Pałac zwycięski w trzech setach!

Autor: Małgorzata Armknecht

Bydgoski zespół od mocnego uderzenia rozpoczął rywalizację o dziewiąte miejsce na koniec rozgrywek ORLEN Ligi i wygrał z Legionovią 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Joanna Kuligowska.

Na początku meczu obie rozgrywające często kierowały grę przez środek i te rozwiązania były skuteczne - po bydgoskiej stronie dobrze spisywała się Marta Ziółkowska, a u naszych rywalek punkty zdobywała Iga Chojnacka (4:4). Później legionowiankom udało się "odskoczyć" dzięki równie postawionemu blokowi i agresywnej zagrywce (4:9). Kiedy ponownie atak Pałacu został zablokowany, o czas poprosił trener Adam Grabowski (4:11). Złą passę przerwała dopiero Natalia Misiuna stawiając ścianę nie do przejścia (5:12). Nasze siatkarki zdołały odrobić część strat, kiedy w pole zagrywki zawędrowała Marlena Pleśnierowicz i wykonała swoje zadanie bardzo dobrze (12:15). Kilka chwil później byliśmy już tylko jedno "oczko" za przeciwniczkami po efektownym bloku duetu Ziółkowska - Krzywicka (15:16). Pałacanki nabrały wiatru w żagle, do remisu 18:18 doprowadziła skutecznym zbiciem z przechodzącej piłki... Pleśnierowicz, a kiedy w ataku z szóstej strefy w kontrze zameldowała się Joanna Kuligowska, wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie (19:18). Legionovia nadal miała problem z przebiciem się przez bydgoski blok, w kontratakach Pleśnierowicz odważnie uruchamiała swoje środkowe, które mogły pochwalić się wysoką skutecznością, a w szczególności Marta Ziółkowska (22:20). Tę minimalną przewagę bydgoszczanki utrzymały do końca seta, a ostatni punkt zapisała na swoim koncie nieomylna w tych decydujących momentach Ziółkowska (25:23).

Druga partia początkowo układała się bliźniaczko jak premierowa - od stanu 4:4 legionowianki zdobyły wszystkie punkty do pierwszej przerwy technicznej po sprytnej kiwce Natalii Gajewskiej i dobrym ataku Malwiny Smarzek (4:8). Sygnał do walki dała swoim koleżankom Joanna Kuligowska, która zapisała na swoim koncie kilka skutecznych akcji (8:10). Kiedy Smarzek została dwukrotnie zablokowana przez duet Fojucik - Ziółkowska, mieliśmy już tylko punkt straty (11:12). Konsekwentna gra w bloku i obronie pozwoliła nam wyprowadzić kolejny skuteczny kontratak, a "oczko" na wagę remisu zdobyła Natalia Misiuna (14:14). Kłopoty Legionovii się pogłębiały, sporo zamieszania w ich szeregi wprowadzała zagrywka Weroniki Fojucik (16:14). Problemów w przyjęciu przyjezdnych nastąpił ciąg dalszy, miały także trudności w rozczytaniu pomysłów Marleny Pleśnierowicz na rozgrywanie akcji, dzięki czemu nasze atakujące często dostawały piłki na pojedynczym bloku (21:18). Po chwili punkt z zagrywki dorzuciła Natalia Misiuna (23:18) i gospodynie spokojnie dograły tego seta (25:18).

Początek trzeciej partii wyglądał podobnie jak poprzednich, często mieliśmy do czynienia z wynikiem remisowym (4:4, 6:6). Później inicjatywę na boisku przejęły bydgoszczanki - nadal skuteczna była Kuligowska, a świetną robotę w polu serwisowym wykonywała Natalia Misiuna (11:6). Legionowianki nie mogły znaleźć sposobu na dobrze ustawioną naszą defensywę, a przewaga wzrosła po efektownym bloku Eweliny Krzywickiej (15:8). W kolejnych wymianach gospodyniom wychodziło właściwie wszystko, zarówno ataki z obiegnięcia, jak i ze środka wpadały w boisko rywalek. Dobrze funkcjonował również blok i prowadzenie urosło do dziesięciu "oczek" (23:13). Przyjezdne ambitnie próbowały walczyć do końca, ale nic nieprzewidzianego w tym spotkaniu się już nie wydarzyło i Pałac wygrał ten mecz 3:0!

Drugie spotkanie w rywalizacji zostanie rozegrane w czwartek (28 kwietnia) w Legionowie o godzinie 19:00. Jeśli po jego zakończeniu stan wygranych będzie wynosił 1-1, dzień później obie drużyny wyjdą na parkiet ponownie, by rozegrać decydujący pojedynek.

KS Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

Pałac: Pleśnierowicz (2), Kuligowska (13), Ziółkowska (10), Fojucik (4), Krzywicka (10), Misiuna (14), Nowakowska (libero) oraz Śmieszek, Minicz, Maternia, Portalska

stan rywalizacji: 1-0 dla Pałacu