Złota Legionovia, Pałac ze srebrnym medalem!

Autor: administrator

Siatkarki Agaty Kopczyk dzielnie walczyły w finale, jednak po tie-breaku uległy Legionovii Legionowo 2:3. Pałacanki zakończyły Mistrzostwa Polski Kadetek ze srebrnym medalem!

Od środy do piątku zespoły rywalizowały w Słupsku w dwóch czterozespołowych grupach. Nasza drużyna rywalizowała w grupie A razem z zawodniczkami z Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego i Poznania.

Na inaugurację siatkarki Pałacu zmierzyły się z rówieśniczkami ze stolicy. Spotkanie lepiej rozpoczęły warszawianki. Dobrze spisywały się w obronie, co pozwalało im wyprowadzać skuteczne kontrataki, a bydgoszczanki nie mogły się temu przeciwstawić (5:8). Jak dołączyły do tego jeszcze problemy z przyjęciem po naszej stronie, przewaga MOS Woli wzrosła do pięciu oczek (6:11). Po przerwie na życzenie Agaty Kopczyk jej podopieczne opanowały nerwy, w ataku zapunktowały Julia Siuta i Monika Jagła, a jak zaczęła funkcjonować także agresywna zagrywka, Pałacanki przejęły inicjatywę na boisku (14:12). I od tego momentu kontrolowały przebieg wydarzeń, do punktowania dołączyły Zuzanna Kuligowska z Klaudią Laskowską, a kropkę nad „i” postawiła udaną kiwką Małgorzata Andersohn (25:18). W drugiej partii zdecydowanie szybciej nasze siatkarki objęły prowadzenie, mocno zagrywały, a na siatce skutecznie atakowały Monika Jagła i Zuzanna Kuligowska (9:4). I z taką przewagą grało się bydgoszczankom zdecydowanie swobodniej, a rywalki popełniały także coraz więcej błędów (20:12). Zawodniczki Pałacu spokojnie dograły tę partię (25:16). W trzecim secie początkowo obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, wynikała ona głównie ze sporej ilości nieporozumień po obu stronach (7:7, 10:10). Gra była dość szarpana, wynik przechylał się nawet w kierunku warszawianek, ale kiedy na boisku pojawiła się Zuzanna Balcerak i powędrowała w pole zagrywki, zanotowała znakomitą serię (19:17). W końcówce Gosia Andersohn uruchamiała w ofensywie wszystkie swoje koleżanki, a one odpłacały się zdobytymi punktami (23:19). Ostatnie oczko w meczu zdobył blokiem duet AndersohnLaskowska i Pałacanki mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w słupskich finałach!

MVP tego spotkania została wybrana rozgrywająca Małgorzata Andersohn.

KS Pałac Bydgoszcz – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)

Pałac: Andersohn (4), Jagła (13), Becker (4), Siuta (8), Kuligowska (12), Laskowska (13), Reszelewska (libero) oraz Januszkiewicz, Balcerak (3)

