Pałacanki bez punktów w drugiej lidze

Data:
Autor: Ewa Leśna
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Podopieczne Agaty Kopczyk w siódmej kolejce drugiej ligi kobiet mierzyły się przed własną publicznością z UKS-em ZSMS-em Poznań. Ostatecznie to rywalki wróciły do domu z kompletem punktów.

Siatkarki XI LOMS Pałacu II Bydgoszcz przystąpiły do sobotniego spotkania w osłabieniu. Wobec absencji dwóch zawodniczek, które w poprzednich meczach stanowiły o sile drużyny - Małgorzaty Andersohn i Moniki Jagły - ich miejsce na boisku zajęły młodsze, mniej ograne siatkarki.

Poznanianki od pierwszych piłek meczu wiedziały, jak wykorzystać tę sytuację. W żadnym momencie nie wstrzymywały ręki w ataku, a ich agresywna gra przynosiła efekty. Nieco zagubione Pałacanki popełniały błędy własne, co zmusiło trenerkę Kopczyk do szybkiego wykorzystania dwóch przerw na żądanie. Przyjezdne nie zamierzały zwalniać i tylko powiększały już i tak znaczną przewagę. Pierwsza partia padła ich łupem w zdecydowanym wymiarze. W drugim secie bydgoszczankom udało się nawiązać bardziej wyrównaną walkę. Pozytywnie zaprezentowała się wprowadzona na boisko Paulina Reiter, dołączyły do niej koleżanki i siła ofensywna Pałacu znacznie wzrosła. Dodatkowo poznanianki już nie tak łatwo przebijały się przez nasz blok i zespół Agaty Kopczyk wyszedł na prowadzenie 13:11. Potem jednak drużyna gości opanowała nerwy i wróciła do swoich sprawdzonych rozwiązań. Mocna zagrywka, spokojna obrona - to pozwoliło ZSMS-owi uzyskać przewagę, którą w końcówce seta przypieczętował i objął prowadzenie w całym meczu 2:0. Mające świadomość swojej ciężkiej sytuacji siatkarki Pałacu do trzeciego seta przystąpiły nieco niepewne siebie. Szybka roszada na pozycji rozgrywającej uspokoiła jednak poczynania drużyny. Była to najbardziej wyrównana partia w całym spotkaniu, bydgoszczanki grały bardziej cierpliwie, co zmuszało przeciwniczki do popełniania błędów własnych. W tym fragmencie meczu naszym atutem była dobrze rozumiejąca się defensywa, która pozwalała w kontratakach uruchamiać mocno zbijające skrzydłowe. Walka trwała, poznanianki nie miały zamiaru dopuścić do przedłużenia meczu i przed końcówką seta wyszły na prowadzenie 20:17. To nie był koniec emocji, swoje koleżanki poderwała jeszcze do walki Zuzanna Kuligowska, ale przyjezdne ponownie wykazały się sporą cierpliwością i zamknęły ten pojedynek w trzech partiach.

XI LOMS Pałac II Bydgoszcz - UKS ZSMS Poznań 0:3 (14:25, 20:25, 21:25)

Pałac: Szalbierz, Kuligowska, Januszkiewicz, Chmielewska, Sławińska, Cybulska, Reszelewska (libero) oraz Kurkowska, Reiter, Legień

Kolejne spotkanie 1 grupy II ligi siatkarki Agaty Kopczyk rozegrają już we wtorek z drugim poznańskim zespołem. Mecz XI LOMS SMS Pałac II Bydgoszcz - Enea Energetyk II Poznań rozpocznie się o godzinie 17 w ZS nr 9 przy ulicy Cichej.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

MUKS Joker I Świecie vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

Młodziczki

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
8DPD Legionovia Legionowo3
9#VolleyWrocław3
10E.Leclerc Radomka Radom2
11Enea PTPS Piła2
12Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz1

II LIGA

DrużynaPunkty
1Enea Energetyk II Poznań24
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz21
3UKŻPS COCCODRILLO Kościan20
4UKS ZSMS Poznań15
5Gedania Gdańsk13
3-0
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs Golden Orzeł Malbork

3-1
Liga Siatkówki Kobiet
RCSW Podpromie

Developres SkyRes Rzeszów vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

3-0
II liga

Akademia Piłki Siatkowej Rumia vs XI LOMS Pałac II Bydgoszcz

10:00
Młodziczki
ZS nr 4 we Włocławku

MUKS Joker I Świecie vs KS PAŁAC I Bydgoszcz

10:00
Młodziczki
Gimnazjum nr 1 w Chełmnie

KS PAŁAC II Bydgoszcz vs LKS Kamionka Kamień Krajeński

11:30
Młodziczki
Gimnazjum nr 1 w Chełmnie

UKS Culmen I Chełmno vs KS PAŁAC II Bydgoszcz

13:00
Młodziczki
ZS nr 4 we Włocławku

KS PAŁAC I Bydgoszcz vs WTS KDBS Bank Włocławek

10:00
Kadetki

KS PAŁAC Bydgoszcz vs TKS-T Budowlani Toruń

17:00
Liga Siatkówki Kobiet
Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz vs Enea PTPS Piła

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
  • UdostępnijShare on FacebookShare on Google+