Pałacanki wracają z kompletem punktów!

Data:
Autor: Ewa Leśna

Zawodniczki Piotra Mateli potrzebowały czterech setów, żeby pokonać rywalki z Wrocławia i wygrać szóste spotkanie z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet! MVP meczu została wybrana Ewelina Krzywicka.

Początek meczu w Orbicie był bardzo wyrównany. Największa przewaga osiągnięta przez jedną z drużyn w początkowej fazie seta, która zresztą i tak błyskawicznie była niwelowana przez rywala, to dwa oczka. Po wrocławskiej stronie często punktowała Magdalena Soter, a w Pałacu każda z ofensywnych zawodniczek dostawała tyle samo piłek od Magdaleny Mazurek (12:12). Potem inicjatywa zaczęła przechodzić na naszą stronę, mocno atakowała Patrycja Polak-Balmas, kroku wśród gospodyń starała się jej dotrzymać Natalia Murek (15:19). Młoda przyjmująca była jednak osamotniona, a doświadczone Pałacanki w końcówce włączyły wyższy bieg - pewne zbicia Marty Ziółkowskiej, ważny blok Tamary Gałuchy, po czym kropkę nad "i" postawiła Ziółkowska asem serwisowym, wobec czego objęliśmy prowadzenie w tym meczu 1:0 (18:25).

Druga partia początkowo miała niemal identyczny przebieg jak premierowa, obie drużyny szły łeb w łeb, co kibicom mogło się podobać. W zespole gospodyń Natalię Murek wsparły nieco Aleksandra Rasińska i Roksana Wers, za to po naszej stronie ciężar gry spoczywał na Tamarze Gałusze (7:8). Wrocławianki wyszły na prowadzenie 12:9, kiedy Pałacankom przydarzyła się seria własnych pomyłek. Czas na życzenie trenera Mateli zdecydowanie uspokoił jednak ich poczynania, po powrocie na parkiet bomby z lewego skrzydła posyłała Ewelina Krzywicka (12:13). Ponownie swoje koleżanki poderwała do walki Natalia Murek, która była główną armatą #VolleyWrocław w tym fragmencie gry (16:14). W bydgoskich szeregach nie było jednak paniki, akcje w ofensywie Misiuny, Polak-Balmas i Krzywickiej pozwoliły doprowadzić do remisu 18:18. W końcówce ponownie większą wytrzymałością psychiczną wykazały się przyjezdne, atak Patrycji Polak-Balmas dał nam pierwszą piłkę setową, a chwilę później pomyliła się Murek i prowadziliśmy w tym meczu już 2:0.

Podrażnione tym faktem siatkarki trenera Solarewicza rozpoczęły set numer trzy z wysokiego "C". Po agresywnej zagrywce ręki w kontratakach nie wstrzymywały Rasińska z Murek, a kiedy bydgoszczanki nie poradziły sobie z serwisem Aleksandry Gancarz, było 8:5 dla gospodyń. Ich przewaga jeszcze wzrosła, bo szarpane przyjęcie nie pozwalało nam na swobodne wyprowadzanie akcji, co bezwzględnie wykorzystywała Rasińska (11:6). Pałacanki nie miały zamiaru odpuszczać, nieźle prezentowała się wprowadzona na parkiet Monika Fedusio, zapunktowała atakiem także Ewelina Krzywicka, co w połączeniu z pomyłkami własnymi wrocławianek dało rezultat remisowy 13:13. Był to jednak ostatni zryw naszej drużyny, zbyt często przydarzał się nam prosty błąd, by udało się odrobić straty (20:16). Pewne swego miejscowe dołożyły jeszcze dwa ważne oczka zdobyte blokiem i wygrały tę partię 25:18.

W czwartym secie kibice zgromadzeni w hali Orbita przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Gospodynie popełniały ogromną ilość własnych błędów, a Pałacanki były cierpliwe i po asie serwisowym Patrycji Polak-Balmas prowadziły 10:6. Kiedy podopieczne trenera Solarewicza przestały psuć, wynik zaczął zmieniać się na ich korzyść, co ułatwiły jeszcze mocne zagrywki Natalii Murek (11:10). W kolejnych fragmentach meczu ponownie rezultat zależał tylko od dyspozycji wrocławianek - seria błędów w ofensywie przeplatana była punktowymi zbiciami. Po stronie Pałacu wreszcie atak skończyła Patrycja Polak-Balmas, przyjmująca dołożyła też ważny blok i mieliśmy trzy oczka więcej od przeciwnika (15:18). Końcówka to popis siatkarek trenera Mateli - Natalia Misiuna znakomicie odczytywała zamiary miejscowej rozgrywającej, nasz wyblok pracował perfekcyjnie, co w kontratakach na punkty zamieniały Ewelina Krzywicka i Tamara Gałucha (18:23). Takiego prowadzenia bydgoszczanki już nie oddały i Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz triumfował we Wrocławiu 3:1 (18:25)!

#VolleyWrocław - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 23:25, 25:18, 18:25)

Pałac: Mazurek (3), Polak-Balmas (14), Ziółkowska (7), Gałucha (9), Krzywicka (21), Misiuna (6), Jagła (libero) oraz Fedusio (1)

Dla naszych zawodniczek była to szósta wygrana z rzędu w LSK! Kolejna kolejka czeka je już w sobotę, kiedy to Pałacanki wybiorą się na mecz do Legionowa.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Energa MKS Kalisz

Liga Siatkówki Kobiet

KONKURSY! Wygraj podwójne zaproszenia na mecz!
KONKURSY! Wygraj podwójne zaproszenia na mecz!

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
3Developres SkyRes Rzeszów32
4Grot Budowlani Łódź28
5Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz28
6BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała22
7Enea PTPS Piła16

II LIGA

DrużynaPunkty
1XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz41
2UKŻPS COCCODRILLO Kościan38
3Enea Energetyk II Poznań36
4UKS ZSMS Poznań33
5Gedania Gdańsk30
2-3
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Pile

Enea PTPS Piła vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

20:30
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Energa MKS Kalisz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+