W samo południe w czwartek Pałacanki stanęły naprzeciwko siatkarek z Tomaszowa Mazowieckiego. Premierowa partia tego spotkania była bardzo szarpana. Obie drużyny miały spore problemy z przyjęciem, w akcjach nie było płynności, a prowadzenie przechodziło z jednej strony siatki na drugą (13:13). Przed końcówką seta w lepszej sytuacji były rywalki, które popełniały nieco mniej błędów (15:19), ale podtrzymując tradycję tej partii Pałacanki wyrównały dzięki skuteczności Moniki Jagły (19:19). Końcówka należała już do siatkarek Dargfilu – wzmocniły zagrywkę, stawiały szczelny blok i mogły się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszym secie (21:25). Druga partia nie rozpoczęła się dobrze dla podopiecznych Agaty Kopczyk, trenerka szybko musiała poprosić o przerwę (0:4). Tomaszowianki utrzymywały przewagę, mocno atakowały ze skrzydeł, a w naszej drużynie nadal było sporo niedokładności (7:10). Sytuacja zmieniła się, kiedy w pole zagrywki udała się Małgosia Andersohn – raz za razem posyłała na drugą stronę kąśliwe serwisy, co na siatce wykorzystywała bezwzględnie Marta Becker (16:10). Takie prowadzenie pozwoliło bydgoszczankom spokojnie dograć tę partię, a w końcówce punkty zdobyły Klaudia Laskowska z Moniką Jagłą (25:18). Początek trzeciego seta należał do siatkarek Pałacu, przy zagrywce Małgosi Andersohn skutecznie w kontratakach mogły zbijać Julia Siuta i Monika Jagła (6:1). Nie oznaczało to jednak końca emocji w tym secie, bo choć wydawało się, że nasze zawodniczki mają sytuację pod kontrolą (18:11), rywalki ruszyły do odrabiania strat. Dobrze pracowały w bloku i obronie, odważnie atakowały, ale trzeba też przyznać, że sporo pomogły im w tym same Pałacanki (18:18). Po momencie dekoncentracji podopieczne trenerki Kopczyk w końcówce wróciły do dobrej gry, ciężar zdobywania punktów wzięły na swoje barki Laskowska i Jagła, a ostatnie oczko szczęśliwie zdobyła Andersohn, kiedy piłka po jej zagrywce przetoczyła się po taśmie na boisko rywalek (25:23). Początek czwartej partii był wyrównany, potem inicjatywę miały tomaszowianki, które objęły najpierw dwu-, a potem trzypunktowe prowadzenie (11:14). Szybko jednak bydgoszczanki odrobiły straty, dobrze w obronie spisywały się Siuta i Reszelewska, a w kontratakach Gosia Andersohn mogła liczyć na Jagłę i Kuligowską (16:16). I od tego momentu to Pałacanki dominowały na boisku, bo choć rywalki walczyły do końca, w najważniejszych akcjach nasze siatkarki zachowały więcej zimnej krwi, udanymi blokami popisały się Siuta i Kuligowska , a kropkę nad „i” postawiła Zuzia Kuligowska (25:21). Wygraliśmy 3:1!

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana nasza kapitan Monika Jagła.

KS Pałac Bydgoszcz – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:1 (21:25, 25:18, 25:23, 25:21)

Pałac: Andersohn (3), Jagła (16), Becker (8), Siuta (11), Kuligowska (12), Laskowska (12), Reszelewska (libero) oraz Balcerak, Polega

Piątkowy mecz z Energetykiem Poznań nasze siatkarki rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 9:2, głównie dzięki świetnej postawie Marty Becker w polu serwisowym. Podopieczne Agaty Kopczyk były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i tylko powiększały swoją przewagę (8:18). Rywalki przez cały czas popełniały błędy, czego nie ustrzegły się również w końcówce seta i to Pałac mógł cieszyć się z wyraźnego zwycięstwa w pierwszej partii 25:11. Początek drugiej odsłony wyglądał podobnie jak pierwszej, jednak tym razem lepszą drużyną był Energetyk (3:0). Nasze siatkarki głównie za sprawą Moniki Jagły wyrównały stan rywalizacji (3:3), ale potem przeciwniczki wzmocniły zagrywkę i bydgoszczanki przestały sobie z nią radzić (8:4). Agata Kopczyk rotowała składem, jednak na nic się to zdało, gdyż rywalki z każdą chwilą powiększały przewagę (18:8). Nasz zespół był bezradny zarówno w bloku, jak i w ataku, a do tego Pałacanki popełniały błędy (21:10). Zawodniczki znad Brdy nie były w stanie zagrozić rywalkom, a set zakończyła asem serwisowym Agata Sklepik (25:10). W trzeciej partii oba zespoły szły łeb w łeb i żaden z nich nie potrafił zostawić drugiej ekipy w tyle (8:8). Sytuacja zmieniła się, kiedy w polu serwisowym pojawiła się Klaudia Laskowska i utrudniła rywalkom wyprowadzanie akcji oraz zapisała na swoim koncie dwa asy serwisowe (8:13). Później zagrywką nękała poznanianki Małgorzata Andersohn i Pałacanki były coraz bliżej zwycięstwa w secie (16:21). Ostatnia akcja w tej partii należała do Marty Becker, która blokiem zatrzymała jedną z rywalek (18:25). Czwarta odsłona potoczyła się błyskawicznie i błyszczała w niej tylko jedna drużyna – Pałac. Gra naszych kadetek wróciła na dobre tory, punkty zdobywały Kuligowska i Jagła wspierane przez resztę zespołu, a poznanianki nie istniały (11:20). Spotkanie atakiem z lewego skrzydła zakończyła kapitan naszego zespołu, Monika Jagła (14:25)!

