Pałacanki wracają z kompletem punktów!

Data:
Autor: Ewa Leśna

Zawodniczki Piotra Mateli potrzebowały czterech setów, żeby pokonać rywalki z Wrocławia i wygrać szóste spotkanie z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet! MVP meczu została wybrana Ewelina Krzywicka.

Początek meczu w Orbicie był bardzo wyrównany. Największa przewaga osiągnięta przez jedną z drużyn w początkowej fazie seta, która zresztą i tak błyskawicznie była niwelowana przez rywala, to dwa oczka. Po wrocławskiej stronie często punktowała Magdalena Soter, a w Pałacu każda z ofensywnych zawodniczek dostawała tyle samo piłek od Magdaleny Mazurek (12:12). Potem inicjatywa zaczęła przechodzić na naszą stronę, mocno atakowała Patrycja Polak-Balmas, kroku wśród gospodyń starała się jej dotrzymać Natalia Murek (15:19). Młoda przyjmująca była jednak osamotniona, a doświadczone Pałacanki w końcówce włączyły wyższy bieg – pewne zbicia Marty Ziółkowskiej, ważny blok Tamary Gałuchy, po czym kropkę nad „i” postawiła Ziółkowska asem serwisowym, wobec czego objęliśmy prowadzenie w tym meczu 1:0 (18:25).

Druga partia początkowo miała niemal identyczny przebieg jak premierowa, obie drużyny szły łeb w łeb, co kibicom mogło się podobać. W zespole gospodyń Natalię Murek wsparły nieco Aleksandra Rasińska i Roksana Wers, za to po naszej stronie ciężar gry spoczywał na Tamarze Gałusze (7:8). Wrocławianki wyszły na prowadzenie 12:9, kiedy Pałacankom przydarzyła się seria własnych pomyłek. Czas na życzenie trenera Mateli zdecydowanie uspokoił jednak ich poczynania, po powrocie na parkiet bomby z lewego skrzydła posyłała Ewelina Krzywicka (12:13). Ponownie swoje koleżanki poderwała do walki Natalia Murek, która była główną armatą #VolleyWrocław w tym fragmencie gry (16:14). W bydgoskich szeregach nie było jednak paniki, akcje w ofensywie Misiuny, Polak-Balmas i Krzywickiej pozwoliły doprowadzić do remisu 18:18. W końcówce ponownie większą wytrzymałością psychiczną wykazały się przyjezdne, atak Patrycji Polak-Balmas dał nam pierwszą piłkę setową, a chwilę później pomyliła się Murek i prowadziliśmy w tym meczu już 2:0.

Podrażnione tym faktem siatkarki trenera Solarewicza rozpoczęły set numer trzy z wysokiego „C”. Po agresywnej zagrywce ręki w kontratakach nie wstrzymywały Rasińska z Murek, a kiedy bydgoszczanki nie poradziły sobie z serwisem Aleksandry Gancarz, było 8:5 dla gospodyń. Ich przewaga jeszcze wzrosła, bo szarpane przyjęcie nie pozwalało nam na swobodne wyprowadzanie akcji, co bezwzględnie wykorzystywała Rasińska (11:6). Pałacanki nie miały zamiaru odpuszczać, nieźle prezentowała się wprowadzona na parkiet Monika Fedusio, zapunktowała atakiem także Ewelina Krzywicka, co w połączeniu z pomyłkami własnymi wrocławianek dało rezultat remisowy 13:13. Był to jednak ostatni zryw naszej drużyny, zbyt często przydarzał się nam prosty błąd, by udało się odrobić straty (20:16). Pewne swego miejscowe dołożyły jeszcze dwa ważne oczka zdobyte blokiem i wygrały tę partię 25:18.

W czwartym secie kibice zgromadzeni w hali Orbita przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Gospodynie popełniały ogromną ilość własnych błędów, a Pałacanki były cierpliwe i po asie serwisowym Patrycji Polak-Balmas prowadziły 10:6. Kiedy podopieczne trenera Solarewicza przestały psuć, wynik zaczął zmieniać się na ich korzyść, co ułatwiły jeszcze mocne zagrywki Natalii Murek (11:10). W kolejnych fragmentach meczu ponownie rezultat zależał tylko od dyspozycji wrocławianek – seria błędów w ofensywie przeplatana była punktowymi zbiciami. Po stronie Pałacu wreszcie atak skończyła Patrycja Polak-Balmas, przyjmująca dołożyła też ważny blok i mieliśmy trzy oczka więcej od przeciwnika (15:18). Końcówka to popis siatkarek trenera Mateli – Natalia Misiuna znakomicie odczytywała zamiary miejscowej rozgrywającej, nasz wyblok pracował perfekcyjnie, co w kontratakach na punkty zamieniały Ewelina Krzywicka i Tamara Gałucha (18:23). Takiego prowadzenia bydgoszczanki już nie oddały i Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz triumfował we Wrocławiu 3:1 (18:25)!

#VolleyWrocław – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 23:25, 25:18, 18:25)

Pałac: Mazurek (3), Polak-Balmas (14), Ziółkowska (7), Gałucha (9), Krzywicka (21), Misiuna (6), Jagła (libero) oraz Fedusio (1)

Dla naszych zawodniczek była to szósta wygrana z rzędu w LSK! Kolejna kolejka czeka je już w sobotę, kiedy to Pałacanki wybiorą się na mecz do Legionowa.

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy