Pałac zwycięski w trzech setach!

Data:
Autor: Małgorzata Armknecht

Bydgoski zespół od mocnego uderzenia rozpoczął rywalizację o dziewiąte miejsce na koniec rozgrywek ORLEN Ligi i wygrał z Legionovią 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Joanna Kuligowska.

Na początku meczu obie rozgrywające często kierowały grę przez środek i te rozwiązania były skuteczne - po bydgoskiej stronie dobrze spisywała się Marta Ziółkowska, a u naszych rywalek punkty zdobywała Iga Chojnacka (4:4). Później legionowiankom udało się "odskoczyć" dzięki równie postawionemu blokowi i agresywnej zagrywce (4:9). Kiedy ponownie atak Pałacu został zablokowany, o czas poprosił trener Adam Grabowski (4:11). Złą passę przerwała dopiero Natalia Misiuna stawiając ścianę nie do przejścia (5:12). Nasze siatkarki zdołały odrobić część strat, kiedy w pole zagrywki zawędrowała Marlena Pleśnierowicz i wykonała swoje zadanie bardzo dobrze (12:15). Kilka chwil później byliśmy już tylko jedno "oczko" za przeciwniczkami po efektownym bloku duetu Ziółkowska - Krzywicka (15:16). Pałacanki nabrały wiatru w żagle, do remisu 18:18 doprowadziła skutecznym zbiciem z przechodzącej piłki... Pleśnierowicz, a kiedy w ataku z szóstej strefy w kontrze zameldowała się Joanna Kuligowska, wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie (19:18). Legionovia nadal miała problem z przebiciem się przez bydgoski blok, w kontratakach Pleśnierowicz odważnie uruchamiała swoje środkowe, które mogły pochwalić się wysoką skutecznością, a w szczególności Marta Ziółkowska (22:20). Tę minimalną przewagę bydgoszczanki utrzymały do końca seta, a ostatni punkt zapisała na swoim koncie nieomylna w tych decydujących momentach Ziółkowska (25:23).

Druga partia początkowo układała się bliźniaczko jak premierowa - od stanu 4:4 legionowianki zdobyły wszystkie punkty do pierwszej przerwy technicznej po sprytnej kiwce Natalii Gajewskiej i dobrym ataku Malwiny Smarzek (4:8). Sygnał do walki dała swoim koleżankom Joanna Kuligowska, która zapisała na swoim koncie kilka skutecznych akcji (8:10). Kiedy Smarzek została dwukrotnie zablokowana przez duet Fojucik - Ziółkowska, mieliśmy już tylko punkt straty (11:12). Konsekwentna gra w bloku i obronie pozwoliła nam wyprowadzić kolejny skuteczny kontratak, a "oczko" na wagę remisu zdobyła Natalia Misiuna (14:14). Kłopoty Legionovii się pogłębiały, sporo zamieszania w ich szeregi wprowadzała zagrywka Weroniki Fojucik (16:14). Problemów w przyjęciu przyjezdnych nastąpił ciąg dalszy, miały także trudności w rozczytaniu pomysłów Marleny Pleśnierowicz na rozgrywanie akcji, dzięki czemu nasze atakujące często dostawały piłki na pojedynczym bloku (21:18). Po chwili punkt z zagrywki dorzuciła Natalia Misiuna (23:18) i gospodynie spokojnie dograły tego seta (25:18).

Początek trzeciej partii wyglądał podobnie jak poprzednich, często mieliśmy do czynienia z wynikiem remisowym (4:4, 6:6). Później inicjatywę na boisku przejęły bydgoszczanki - nadal skuteczna była Kuligowska, a świetną robotę w polu serwisowym wykonywała Natalia Misiuna (11:6). Legionowianki nie mogły znaleźć sposobu na dobrze ustawioną naszą defensywę, a przewaga wzrosła po efektownym bloku Eweliny Krzywickiej (15:8). W kolejnych wymianach gospodyniom wychodziło właściwie wszystko, zarówno ataki z obiegnięcia, jak i ze środka wpadały w boisko rywalek. Dobrze funkcjonował również blok i prowadzenie urosło do dziesięciu "oczek" (23:13). Przyjezdne ambitnie próbowały walczyć do końca, ale nic nieprzewidzianego w tym spotkaniu się już nie wydarzyło i Pałac wygrał ten mecz 3:0!

Drugie spotkanie w rywalizacji zostanie rozegrane w czwartek (28 kwietnia) w Legionowie o godzinie 19:00. Jeśli po jego zakończeniu stan wygranych będzie wynosił 1-1, dzień później obie drużyny wyjdą na parkiet ponownie, by rozegrać decydujący pojedynek.

KS Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

Pałac: Pleśnierowicz (2), Kuligowska (13), Ziółkowska (10), Fojucik (4), Krzywicka (10), Misiuna (14), Nowakowska (libero) oraz Śmieszek, Minicz, Maternia, Portalska

stan rywalizacji: 1-0 dla Pałacu

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+

Comments are closed

Odliczanie do następnego wydarzenia:

Liga Siatkówki Kobiet

DrużynaPunkty
8DPD Legionovia Legionowo3
9#VolleyWrocław3
10E.Leclerc Radomka Radom2
11Enea PTPS Piła2
12Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz1

II LIGA

DrużynaPunkty
1Enea Energetyk II Poznań24
2XI LOMS PAŁAC II Bydgoszcz21
3UKŻPS COCCODRILLO Kościan20
4UKS ZSMS Poznań15
5Gedania Gdańsk13
00:00
II liga
Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy

XI LOMS Pałac II Bydgoszcz vs KS Spójnia Stargard

18:30
Liga Siatkówki Kobiet
Arena Kalisz

Energa MKS Kalisz vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

00:00
Kadetki

WTS KDBS Bank Włocławek vs KS PAŁAC Bydgoszcz

Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy