byli świadkami ciekawych akcji z obu stron (8:8), jednak kilka minut później na prowadzenie wyszły gospodynie i od stanu 12:10 na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Aktualne mistrzynie Polski włączyły wyższy bieg i były poza zasięgiem naszego zespołu (16:10). Bydgoszczanki starały się przeciwstawić rywalkom, ale było je stać tylko na pojedyncze zrywy (17:12). Trener Makowski próbował rotować składem i wprowadził na boisko najpierw Katarzynę Wenerską, a później Monikę Fedusio, jednak ten set był już nie do uratowania (22:14). Ostatnie akcje tej partii to koncertowa gra Katarzyny Zaroślińskiej-Król, która zakończyła czwartą odsłonę wygraną przez Chemika 25:14.

Świetna passa gospodyń trwała również w piątym secie. Policzanki wyglądały tak, jakby wykorzystały limit błędów w poprzednich partiach i niemal wszystko, czego się dotknęły, zamieniały w punkt (8:1). Sygnały do ataku dawała swoim koleżankom Krzywicka udanie blokując i zbijając, ale to było za mało, żeby powstrzymać idące za ciosem gospodynie (11:5). Na niewiele się zdał kolejny atak Eweliny Krzywickiej, policzanki pewnie szły po zwycięstwo w całym meczu (14:7). Stało się to faktem chwilę później, kiedy w polu zagrywki pomyliła się jedna z naszych zawodniczek (15:7).

Tym samym Chemik zapisał na swoim koncie w tabeli dwa punkty za wygraną po tie-breaku, a Pałac wróci do Bydgoszczy z jednym oczkiem. Warto wspomnieć, że mistrzynie Polski straciły punkt po raz pierwszy w tym sezonie.

Kolejne spotkanie w Lidze Siatkówki Kobiet nasz zespół rozegra 18 listopada, a po drugiej stronie siatki stanie wtedy zespół Budowlanych Toruń. Już teraz zapraszamy wszystkich do hali Łuczniczka na ten pojedynek derbowy!

Chemik Police - KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:11, 15:25, 23:25, 25:14, 15:7)

Pałac: Wenerska, Fedusio, Misiuna (16), Szczygioł (11), Krzywicka (16), Różyńska (6), Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Mazurek (2), Kuligowska (6), Maternia (1), Fojucik (1), Świder