MVP tego spotkania została wybrana Zuzanna Kuligowska.

KS Energetyk Poznań – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (11:25, 25:10, 18:25, 13:25)

Pałac: Andersohn (4), Jagła (11), Becker (7), Siuta (5), Kuligowska (12), Laskowska (13), Reszelewska (libero) oraz Wojciechowska (libero), Balcerak (1), Polega (1), Berezowska, Kamuda, Januszkiewicz

Pałacanki wygrały wszystkie mecze w grupie A i zakończyły rywalizację na pierwszym miejscu! Obok bydgoszczanek awans do półfinałów uzyskały także siatkarki Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. W grupie B najlepsza była broniąca tytułu Legionovia Legionowo, za nią znalazła się ekipa Muszyny Proximy Kraków. I to zawodniczki z Małopolski były rywalkami podopiecznych Agaty Kopczyk w sobotnim półfinale.

To spotkanie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Skuteczna na siatce była Zuzanna Kuligowska, a krakowianki od początku się myliły (6:4). Nasz zespół z minuty na minutę rozkręcał się coraz bardziej, a prym wiodła w tym Monika Jagła (12:6). Kiedy Pałacanki wzmocniły zagrywkę, przeciwniczki stanęły w miejscu, a podopieczne Agaty Kopczyk przybliżały się do zwycięstwa (19:7). Kilka minut później set znakomitym serwisem zakończyła Marta Becker (25:8). Pierwsze minuty drugiej partii były bardziej wyrównane, nawet minimalnie lepiej spisywały się przeciwniczki (5:6). Kiedy w polu zagrywki pojawiła się Anna Nowak, przewaga rywalek wzrastała (5:10). Pojedyncze ataki naszych zawodniczek na nic się zdawały, gdyż krakowianki nadal powiększały dystans, jaki dzielił je od Pałacu (8:14). Nasze siatkarki nie straciły animuszu, poprawiły grę w obronie i zaczęły wyprowadzać skuteczne kontrataki, a wszystko przy mocnej zagrywce Zuzanny Balcerak. I za chwilę na tablicy świetlnej pojawił się remis 15:15! Później bydgoszczanki zaczęły zdobywać też punkty blokiem, który okazał się dla przeciwniczek przeszkodą nie do przejścia (20:16). Ekipa z Krakowa nie zdołała już w tym secie zdobyć żadnego punktu! Bydgoszczanki spokojnie dokończyły partię wygrywając ją 25:16. Początek trzeciej odsłony również należał do Pałacu. Monika Jagła i Zuzanna Kuligowska cały czas posyłały na stronę przeciwniczek piłki nie do obrony (9:3). Świetnie spisywała się też wprowadzona na boisko w drugim secie Zuzanna Balcerak, sukcesywnie dorzucając punkty (14:9). Później zaczął jeszcze działać bydgoski blok i finał zbliżał się wielkimi krokami (22:13)! Ostatni punkt zdobyła Zuzanna Balcerak, kończąc tym samym całe spotkanie (25:14)! Nasza drużyna zameldowała się w wielkim finale Mistrzostw Polski Kadetek!

KS Pałac Bydgoszcz – Muszyna Proxima Kraków 3:0 (25:8, 25:16, 25:14)

Pałac: Pałac: Andersohn, Jagła (12), Becker (8), Siuta (7), Kuligowska (11), Laskowska (10), Reszelewska (libero) oraz Balcerak (8)

