Pałacanki niepokonane w II lidze!

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

W trzecim swoim meczu 1 grupy II ligi podopieczne Agaty Kopczyk mierzyły się przed własną publicznością z Gedanią Gdańsk. Pałacanki okazały się niegościnne i zgarnęły komplet punktów, wygrywając spotkanie 3:1 i podtrzymały zwycięską passę trwającą od pierwszego pojedynku w tym sezonie.

Przez większość trwania inauguracyjnej partii sobotniego meczu żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż na dwa-trzy oczka. Stroną dominującą raczej była Gedania, gospodynie popełniały dość sporo błędów własnych i właściwie tylko naszym lewoskrzydłowym udawało się znajdować sposób na kończenie ataków. Decydująca część seta należała do przyjezdnych - swoją zagrywką zmuszały nasz zespół do czytelnego rozgrywania akcji, a potem udało im się postawić szczelny blok i zapisały na swoim koncie zwycięstwo w tej partii. Już w pierwszych akcjach drugiej odsłony Pałacanki starały się narzucić rywalowi swoje warunki gry. Coraz lepiej funkcjonował system blok-obrona, uaktywniło się także nasze prawe skrzydło, dzięki czemu udało się objąć prowadzenie 9:4. Potem naszym sporym atutem zaczęła być zagrywka, tym elementem straszyła przede wszystkim Monika Jagła i XI LOMS Pałac miał już osiem oczek więcej od rywalek. Gedania nie mogła nic poradzić na dobrze dysponowane podopieczne Agaty Kopczyk i spokojnie wygraliśmy tę partię 25:16. Trzeci set początkowo lepiej układał się dla gospodyń, ale kiedy gdańszczanki wzmocniły zagrywkę, a nasze atakujące kilkakrotnie nadziały się na ich blok, na tablicy pokazał się wynik 14:14. Kibice zgromadzeni w ZS nr 9 przy ulicy Cichej oglądali dość szarpany fragment widowiska, sporo było przypadkowych akcji, ale działo się tak po obu stronach i przed końcówką nadal mieliśmy rezultat remisowy. Ostatnie minuty tej partii przyniosły kibicom sporo emocji - po stronie Pałacu na lewym skrzydle szalała Monika Jagła, która mocno atakowała także z bardzo niewygodnych piłek. Monika zdobyła również bardzo ważny punkt wykorzystując na siatce świetną zagrywkę Pauliny Reiter. Potem było jeszcze nerwowo, bo gdańszczanki zablokowały nasz atak z drugiej linii, ale po przerwie na życzenie trenerki Kopczyk kropkę nad "i" postawiła... oczywiście Monika Jagła i mogliśmy się cieszyć z prowadzenia w setach 2:1. Czwarta partia to kontynuacja egzekwowania sprawdzonych rozwiązań po naszej stronie boiska. Małgorzata Andersohn nadal mogła liczyć na Monikę Jagłę, przy czym nie zapominała o uruchamianiu swoich środkowych i Gedania musiała odrabiać straty. Przyjezdne starały się jeszcze nawiązać walkę, ale czujna w bloku była Zuzanna Cybulska hamując ich zapędy. W szeregi Pałacu wkradło się jeszcze nieco rozluźnienia, kilka punktów uciekło w jednym ustawieniu po niepewnych przyjęciach, ale sprytna kiwka Małgosi Andersohn pozwoliła zrobić przejście i uspokoić sytuację. Potem zbicie z lewego skrzydła Zuzanny Kuligowskiej rozstrzygnęło kwestię wygranej w secie i w meczu. Nasza drużyna zwyciężyła 3:1!

XI LOMS Pałac II Bydgoszcz - Gedania Gdańsk 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:19)

Pałac: Andersohn, Kuligowska, Januszkiewicz, Reiter, Jagła, Cybulska, Reszelewska (libero) oraz Szalbierz, Sławińska, Kurkowska, Chmielewska, Łudkowska (libero)

Przed kolejnym spotkaniem II-ligowym siatkarki XI LOMS Pałacu II Bydgoszcz nie mają za dużo czasu na odpoczynek. Pojedynek w Kościanie z miejscowym UKŻPS-em zostanie rozegrany już w najbliższą środę.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

UKS Culmen I Chełmno vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

Młodziczki

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
8DPD Legionovia Legionowo3
9#VolleyWrocław3
10E.Leclerc Radomka Radom2
11Enea PTPS Piła2
12Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz1

II LIGA

DrużynaPunkty
1Enea Energetyk II Poznań24
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz21
3UKŻPS COCCODRILLO Kościan20
4UKS ZSMS Poznań15
5Gedania Gdańsk13
3-0
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs Golden Orzeł Malbork

3-1
Liga Siatkówki Kobiet
RCSW Podpromie

Developres SkyRes Rzeszów vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

3-0
II liga

Akademia Piłki Siatkowej Rumia vs XI LOMS Pałac II Bydgoszcz

10:00
Młodziczki
ZS nr 4 we Włocławku

MUKS Joker I Świecie vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

10:00
Młodziczki
Gimnazjum nr 1 w Chełmnie

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs LKS Kamionka Kamień Krajeński

11:30
Młodziczki
Gimnazjum nr 1 w Chełmnie

UKS Culmen I Chełmno vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

13:00
Młodziczki
ZS nr 4 we Włocławku

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs WTS KDBS Bank Włocławek

10:00
Kadetki

KS PAŁAC Bydgoszcz vs TKS-T Budowlani Toruń

17:00
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Enea PTPS Piła

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+