Pałac wyrównuje stan rywalizacji

Autor: administrator

Siatkarki Pałacu zrewanżowały się rzeszowiankom za porażkę sprzed czterech dni i w drugim meczu rywalizacji wygrały w hali na Podpromiu 3:0. MVP spotkania została wybrana Natalia Misiuna.

Po niedzielnym meczu w Łuczniczce Developres prowadził w rywalizacji o miejsca 9-12 w ORLEN Lidze 1-0. Walka pomiędzy obiema drużynami toczy się do dwóch wygranych meczów.

Na początku premierowej partii dzisiejszego pojedynku minimalnie lepsze okazały się Pałacanki (1:3), jednak gospodynie nie zamierzały odpuszczać i szybko odrobiły straty (5:5). Kibice zgromadzeni w hali Podpromie oglądali festiwal błędów obu drużyn, a wszystko to działo się przy walce punkt za punkt (10:10). Po błędzie Jagody Materni w polu zagrywki podopieczne Jacka Skroka głównie dzięki świetnej postawie Agaty Skiby zaczęły odskakiwać naszym zawodniczkom (16:11). Sygnał do ataku dała Pałacankom Marta Ziółkowska atakiem po bloku rywalek. Ta sama zawodniczka chwilę później wygrała walkę na siatce z jedną z rzeszowianek, a o czas poprosił szkoleniowiec Developresu (17:15). Przerwa niewiele pomogła przeciwniczkom, gdyż Jagoda Maternia i Joanna Kuligowska zdobywały dla naszego zespołu kolejne punkty (17:18). Ana Otasević doprowadziła jeszcze do remisu, ale bydgoszczanki niczym pędzący pociąg spieszyły po wygraną i nie oglądając się na rywalki dopisywały na swoje konto kolejne „oczka” (21:24). Pierwszą piłkę setową rzeszowianki jeszcze obroniły, ale kropkę nad „i” w pierwszej partii postawiła Ewelina Krzywicka i bydgoszczanki prowadziły 1:0.

Druga odsłona tego pojedynku na początku toczyła się pod dyktando zespołu Adama Grabowskiego. Po naszej stronie punktowały Krzywicka i Ziółkowska, a kilka „oczek” po błędach dorzuciły rywalki i na przerwę techniczną nasze siatkarki schodziły z czteropunktową przewagą (4:8). Później obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, ale to Pałacanki były o krok przed rywalkami (10:13). Świetnie na środku siatki spisywała się Natalia Misiuna, a piłkę sytuacyjną na punkt zamieniła Marlena Pleśnierowicz i ponownie na przerwę techniczną nasz zespół schodził jako zwycięski (12:16). Przyjezdne świetnie prezentowały się do stanu 16:20, później w szeregi Pałacanek wkradło się rozluźnienie i rywalki doprowadziły do remisu (20:20). Końcówka okazała się bardzo emocjonująca, pierwszą piłkę setową wywalczyły gospodynie (24:23), ale walkę na siatce wygrała Natalia Misiuna i rywalizacja o zwycięstwo w secie zaczęła się od początku (24:24). Więcej zimnej krwi zachowały Pałacanki, które okazały się lepsze po atakach Misiuny i Kuligowskiej (25:27). Bydgoszczanki prowadziły już 2:0!

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie jak druga odsłona tego spotkania, jednak tym razem w roli zespołu prowadzącego wystąpiły rzeszowianki. Na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła już cztery punkty. Pałacanki swoje punktowe akcje przeplatały z błędami i prowadzenie gospodyń utrzymywało się (13:9). Na drugiej przerwie technicznej rzeszowianki miały już o pięć „oczek” więcej niż nasz zespół. Po powrocie obu ekip na parkiet Pałacanki rzuciły się do walki. Najpierw punkt zdobyła atakiem Natalia Misiuna, potem dorzuciła jeszcze jeden po udanym bloku. Chwilę później asem serwisowym popisała się Weronika Fojucik i o czas poprosił Jacek Skrok (16:14). Po przerwie zablokowana została Ewelina Krzywicka, ale za chwilę prym na boisku znowu wiodły nasze zawodniczki. Kapitalnie atakowała Misiuna, świetny mecz rozgrywała także Kuligowska, a przeciwniczki przy zbiciach tych zawodniczek były bezradne (17:19). Ponownie tego wieczoru sympatycy siatkówki oglądający to spotkanie byli świadkami wyrównanej walki (23:23). Tak jak w poprzedniej partii, pierwszą piłkę setową wywalczyły gospodynie, ale Weronika Fojucik wyrównała stan rywalizacji (24:24). Pojedynczym blokiem na Joannie Kapturskiej popisała się Ewelina Krzywicka, a spotkanie zakończyło się zablokowaniem przez nasze zawodniczki Agaty Skiby (24:26). Wyjazdowe zwycięstwo 3:0 stało się faktem!

Stan rywalizacji pomiędzy Pałacem a Developresem wynosi 1-1. Trzecie, decydujące o końcowym zwycięstwie spotkanie, zostanie rozegrane jutro, ponownie w hali Podpromie. Początek o godzinie 16.

Developres SkyRes Rzeszów  – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 25:27, 24:26)

Pałac: Pleśnierowicz (5), Kuligowska (14), Ziółkowska (8), Maternia (9), Krzywicka (12), Misiuna (15), Nowakowska (libero) oraz Minicz, Fojucik (3), Śmieszek