W finale naprzeciwko Pałacanek stanęły siatkarki Legionovii Legionowo. Początek premierowej partii należał do naszych kadetek. Nie do zatrzymania była Zuzanna Kuligowska, która zdobywała punkty atakiem, a także serwisem (2:7). Aktualne mistrzynie Polski jednak szybko odrobiły straty wykorzystując przestój w szeregach ekipy z Bydgoszczy (10:10). Po festiwalu błędów w wykonaniu naszych zawodniczek ich gra wróciła na dobre tory, skuteczna na siatce była Jagła, a punkt po zagrywce dorzuciła Malgorzata Andersohn (12:15). Siatkarki znad Brdy zaczęły zdobywać punkty również blokiem i ich przewaga cały czas się powiększała (13:19). Legionowianki włączyły na chwilę wyższy bieg i zmniejszyły dystans dzielący je od bydgoszczanek, ale prowadzenie Pałacu było już zbyt duże (19:23). Seta skutecznym blokiem zakończyła Zuzanna Balcerak (19:25). Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły rywalki i o czas poprosiła Agata Kopczyk (3:0). Pałacanki nie tylko błyskawicznie doprowadziły do remisu, ale wypracowały kilkupunktową przewagę (7:10). Po stronie Pałacu punktowała Jagła, a kilka oczek nasze siatkarki dopisały na swoje konto po błędach Legionovii (12:17). Chwilę później w polu zagrywki po stronie przeciwniczek pojawiła się Sandra Szczepańska i przewaga stopniała do dwóch oczek (17:19). Sytuacja na boisku zaczęła zmieniać się jak w kalejdoskopie, gdyż kilka minut później na tablicy świetlnej widniał remis (20:20), potem znów lepsze były zawodniczki Pałacu (20:23), a ostatecznie oba zespoły doprowadziły do gry na przewagi. Pałacanki miały swoją szansę na zakończenie tej partii na swoją korzyść, ale blokiem została zatrzymana Zuzanna Balcerak (25:25). Dwa kolejne oczka zdobyły zawodniczki LTS-u i wyrównały stan rywalizacji na 1:1. Pałacanki podrażnione porażką w końcówce, od samego początku zdominowały trzeciego seta (0:2). Punktowała Balcerak, a na siatce aktywnie pracował bydgoski blok (7:11). Podopieczne Agaty Kopczyk świetnie spisywały się w obronie, co pozwalało wyprowadzać im skuteczne kontrataki (13:17). Coraz lepsza gra naszego zespołu skutkowała częstszymi pomyłkami rywalek (14:19). Bydgoszczanki cały czas kontrolowały przebieg seta i spokojnie dowiozły tę przewagę do końca, a partię na korzyść Pałacu kiwką zakończyła Zuzanna Kuligowska (18:25). Na początku czwartego seta istniał tylko jeden zespół, Legionovia (5:0). Trener Agata Kopczyk zareagowała błyskawicznie i na placu gry w miejsce Zuzanny Balcerak pojawiła się Julia Siuta, a nasz zespół zaczął odrabiać straty (5:4). Jednak energii na zmniejszanie dystansu do rywalek starczyło Pałacankom tylko na chwilę i podopieczne Dawida Michora zaczęły ponownie dominować na parkiecie (13:7). Na boisko po stronie Pałacu zaczęły wchodzić kolejne zmienniczki, ale sytuacja nie ulegała zmianie, Legionowo cały czas było górą (20:11). Pojedyncze punkty zdobywały Kuligowska czy Siuta, ale to było za mało na rozpędzone rywalki (23:15). Set zakończył się po ataku ze środka jednej z siatkarek Legionovii. Tie-break jak można było się spodziewać rozpoczął się od walki punkt za punkt (3:3). Później dał o sobie znać blok rywalek i dwa oczka do przodu były siatkarki Dawida Michora (7:5). Sytuacja uległa zmianie, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Małgorzata Andersohn, nasza rozgrywająca nie tylko zdobyła punkt serwisem, ale również utrudniła przyjęcie przeciwniczkom, co dało Pałacowi jednopunktowe prowadzenie (9:10). Później legionowianki włączyły wyższy bieg i uruchomiły blok (14:12). Chociaż nasze kadetki dzielnie walczyły, to ostatni punkt na wagę złotego medalu mistrzostw Polski zdobyła Zofia Parzydło i to Legionovia mogła cieszyć się z wygranej. Pałacanki w tym roku wrócą do Bydgoszczy ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Kadetek!

MVP spotkania została wybrana Zuzanna Górecka.

LTS Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (19:25, 27:25, 18:25, 25:15, 15:12)

Pałac: Andersohn (4), Jagła (17), Becker (8),Balcerak (12), Kuligowska (15), Laskowska (7), Reszelewska (libero) oraz  Wójciechowska (libero), Januszkiewicz (1), Siuta (6), Berezowska, Polega
Komplet wyników turnieju dostępny jest tutaj.